רוצה פרטים על לימודי מדעי המדינה ומזרחנות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי המדינה והמזרח התיכון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי מדעי המדינה ומזרחנות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי המדינה ומזרחנות BA במסלול דו חוגי


בלב ההתרחשות העולמית


לא משנה באיזו מדינה על פני הגלובוס, כמעט לא ניתן לעיין בעיתון או לצפות במהדורת חדשות מבלי להיתקל בידיעות על המצב במזרח התיכון. מהסכסוך הערבי ישראלי, דרך מלחמת האזרחים בסוריה ועד לפעילות של דאע"ש, ההשפעות של התהליכים הפוליטיים הללו לא מסתכמות רק במזרח התיכון עצמו אלא משפיעות ומשנות את העולם כולו.


לימודי המזרח התיכון ומדעי המדינה בוחנים את התהליכים החברתיים והפוליטיים המתחוללים בתוך המדינות באזור ואת יחסי הגומלין ביניהם. החוקרים עוסקים במגוון רחב של תקופות לאורך ההיסטוריה ומתמקדים במדינות שונות כגון ישראל, לבנון, איראן, תורכיה וחצי האי ערב. הם גם עוסקים בביטויים של המגמות הפוליטיות בתקשורת ובתרבות ובאופן שבו העולם רואה את האזור. הלימודים לרוב מתקיימות בתכניות מובנות או דו חוגיות שמשלבות לימודי מדעי המדינה עם לימודי המזרח התיכון או היסטוריה של המזרח התיכון.

 

 • רוצים להכיר תחומים נוספים? קראו גם על מדעי הרוח


למי מיועדים הלימודים


לימודי מדעי המדינה ומזרחנות מתאימים למי שרואים את עצמם משתלבים בהמשך בתפקידים בשירות הציבורי, בעולם הדיפלומטיה וכן בתחומים כגון יחסי ציבור או עיתונות ובניהול של חברות וארגונים. הבוגרים אף יכולים למלא תפקידים בממשל כגון שרים, שגרירים וחברי כנסת. המסלול מתאים במיוחד לאנשים ביקורתיים, בעלי זיקה לתחום הפוליטיקה, שמעורים במתרחש באזור המזרח התיכון והעולם בכלל ומעוניינים להרחיב את הידע שלהם על המגמות העכשוויות ביותר.


תכנית הלימודים


התכנית מעניקה לסטודנטים כלים להבנה מעמיקה של תהליכים פוליטיים וחברתיים באזור המזרח התיכון. הם לומדים על שיטות משטר שונות ועל אבני היסוד של עולמות הפוליטיקה, הממשל והשלטון הציבורי.


בהמשך הם דנים בנקודות ההשקה בין שני הענפים ובוחנים היבטים במדיה, בגיאוגרפיה, בפסיכולוגיה ובזירה העסקית שבאים לידי ביטוי במזרח התיכון. כמו כן, הם מנתחים סוגיות אקטואליות במדינת ישראל ובמדינות השונות באזור ועוסקים בין היתר במלחמות, בהקצנה דתית, בתנועות לאומיות ובחילופי שלטון ובהשפעותיהם של כל אלה על היחסים בין המדינות.


מתכונת הלימוד


משך הלימודים הוא כשלוש שנים, לרוב הם מתקיימים בתכנית דו חוגית. ישנם מוסדות שמציעים תכניות מקוצרות בהיקף של כשנתיים (כולל סמסטרים בקיץ) שמיועדים לאנשי כוחות הביטחון. אנשים עובדים יכולים למצוא גם לימודי ערב במזרח תיכון.


במסגרת הלימודים, הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה ובסמינריונים משני תחומי הדעת. בחלק ממוסדות הלימוד, ניתן ללמוד גם את השפה הערבית או שפות נוספות כגון השפה התורכית או השפה הפרסית. כמו כן, הסטודנטים יכולים להשתתף בסיורים ולהתנסות בעשייה במסגרות דיפלומטיות או בפלטפורמות מדיה.

 
נושאי לימוד

 

 • תנועות מחאה פוליטיות
 • תולדות האסלאם
 • משטר ופוליטיקה בישראל
 • פוליטיקה עכשווית
 • דאע"ש והאסלאם הרדיקלי
 • פסיכולוגיה פוליטית
 • תולדות המחשבה המדינית
 • אסטרטגיה ומלחמה
 • האו"ם בסכסוך הערבי יהודי
 • פעילות ארגוני טרור
 • תולדות האימפריה העותמאנית
 • הגדרת זהות לאומית
 • ביטחון לאומי ודמוקרטיה בישראל
 • חברה, פוליטיקה וצבא    
 • טכנולוגיה ותקשורת במזרח התיכון    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתכנית משתנים בין מוסדות הלימוד. ברוב המקרים ניתן להתקבל על סמך תעודת בגרות בממוצע של מעל 80 וציון בפסיכומטרי, כאשר ציון ההתאמה המבוקש נע בין 500 - 600. חלק מהמוסדות מאפשרים קבלה ללא פסיכומטרי, למי שמחזיקים בממוצע בגרויות גבוה במיוחד. המועמדים צריכים גם להציג את ההישגים בשפה האנגלית, בין אם במסגרת הציון בפרקי האנגלית בפסיכומטרי ובין אם במסגרת בחינת אמי"ר. למתאימים שלא עומדים בתנאי הסף מוצעות מכינות.


תעודה


לתלמידים שמסיימים בהצלחה את הלימודים ועומדים בכל הדרישות ניתן תואר ראשון BA במדעי המדינה ומזרח תיכון מטעם מוסד הלימוד.


מוסדות

 

 

 • האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): האוניברסיטה הפתוחה מציעה מסלול דו חוגי ללימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים והיסטוריה של המזרח התיכון. מוסד הלימוד מציע שלל תכניות לימוד, בהן לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי מדיניות ציבורית ותואר ראשון בתקשורת. מוסד הלימוד מתייחד בשיטת לימודים גמישה המשלבת בין למידה פרונטלית בכיתה לבין למידה מרחוק.

 

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): בבר אילן מציעים תכנית דו חוגית מובנית ללימודי מדעי המדינה ומזרח תיכון. כמו כן, מתקיימות תכניות דו חוגיות נוספות, בהן לימודי המזרח התיכון ותקשורת, לימודי מזרח תיכון וקרימינולוגיה ולימודי מזרח תיכון והשפה הערבית.

 

 

 

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: מלבד התכנית המובנית החד חוגית ללימודי מזרח תיכון ומדעי המדינה, אוניברסיטת אריאל מציעה תכנית חד חוגית ללימודי מזרח תיכון ומסלול לימודי המזרח התיכון שכולל לימוד השפה הערבית. בפקולטה למדעי החברה והרוח אפשר למצוא גם לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי כלכלה, לימודי ארץ ישראל ולימודי מדעי ההתנהגות.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מדעי המדינה ומזרחנות?

רוצה לדעת יותר על לימודי מדעי המדינה ומזרחנות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי מדעי המדינה ומזרחנות
Whatsapp Whatsapp