לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ייצור ושירות דיגיטלי במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ייצור ושירות דיגיטלי במרכז האקדמי רופין

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ייצור ושירות בסביבה דיגיטלית במרכז האקדמי רופין

 

תודעת שירות

 

כדי שארגונים וחברות יגיעו להצלחה עסקית מקסימאלית ויפיקו את המרב מהתהליכים שהמוצר עובר במהלך הדרך, יש להקפיד על סנכרון מלא בין כל המחלקות של הארגון. על אף שזה נשמע מובן מאליו, היישום קשה משנדמה, ולכן מוקדש לכך תחום הנדסי עצמאי.

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ייצור ושירות בסביבה דיגיטלית מתקיימים כאחת ההתמחויות במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול במרכז האקדמי רופין. לימודים אלה חושפים את הסטודנטים לשלל כלים להנדסה של ייצור ושרשראות אספקה.

 

בוגרי הלימודים בהתמחות זו פותחים מגוון של דלתות בשוק העבודה. הם יכולים להשתלב בין היתר בתפקידי ניהול תפ"י, בשיפור שיטות ותהליכי הייצור, בניהול שרשראות אספקה, בארגון ושיטות (או"ש) ובטיוב של מערכות שרשרת אספקה דרך בנית נהלי עבודה לשיפור זרימה של משאבים ומידע, בניהול מלאי ותכנות של מחסנים, בתכנון ואפיון מערכות ERP, בניהול פרויקטים ובעוד מבחר תפקידים משמעותיים.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ייצור ושירות בסביבה דיגיטלית מאפשרים לסטודנטים להתמחות במיומנויות ראייה מערכתית ליישום אינטגרטיבי של תהליכים בארגון תוך שימת דגש על תהליכי הנדסת ייצור, הנדסת שירות וניהול שרשרת אספקה. באשכול בהתמחות הסטודנטים לומדים בהרחבה על היבטי ניהול תשתיות תפעוליות חדשניות במערכות שירות וייצור. בין היתר, הם דנים בתחומים כגון חקר ביצועים בתעשייה, חדשנות פנים ארגונית ועוד נושאים מתקדמים בענף הלוגיסטיקה.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות זו נמשכים כארבע שנים. ישנם שני מסלולי לימוד – מסלול בוקר שבו הלימודים מתקיימים במשך שלושה עד חמישה ימים מלאים בשבוע, ומסלול ערב שבו הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות הערב וביום שישי בשעות הבוקר גם בסמסטר הקיץ. סטודנטים המעוניינים בכך יכולים לפרוש את לימודיהם על פני פרק זמן ארוך יותר. הנדסאים יכולים לקצר את משך לימודיהם לפי היקף הפטור.

 

WeLearn

 

בהתאם לשיטת WeLearn בלימודים משולבים תכנים פרקטיים רבים. הסטודנטים לוקחים חלק בהאקתון שבו הם מתנסים בפתרון של בעיות אמיתיות. כמו כן, מתקיים בקורס תכנן בהנדסת תעשייה, שבו לומדים להגדיר עדיפויות בעת הקצאה של משאבים דרך בניית משחק בו מתעדפים משאבים

 

נושאי לימוד

 

 • יזמות פנים ארגונית
 • שיטות אופטימיזציה
 • מבוא למערכות מידע
 • מערך מפעלים ומתקנים
 • מבוא להתנהגות ארגונית
 • אסטרטגיה ויזמות בנילאומית    
 • הנדסת אנוש
 • חקר ביצועים
 • ניהול פרויקטים
 • גרפיקה הנדסית
 • ניהול מסדי נתונים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז האקדמי רופין הוא מוסד אקדמי המציע מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני בכל אחד מן בתי הספר שבו – בית הספר למדעי הים, בית הספר למדעי החברה והקהילה, בית הספר לכלכלה ומנהל עסקים ובית הספר להנדסה. בין התארים של בית הספר להנדסה אפשר ללמוד לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת מחשבים.

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי הנדסת תעשייה וניהול צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או תעודה שוות ערך המוכרת על ידי משרד החינוך בממוצע 70 ומעלה עם ציון 80 לפחות ב - 4 יחידות בבגרות במתמטיקה או ציון 70 ב - 5 יחידות מתמטיקה וציון 70 ומעלה ב - 5 יחידות בבגרות בפיזיקה. יש צורך במעבר של בחינת פטור בפיזיקה. הקבלה ללימודים מותנית בשקלול ציוני תעודת הבגרות עם ציון הבחינה הפסיכומטרית. מועמדים אשר אינם עומדים בדרישות יכולים ללמוד קורסי קדם במתמטיקה ובפיזיקה, במכינות ייעודיות להנדסה או בתכנית ההכנה "בדרך לאקדמיה" שמאפשרת להתקבל בלי פסיכומטרי ומיועדת לבעלי בגרות מלאה שעומדים ברף הקבלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תואר B.Sc בהנדסת תעשייה וניהול מטעם המרכז האקדמי רופין.

 

קראו עוד על  לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ניהול ותפעול מערכות שירות 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין
Whatsapp Whatsapp