מכללת רותם להכשרת מטפלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת רותם.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכללת רותם - קורסים בפסיכותרפיה ולהכשרת מטפלים


על מוסד הלימוד


מכללת רותם - האקדמיה היישומית להכשרת מטפלים בנפש האדם והמשפחה פועלת להכשרת אקדמאים ואנשי מקצוע מתחומים טיפוליים שונים במסגרת קורסים ומסלולי לימוד מגוונים. הקורסים במכללה מכשירים בענפים כגון פסיכותרפיה, הדרכת הורים וחונכות טיפולית ובענפים טיפוליים נוספים שמיועדים לסיוע למשפחות ולצעירים. כמו כן נערכים קורסי הכשרה למי שאינם בעלי השכלה אקדמית פורמלית, אשר ברצונם להתמקצע בתחום הטיפולי ולצבור ידע וכלים נוספים לצורך קידום הקריירה. ההכשרות מתמקדות בענפים שיש להם ביקוש רב בעולם הטיפולי, כאשר הבוגרים יכולים להשתמש בכלים שברשותם כדי להעניק שירותי טיפול וייעוץ להורים בנקודות משמעותיות רבות ושונות במעגל החיים.

 

הקורסים שמתקיימים במוסד זה באים לחזק ולבסס מיומנויות טיפול שקיימות אצל האדם. לפי תפישת העולם הטיפולית והחינוכית של המכללה, אלו הן תכונות שעומדות בבסיס היכולת האנושית ליצירת קשרים טיפוליים ולפיתוח של תהליכים משמעותיים בעולם הטיפולי. במהלך הקורסים מושם דגש על ההבנה כי למטפלים ולאישיותם השפעה מכריעה על האופן בו מתפתח התהליך הטיפולי. הקורסים פועלים לטפח מודעות של המטפלים לעצמם ולתפישות העולם שלהם, במטרה לקדם את התהליך הטיפולי ולשים את המטופל במרכז.

 

לאורך תכניות הלימוד שמתקיימות במכללה, המשתתפים מקבלים הכנה לעבודה עם ילדים, מתבגרים ובני משפחותיהם, הם לומדים להתמודד עם מצבים שונים המפגש פרטני ובעבודה מול מערכות חינוכיות וממסדיות. מוסד הלימוד מתייחס לעבודה הטיפולית כתהליך מאתגר מבחינה מקצועית, אתית ואישית עבור המטפלים וכך פועל להעניק כלים לעבודה משמעותית מול בני הנוער והילדים ובני משפחותיהם.

 

מסלולי הלימוד של מכללת רותם מתבססים על תפישת עולם טיפולית ייחודית בשם גישת ReachingOut. גישה זו פועלת להתקרבות לעולם הפנימי של המטופל והיא מאופיינת בגישה א - תאורטית ובתובנה דינמית כי ההמשגה הטיפולית מתקיימת ומתפתחת באופן דינמי. הגישה גורסת כי תהליכים טיפוליים אינם מוגבלים בהכרח לחדר הטיפול, וכי המטפלים נדרשים להתקרב לעולם האישי של המטופלים לאורך התרפיה. לפי הגישה, חשוב לבחון את המציאות ולזהות את הפערים שבה כדי ליצור מנגנוני בקרה פנימיים. טכניקה זו יכולה למנוע מן המטופלים לשקוע בקיבעון מחשבתי או ליצור סטיגמות אודות דמות המטופל.


ההכשרות המקצועיות השונות שמתקיימות במכללה מציעות שילוב בין רכישת ידע עיוני לבין תרגולים מעשיים שבאים לסייע להטמיע את הידע הנלמד. רבות מבין ההכשרות כוללות תרגולים וסדנאות בכיתה, דיונים ולמידת עמיתים והדרכות שונות בסיוע הצוות. החלק מן התכניות גם מתקיים פרקטיקום בשדה, שמציע להכיר מקרוב תהליכי טיפול ולצבור ניסיון פרקטי.


בין המרצים במכללה נמנים מומחים בתחומי הטיפול השונים, ביניהם ניתן למצוא מאמנים אישיים, פתסיכותרפיסטים, יועצים, מנחי קבוצות, מדריכי הורים, מדריכים פדגוגיים במוסדות חינוך ומומחים נוספים. הם מחזיקים בניסיון רב בעבודה טיפולית עם הורים וילדים והם מעבירים מן הידע והניסיון שלהם אל התלמידים במסגרת ההכשרות השונות. המכללה ממוקמת בתל אביב.

 


מסלולי לימוד


בין תכניות ההכשרה המקצועית אשר נערכות במכללת רותם נכללות התכניות הבאות:

 

 

 • פסיכותרפיה: היקפה של התכנית בפסיכותרפיה הוא כ - 3 שנים והיא כוללת 90 מפגשים. מטרתה להעניק לפסיכותרפיסטים שיטות התערבות וידע תיאורטי אקדמי. במהלך ההכשרה משלבים שיטות טיפול משלל זרמים בחינוך ובפסיכולוגיה במטרה לפתח מיומנויות שחשובות לעבודה אוטונומית של מטפלים. התכנית כוללת קורסים עיוניים, קבוצות דיון, סדנאות מעשיות, פרקטיקום בשדה וליווי הדרכה קבוצתית ואישית. המסלול מתאים למטפלים בעלי תואר ראשון או שני בעלי ניסיון בטיפול והיא מיועד בין היתר למטפלים בתנועה, למטפלים באמנות, למרפאים בעיסוק, ליועצים חינוכיים, למאמנים ולמטפלים נוספים. לאחר תום קורס זה והשלמת כל חובותיהם, לרבות ההכשרה המעשית, יכולים הבוגרים להשתלב בצוות המקצועי הטיפול במרכז הטיפול "כלים שלובים" שפועל בשיתוף עם מוסד הלימוד וכך לקבל משפחות דרך הפניות במרכז ולהמשיך את ההתפתחות המקצועית שלהם. הבוגרים גם מקבלים כלים לפיתוח של קליניקה טיפולית פרטית משלהם.

