רוצה פרטים על מדעי המדינה וסוציולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי סוציולוגיה ומדעי המדינה

מחפש/ת מידע על לימודים? מדעי המדינה וסוציולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודי מדעי המדינה וסוציולוגיה BA


מדינה פוגשת חברה


תחום הפוליטיקה כולל בתוכו את התמורות השלטוניות בתוך המדינה וגם את יחסיה עם מדינות שכנות ורחוקות. יחסים דיפלומטיים מפגישים לא רק בין צורות משטר וממשלות שונות, אלא גם בין תרבויות וחברות מסוגים שונים, שנדרשים לשבת יחד לשולחן הדיונים ולקבל החלטות הרות גורל. כיצד משפיעים ערכים ותפיסות חברתיות ומקומיות על תהליכים מדיניים? איך ניתן לגשר על פערים בזמני סכסוך או מלחמה? על שאלות אלה ואחרות באים לענות לימודי מדעי המדינה וסוציולוגיה.


במציאות החברתית והפוליטית המורכבת ששוררת היום בישראל ובעולם באופן כללי, הלימודים יכולים לסייע לרכוש מיומנויות ניתוח, ביקורת והסקה לגבי ההתרחשויות האקטואליות ביותר. הלימודים מתקיימים לרוב במסגרת דו חוגית, המשלבת לימודי מדעי המדינה עם לימודי סוציולוגיה, ולעיתים בתכנית מובנית.


למי מיועדים הלימודים


הלימודים מיועד לבעלי עניין וזיקה לתחומי הפוליטיקה והחברה שמעוניינים להעמיק ולחקור את שני התחומים הללו . המסלול מתאים למי שמייעדים עצמם לתפקידים בענפים כגון דיפלומטיה, יחסי ציבור, מדיה וקריירה בשירות הציבורי. כמו כן, הם יכולים להשתלב בגופי מחקר פוליטי וחברתי.


תכנית הלימודים


הסטודנטית בתכנית זו בוחנים תהליכים מרכזיים הן בעולם הפוליטי והמדיני והן תמורות במציאות החברתית של היום. כך הם דנים ביחסים בין פרטים, מוסדות, ארגונים וגופים שלטוניים ואת ההשפעות של נורמות, ערכים ותהליכים חברתיים עליהם. הם חוקרים סוגים שונים של משטרים שהתפתחו לאורך השנים ומבינים מהלכים ואידיאולוגיות שפועלים היום במדינות שונות וגם בישראל.


מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני כשלוש שנים. במהלכם הסטודנטים משתתפים בשיעורים עיוניים, בסמינרים ובשיעורי בחירה שונים. הלימודים כוללים בדרך כלל גם ימי עיון, סיורים לימודיים, מפגשים עם פוליטיקאים וחוקרים ודיונים כיתתיים.


בחלק מהתכניות הסטודנטים יכולים לקחת חלק גן בהתנסות מעשית במסגרות ציבוריות וחברתיות. דרך ההתמחות הם יכולים לתרגל מיומנויות נלמדות, להכיר את מערכת השלטון ולחבר בין התיאוריה לפרקטיקה.


נושאי הלימוד

 

 • התנהגות ארגונית
 • חברה וכלכלה
 • מחשבה מדינית
 • משפט חוקתי בישראל
 • מדיניות ציבורית
 • שיטות מחקר אתנוגרפיות
 • חינוך ודמוקרטיה
 • תולדות המלחמה    
 • תרבות ופוליטיקה בעידן החדש    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות, המועמדים נדרשים להציג ציון בפסיכומטרי ותעודת בגרות מלאה. במקרי מסוימים ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי, כאשר ממוצע הבגרויות גבוה במיוחד (לרוב בין 90 - 98). ציון ההתאמה הנדרש לקבלה למסלול הוא כ - 560. חלק מן המוסדות מקבלים גם בוגרי מכינות קדם אקדמיות שעומדים בדרישות. חשוב לשים לב כי במוסדות מסוימים מדובר במסלול לימודים דו חוגי, שדורש מן המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה של החוג הגבוה מבין השניים.

 


תעודה


הסטודנטים המשלימים את כל חובותיהם במסלול זכאים לקבל תואר ראשון BA במדעי המדינה וסוציולוגיה מטעם מוסד הלימוד.


מוסדות

 

 

 • האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): באוניברסיטה הפתוחה אפשר ללמוד במסלול לימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים עם חטיבה בסוציולוגיה או בתכנית דו חוגית המשלבת בין שני התחומים. האוניברסיטה מתייחדת בשיטת לימוד המשלבת בין למידה מרחוק לבין מפגשים פרונטליים בשילוב טכנולוגיות מתקדמות. אפשר ללמוד במגוון שלוחות האוניברסיטה הפזורות ברחבי הארץ.

 

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): המחלקה למדעי המדינה באוניברסיטה העברית מאפשרת לסטודנטים ללמוד במסלולים דו חוגיים כגון לימודי מדעי המדינה ומנהל עסקים, לימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, לימודי מדעי המדינה ופילוסופיה ולימודי מדעי המדינה וחינוך. כמו כן ניתן לשלב לימודים לקבלת תעודת הוראה למקצועות האזרחות בבתי ספר על יסודיים.

 

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): בבר אלן ניתן ללמוד בתכנית דו חוגית מובנית ללימודי מדעי המדינה וסוציולוגיה, וכן בשילובים נוספים כגון מדעי המדינה וארץ ישראל, לימודי מדעי המדינה ותקשורת לתואר ראשון ולימודי מדעי המדינה וגיאוגרפיה. כמו כן, האוניברסיטה מציעה את תכנית כלל, המשלבת לימודי מדעי המדינה, לימודי סוציולוגיה ולימודי כלכלה. הסטודנטים חוקרים התנהלות של ארגונים ומדינות בראייה רב תחומית.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי המדינה וסוציולוגיה?

רוצה לדעת יותר על מדעי המדינה וסוציולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על מדעי המדינה וסוציולוגיה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מדעי המדינה וסוציולוגיה

מעל 8 סטודנטים
המליצו והצביעו על מדעי המדינה וסוציולוגיה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב 955 חוות דעת

 • 4.1

  המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט 359 חוות דעת

 • 4.0

  האקדמית תל אביב יפו 230 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: מדעי המדינה וסוציולוגיה

התקבלו 8 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם