לימודי כלכלה ומנהל עם התמחות מערכות מידע במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי כלכלה ומנהל עם התמחות מערכות מידע במרכז האקדמי רופין

לימודי כלכלה ומנהל בהתמחות מערכות מידע במרכז האקדמי רופין

 

סקירת מערכות

 

הפן הכלכלי והפן הניהולי הם למעשה שני צדדים של אותו המטבע, ואין אחד ללא השני. מנהל טוב צריך להיות בעל ראייה רחבה החולשת על תחומים רבים, החל מההליכים הפנימיים של הארגון וקידום המטרות שלו בצורה אפקטיבית, וכלה בכוח האדם, בתנאים שלהם ובתמריצים שלהם לעבודה. כל אלה נזקקים לתמיכה של ההיבט הכלכלי, הן של העברת כספים לגורמי חוץ והן לגורמי פנים ולמשאבים השונים של הארגון.

 

מערכות מידע הן למעשה הליבה של העסק, והן הולכות ותופסות מקום רחב יותר בעסקים ובארגונים השונים. בהתמחות זו שמים דגש כל היבטי המחשוב הטכנולוגיים והניהוליים ועל הדרכים שבהן משתמשים בהם בעולם העסקים והכלכלה.

 

תכנית לימודים

 

לימודי כלכלה וניהול בהתמחות מערכות מידע במרכז האקדמי רופין מקנים לסטודנטים כלים לניתוח וידע עיוני ומעשי להבנת תהליכים כלכליים ברמה הלאומית וברמה הבין־לאומית ולהבנת ההתנהלות הכלכלית של חברות עסקיות ושל משקי בית פרטיים. הסטודנטים לומדים על המגמות הכלכליות בעולם, כמו גלובליזציה, משברים פיננסיים ושווקים מתעוררים מנקודת מבט של הכלכלה הישראלית וההשתלבות שלה במגמות אלה.

 

ההתמחות במערכות מידע מכשירה את הסטודנטים לעבודה בפועל בעסקים ובארגונים פיננסיים וכלכליים במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי. הם לומדים על ההיבטים השונים של המחשוב הניהולי ועל השימוש בו בעולם העסקי, המסחרי והאינטרנטי.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי כלכלה וניהול נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימודים כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, קורסי התמחות במערכות מידע וקורסי סמינר.

 

נושאי לימוד

 

 • מבוא למשפט עסקי
 • מתמטיקה לכלכלנים
 • מימון חברות במצוקה
 • שיטות כמותיות בניהול
 • ניהול והתנהגות ארגונית
 • מעורבות האדם בסביבה    
 • כלכלת ישראל
 • כלכלת הגירה
 • תעשייה ירוקה
 • תורת המשחקים
 • חשבונאות ניהולית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז האקדמי רופין הוא מוסד לימוד להשכלה גבוהה המציע מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. במרכז פועלים ארבע בתי ספר: בית הספר לכלכלה ולמנהל עסקים, בית הספר למדעי החברה והקהילה, בית הספר להנדסה ובית הספר למדעי הים. בבית הספר לכלכלה ולמנהל עסקים מכשירים דור של מנהלים בעלי מודעות סביבתית ושליחות חברתית. בין מסלולי הלימוד של המרכז האקדמי אפשר ללמוד לימודי מנהל עסקים, לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי מדעי ההתנהגות ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי כלכלה ומנהל מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה עם ציון 70 לפחות ב - 4 יחידות בבגרות במתמטיקה. מועמדים עם ציון 69 ומטה או עם ציון נכשל ב - 5 יחידות מתמטיקה צריכים לעבור בהצלחה מבחן מעבר במתמטיקה. מועמדים אשר למדו 3 יחידות מתמטיקה צריכים להשתתף בקורס קדם במתמטיקה. כמו כן, המועמדים צריכים לקבל ציון 570 ומעלה בפסיכומטרי וציון הצאמה של 108 ומעלה. הקבלה ללימודים נעשית על סמך ממוצע ציוני תעודת הבגרות ובחינת הפסיכומטרי או על סמך ציון 620 ומעלה במבחן הפסיכומטרי.

 

מועמדים שאינם עומדים ברף הקבלה יכולים ללמוד בתכניות ההכנה ובמכינות. ניתן ללמוד בתכנית ההכנה 'בדרך לאקדמיה' אשר מתאימה לבגלי בגרות מלאה שעומדים בתנאי הסף, ומאפשרת קבלה בלי פסיכומטרי, או במכינה להנדסה ולמדעים שמתאימה לבעלי בגרות מלאה או חלקית.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר BA בכלכלה ומנהל מטעם המרכז האקדמי רופין.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין
Whatsapp Whatsapp