 

 

 • חונכים טיפוליים: מסלול ההכשרה לחונכים טיפוליים בגישת ReachingOut מעניק לחונכים כלים להשתלבות בתהליכים טיפוליים וחינוכיים עם יחידים ועם משפחות. במהלכו מקבלים כלים ליישום בשדה באופן עצמאי או כחלק מצוות טיפולי מקצועי. מסלול זה מכשיר את המטפלים לעבודה עם מתבגרים וילדים שלהם קשיי התנהגות, קשיים רגשיים או קשיים לימודיים במטרה להוות עבורם חלק משינוי משמעותי בחיים, תוך יצירת קשר עם משפחותיהם והמערכות סביבם. תכנית זו מתאימה הן למטפלים מנוסים, בוגרי לימודי פסיכולוגיה, לימודי סוציולוגיה, לימודי קידום נוער, לימודי חינוך, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי קרימינולוגיה או לימודי ייעוץ חינוכי - והן לחסרי רקע אקדמי אשר מנוסים בעבודה עם נוער וילדים. אורך הכשרה זו הוא כשנה אחת. בוגרי הקורס מקבלים לאחר תום הקורס כלים להשתלבות בעבודה עם משפחות בשלל מסגרות וכמו כן, באפשרותם להשתלב במסגרת הצוות הטיפולי של מרכז "כלים שלובים" אשר פועל בשיתוף פעולה עם המכללה.

 

 

 • הדרכת הורים - התמחות ילדים ובני נוער או ילדים עם צרכים מיוחדים: במהלך הקורס להדרכת הורים, שהיקפו הוא כ - 9 חודשי לימוד, לומדים לסייע להורים להכיר בזכותם של ילדיהם למיוחדות ולשונות, ללמוד על עקביות הורית וכן לעזור להם ליצור עבור ילדיהם סביבה תומכת בה הם חשים מסוגלות. תלמידי הקורס יכולים להתמחות בנוער בסיכון, בילדים ונוער או בילדים עם צרכים מיוחדים. הוא מתאים לאנשי מקצוע בענפי הטיפול בילדים, החינוך, האימון, הייעוץ, הריפוי בעיסוק, ההוראה, הדרכת נוער בסיכון והדרכת פנימיות, שמעוניינים לקבל כלים לעבודה עם הורים ולהרחיב את תחום עבודתם לסיוע למשפחות ולהורים. מסלול הכשרה זה עומד בקריטריונים שמציבה האגודה הישראלית לייעוץ משפחתי ולהדרכת הורים, בוגרי הקורס יכולים להתקבל כחברים באגודה זו, לאחר השלמת תהליך ההסמכה ומילוי כל חובותיהם במהלך ההכשרה.

 

 

 • הדרכת הורים ויועצי שינה לגיל הרך: מסלול זה משלב בין שני תחומים בהם הורים לפעוטות ולילדים בגיל הרך זקוקים לסיוע - ייעוץ שינה והדרכת הורים. מסלול זה מתמקד הידע עיוני והלמידה של שלל גישות וכן הוא מצייד את משתתפיו בכלים מעשיים לפי הגישות השונות. דרך המיומנויות הנלמדות לאורך הקורס, יכולים הבוגרים להעניק שירותים מגוונים ללקוחות שלהם, תוך התמחות בהדרכת הורים מגיל לידה עד שמונה שנים ובייעוץ שינה מגיל הלידה ועד חמש שנים. אורכה של הכשרה זו הוא כ - 9 חודשים. ניתן ללמוד רק את אחת ההכשרות (ייעוץ שינה או הדרכת הורים), במתכונת של כ - 5 חודשים.

 

 

 • הנחיית קבוצות בשילוב אמנות: קורס זה בא להעשיר מטופלים ולהכשיר אותם בהנחיית קבוצות בשילוב של אמנויות ממגוון סוגים. המשתתפים מכירים שלל טכניקות התערבות לא מילוליות אותן ניתן לשלב במהלך הטיפול כדי לסייע למטופלים בשלל קשיים ואתגרים אשר עולים לאורך מעגל החיים. במהלך המסלול, אשר נפרש על פני כ - 30 מפגשים ונמשך כתשעה חודשים, משלבים בין קורסים עיוניים, הדרכות מעשיות, עבודת עמיתים וקבוצות דיון במטרה להקנות סל מיומנויות נרחב למטפלים. התכנית מתאימה למטפלים ולאנשי מקצוע מענפים שונים, כגון עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, חינוך, רפואה, הנחייה, חונכות והדרכה במסגרות שונות. יכולים גם להתקבל מועמדים שאין ברשותם רקע מקצועי בענפים אלה, אשר מחזיקים בניסיון חיים משמעותי בענפים משיקים אחרים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,834 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,565 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,047 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן949 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp