לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > קורסים בפסיכולוגיה > רותם - קורס פסיכותרפיה

קורס פסיכותרפיה במכללת רותם


רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על רותם - קורס פסיכותרפיה.

עוד מסלולים ומידע
אימון אישי
טיפול והתמודדות עם שכול
לימודי היפנוזה
לימודי פסיכותרפיה
קורס יועצים ביוגרפיים
לימודי ביבליותרפיה
קורס טיפול נרטיבי
קורס Mindfulness
קורס C.B.T
קורס לטיפול בטראומה
 
 
התמקדות - Focusing Therapy
לימודי פסיכודרמה
לימודי פסיכולוגיה התפתחותית לתעודה
גשטלט
לימוד לוגותראפיה
קלפים טיפוליים
גוף נפש
לימודי פוטותרפיה
קורסי פסיכולוגיה ביהדות
קורס רכיבה טיפולית

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס פסיכותרפיה במכללת רותם - האקדמיה היישומית להכשרת מטפלים בנפש האדם והמשפחה


ידע טיפולי בעולם משתנה


הפסיכותרפיה כוללת מגוון של ענפים וגישות, שכולם יחד שואפים לסייע במצבים של מצוקה נפשית או רגשית. כל אחת מן הגישות שמה דגש אחר ביחסים בין המטפלים למטופלים ובהיבטים בנפש האדם שבאים לידי ביטוי במהלך העבודה בקליניקה. כך ניתן למצוא שיטות ששמות דגש על השיחה עם המטפל, למול גישות שמתרכזות בעבודה בלתי מילולית ויצירתית, כמו גם זרמים שמתמקדים בעבודה טיפולית עם קבוצות, משפחות או הורים וילדיהם. כדי להציע מענה נרחב למגוון מטופלים ואוכלוסיות, מטפלים רבים בוחרים להכיר גישות וכלים נוספים במטרה להעשיר את סל המיומנויות המקצועי שלהם ולהיחשף לצדדים נוספים בנפשו של האדם.


מכללת רותם למקצועות הטיפול מציעה קורס פסיכותרפיה, שמטרתו להכשיר מטפלים קליניים בשיטות התערבות טיפוליות ולהרחיב את הידע התיאורטי והאקדמי שברשותם. מסלול זה מאפשר לבוגריו להרחיב את השיטות שהם מיישמים בקליניקה בעבודה עם מטופליהם וכן הם יכולים להיעזר בידע הנרכש כדי לפתוח קליניקה עצמאית משלהם. כמו כן, לאחר השלמת כל חובות הקורס הם יכולים להשתלב במרכז הרפואי "כלים שלובים" אשר פועל בשיתוף פעולה עם המכללה ובו מעניקים שירותים טיפוליים לפרטים ולמשפחות.

 


תכנית הלימודים


תכנית זו מעניקה לתלמידיה כלים פרקטיים וידע עיוני בתחום הפסיכותרפיה. היא מקנה סל נרחב של מיומנויות וחושפת לזרמים מן הפסיכולוגיה ומתחום החינוך, דרכן יכולים למטפלים לפתח כישורי טיפול אוטונומיים.


מסלול זה מתמקד בגישת ReachingOut, זהו מודל שייחודי למכללה אשר מתמקד במצבי קבלת החלטות בתנאים של חוסר וודאות בקרב מטפלים. דרך ההיכרות עם הגישה ועקרונותיה, הם לומדים כיצד לקבל החלטות שנדרשות במהלך ההתערבות ואיך להרחיב את טווח הידיעה שלהם כמטפלים במטרה לערוך ביקורת לתהליכים שמתחוללים בקליניקה ולתוצאות שלהם.


מתכונת הלימוד


אורכו של המסלול בפסיכותרפיה הוא שלוש שנים, כל אחת משנות הלימוד כוללת כ - 180 שעות לימוד אקדמיות, לצד הדרכות ושעות שמוקדשות להתמחות בהדרכה. תכנית זו נערכת בקבוצות בינוניות שכוללות עד 12 משתתפים והיא משלבת בתוכה הדרכות אישיות וקבוצתיות מגוונות וכן קבוצות דיון וסדנאות שונות. הפרקטיקום המעשי בשדה מלווה בהדרכה והוא מאפשר למשתתפי הקורס להיחשף בפועל לטכניקות פסיכותרפיה ולתרגל את העבודה מול מטופלים.


סגל הוראה


בין המרצים במוסד זה ניתן למנות: מומחית בפסיכותרפיה שעוסקת גם בתחומי הייעוץ הזוגי והגישור, שהיא שותפה ומנהלת של חברה לאבחון וטיפול לפרט ולמשפחה; מטפל בעל ניסיון רב בעבודה עם ילדים והוריהם, שעסק בעברו בהדרכת בני נוער בסיכון ובעבודה עם ילדים עם בעיות התנהגותיות מורכבות; חונך טיפולי ומדריך הורים, בעל הסמכה גם בתחום הספורט תרפיה, שמסייע למשפחות בתחום הקשיים במערכות היחסים; יועץ משפחתי וזוגי שמומחה לשיטות הגשטלט, שעוסק בייעוץ במסגרות חינוכיות וטיפוליות שונות כגון פנימיות ובתי ספר; ומרצים נוספים.


על מוסד הלימוד


מכללת רותם עורכת תכניות מגוונות להכשרה מקצועית במקצועות הטיפול, הייעוץ והסיוע למשפחה ולהורים. הקורסים שנלמדים במכללה זו מיועדים הן למטפלים ולמדריכים מנוסים והן למי שמחפשים לרכוש הכשרה בתחומי הטיפול אך אינם מחזיקים בניסיון אקדמי או מקצועי בענפי הפסיכולוגיה. בין הקורסים אשר מתקיימים במכללה זו נכללים קורס חונכים טיפוליים, קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות, קורס המשלב את תחום הדרכת ההורים וייעוץ השינה לגיל הרך וקורס הדרכת הורים שמאפשר לבחור בין התמחות בילדים עם צרכים מיוחדים או התמחות ילדים ונוער.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל בעלי תואר ראשון או תואר שני בתחומי הטיפול והתרפיה, שברשותם לפחות שנתיים של עבודה מעשית רלבנטית בטיפול, בהוראה או בהדרכה. הוא מתאים בין היתר לפסיכולוגים, לעובדים סוציאליים, למרפאים בעיסוק, למטפלים באמנויות, ליועצים חינוכיים, לאחיות מוסמכות ולמטפלים מגישות נוספות. גם חסרי תואר אקדמי בתחום טיפולי יכולים להתקבל על סמך ניסיון פרקטי משמעותי בשדה. התכנית מתאימה גם לבעלי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית, תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, תואר שני בקרימינולוגיה קלינית, תואר שני בייעוץ חינוכי או תואר שני במדעי החברה שברצונם להעמיק את ההתפתחות המקצועית ולרכוש מיומנויות תרפיה נוספות.


במסגרת תנאי הקבלה לקורס, על המועמדים לעבור יום מיונים, במהלכו הם עוברים סימולציות, ראיונות וניתוחים של מקרים טיפוליים. כמו כן, עליהם לעבור בהצלחה ראיון קבוצתי ואישי.


תעודה


תעודת גמר מטעם מכללת רותם - האקדמיה היישומית להכשרת מטפלים בנפש האדם, מוענקת לבוגרי התכנית אשר עומדים בהצלחה בכל חובותיהם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רותם - האקדמיה היישומית להכשרת מטפלים בנפש האדם ובמשפחה

 
המסלולים המבוקשים
לימודי גינון טיפולי
פסיכולוגיה חיובית - לימודי תעודה שעושים את ההבדל
קורס הכנה למבחן מתא"ם
דרמה תרפיה - לימודים לתואר שני או לתעודת מטפל
הכשרת מטפלים בלקויי למידה בקורס נוירותרפיה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לקורסים בפסיכולוגיה
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ
המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות
אוניברסיטת תל אביב - קורסים לתעודה
מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מוסדות לימוד
 
מוסדות לימוד קורסים בפסיכולוגיה
מכללת סמינר הקיבוצים
המרכז להשתלמויות בר אילן
מכללת אורנים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
על איזה חטיף אתה חי בתקופת המבחנים?
במבה, ומלא!
נוטלה, אבל רק כף אחת! (גדושה...)
ברור שבייגלה!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
הכרה בלימודים מניו זילנד (לפני 2 ימים, 20 שעות, 29 דקות)
השלמה לפסיכולוגיה קלינית (לפני 4 ימים, 6 שעות, 8 דקות)
האם תואר בפסיכולוגיה מניו זילנד מוכר בישראל (לפני 7 ימים, 12 שעות, 38 דקות)
הסבה (לפני 7 ימים, 20 שעות, 2 דקות)
הסבה לפסיכולוגיה קלינית לבוגרי תואר שני בעבודה סוציאלית (לפני 8 ימים, 21 שעות, 47 דקות)
 
בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD