קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנות במכללת רותם

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על רותם - הנחיית קבוצות בשילוב אמנות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנות במכללת רותם להכשרת מטפלים בנפש האדם והמשפחה


פותחים דלת לנפש - בכוח היצירה


רבים לאורך הדורות התייחסו אל האמנות כאל שער לנפשו של אדם. תהליך היצירה מאפשר לגעת בתחושות, בדילמות ובאתגרים ולהביא לידי ביטוי רגשות מודחקים וקשיים שלא תמיד ניתן להביע במילים. מסיבה זו בוחרים לא מעט מטפלים ומנחי קבוצות לשלב תהליכים יצירתיים במסגרת עבודתם. דרך טכניקות כציור, פיסול, וידאו ארט, רישום וצילום הם מאפשרים לחברי הקבוצה לעסוק בנבכי נפשם וכך לפתוח פתח להחלמה, להעצמה אישית ולבנייה של משאבים פנימיים שיכולים לסייע להם לאורך התהליך שהם עוברים.


מכללת רותם - האקדמיה היישומית להכשרת מטפלים לנפש האדם ולמשפחה עורכת קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות. תכנית זו מתמקד בתחום הנחיית הקבוצות ומאפשרת למטפלים ולמדריכים ללמוד כיצד ניתן לשלב אמנות, יצירתיות וכלים בלתי מילוליים במהלך העבודה עם קבוצות מסוגים שונים. קורס זה מתאים למטפלים מנוסים, לאנשי הוראה ולמנחים אשר מעוניינים ללמוד כיצד להרחיב את ארגז הכלים הטיפולי שברשותם, כדי להעניק מענה מקיף, רגיש ויעיל יותר למטופלים שלהם.


תכנית הלימודים


מטרתה של הכשרה מקצועית זו היא להעניק לאפשר למטפלים להעשיר את סל המיומנויות שלהם בתחום הדרכת הקבוצות בשילוב של אמנויות. המשתתפים לומדים כיצד ניתן לשלב שימוש בתוצרים של תהליכים אמנותיים ויצירתיים בטיפול בקליניקה והם מרחיבים את הידע העיוני והפרקטי שברשותם לגבי טכניקות התערבות שמתמקדות בתקשורת בלתי מילולית במהלך הטיפול. דרך הכלים שמגוונים שנלמדים במהלך הקורס הם יכולים ללמוד כיצד להתאים את שיטות ההתערבות לצורכים של המטופלים שלהם וכיצד לאפשר באמצעותם תהליכים משמעותיים במסגרת קבוצות מאוכלוסיות רבות ומגוונות.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 180 שעות לימוד אקדמיות. הוא נפרש על פני פרק זמן של כ - 9 חודשים עד שנה אחת והוא כולל כ - 30 מפגשים, אשר מתקיימים ביום שבועי מרוכז אחד. תכנית הלימוד מבוססת על שילוב בין שיעורים עיוניים ותרגולים מעשיים, המפגשים מתקיימים בקבוצות לימוד בינוניות בגודלן שמונות עד 12 משתתפים, במטרה לאפשר להם לקבל הדרכה וייעוץ מסגל המרצים. כמו כן היא כוללת פרקטיקום שמלווה בהדרכה קבוצתית ואישית. באמצעות הפרקטיקום המשתתפים יכולים להתנסות בפועל בטכניקות ההנחיה הנלמדות ולהכיר מקרוב תהליכי עבודה עם לקוחות. נוסף על כך, במהלך הקורס, המשתתפים צריכים להגיש מספר עבודות מעשיות ותיאורטיות וכן עליהם להשתתף בקבוצות דיון ובהדרכת עמיתים.


סגל הוראה


סגל ההוראה של המכללה כולל מגוון של מומחים בתחומי הטיפול וההנחיה. ביניהם אפשר למצוא מומחית באימון אישי ובפסיכותרפיה, שעוסקת בתחום הייעוץ הזוגי ואשר שימשה בעבר כמטפלת ביחידת חרדה; מגשר שהקים חברה לטיפול ואבחון לפרט ולמשפחה; חונך טיפולי ומדריך הורים שעובד כיועץ משפחתי ומסייע למשפחות בהתמודדות עם קשיים בתקשורת ובמערכות יחסים; פרופסור אשר השתלם בתחום פסיכולוגיית הגשטאלט ועוסק בטיפול במסגרת קליניקה עצמאית ובהדרכת מטפלים; מטפל בעל ניסיון בהנחיית קבוצות הורים ובהנחיית קבוצות במרכזי גמילה, אשר מומחה בשילוב של אמנויות בטיפול; ומרצים נוספים.

 


על מוסד הלימוד


מכללת רותם מתמקדת בהכשרתם של מטפלים לסיוע למשפחות וליחידים במגוון קשיים במעגלי החיים. תכניות הלימוד של המכללה מתבססות על גישה טיפולית בשם "ReachingOut", אשר מתמקדת בשאיפתם של מטפלים להתקרב לעולם הפנימי של המטופלים שלהם, וגורסת כי התהליך הטיפולי צריך לכלול מגוון שיטות התערבות במסגרת הקליניקה וגם מחוצה לה. בין תכניות הלימוד הנוספות שמתקיימות במכללה זו ניתן למצוא קורס פסיכותרפיה, קורס הכשרת חונכים טיפוליים, קורס הדרכת הורים בשילוב ייעוץ שינה לתינוקות וכן קורס הדרכת הורים בו אפשר להתמחות בבני נוער או בילדים עם צרכים מיוחדים. קמפוס המכללה ממוקם בתל אביב.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תואר ראשון לפחות במקצועות טיפוליים, או שברשותם ניסיון משמעותי רב בתחומי הטיפול וההדרכה. התכנית מתאימה בין היתר לבוגרי לימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי רפואה ולימודי חינוך וכן למדריכים, לחונכים ולמנחי קבוצות. מוסד הלימוד יכול לשקול במקרים מסוימים את קבלתם של מועמדים מתחומי עיסוק אחרים לאחר ניסיון חיים מתאים. מועמדים שמתאימים לדרישות הסף מוזמנים גם לראיונות קבוצתיים ואישיים שמתקיימים במכללה.


תעודה


תעודת גמר מטעם מכללת רותם ניתנת למשתתפים אשר משלימים את כל חובות הקורס בהצלחה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רותם - האקדמיה היישומית להכשרת מטפלים בנפש האדם ובמשפחה

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס הסדרי תנועה
אברהים
1 תגובות
קורס תאית במרכז
נגה
1 תגובות
קורס ביופידבק 2020
זהבי הלוי אורלי
1 תגובות
לימודי תעודה בתחום הרכש
אורטל
1 תגובות
קורס לימוד השפה הדנית
עדן
1 תגובות
הצעה לקורס מיזוג אוויר
משה ניסן
1 תגובות
קורס מדביר מוסמך בצפון
זבידאת עאטף
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

  • 4.2

    מכללת תל חי555 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp