המרכז האקדמי רופין
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > מכינה > רופין - מכינה להנדסה

מכינה למדעים ולהנדסה במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - המרכז האקדמי רופין

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

מכינה קדם אקדמית להנדסה ולמדעים במרכז האקדמי רופין


מתקבלים למדעים ולהנדסה


לימודי הנדסה נמנים בין מקצועות הלימוד המבוקשים ביותר. על מנת להתקבל למסלולים אלה, דורשים המוסדות בדרך כלל ממוצע גבוה יחסית של תעודת הבגרות והבחינה הפסיכומטרית, וכמובן גם ידע מוקדם במקצועות מדעיים, כמו למשל מתמטיקה ופיזיקה. מועמדים שאינם עומדים ברף הקבלה ללימודי מדעים מדויקים או ללימודי הנדסה בחוגים השונים, יכולים להשתתף במכינה קדם אקדמית כדי להגדיל את סיכויי הקבלה שלהם.


במרכז האקדמי רופין מציעים מכינה ללימודי הנדסה, שמאפשרת למועמדים שאין בידיהם בגרות מלאה או ציון מספק בפסיכומטרי להתקבל ללימודים במוסד הלימוד על סמך ציוני המכינה שלהם. במכינה קדם אקדמית זו לומדים הסטודנטים כישורים מדעיים חשובים להמשך דרכם באקדמיה וגם משלימים מקצועות ראליים לתעודת הבגרות.


תכנית הלימודים


במסגרת המכינה למדעים ברופין, הסטודנטים לומדים את המקצועות הראליים לתעודת הבגרות ברמה של חמש יחידות לימוד. אלו כוללים את הבגרות במתמטיקה והבגרות בפיזיקה וכן את הבגרות באנגלית (ניתן להשלים את הבגרות באנגלית גם בהיקף של 4 יחידות לימוד). בנוסף לכך, הם גם מתרגלים כישורים אקדמיים חשובים כמו יכולות כתיבה מדעית ומיומנויות שימוש ביישומי מחשב ייעודיים לענפי המדעים המדויקים וההנדסה.


מתכונת הלימוד


המכינה למדעים ולהנדסה במרכז האקדמי רופין מתפרשת על פני כתשעה חודשים. השיעורים מתקיימים במהלך חמישה ימים בשבוע, בשעות הבוקר. סטודנטים שמעוניינים בכך יכולים להשתתף במהלך המכינה גם בקורס הכנה לקראת הפסיכומטרי. קורס זה נערך פעמיים בשבוע במהלך היום, שעות ההכנה משולבות בלוח הזמנים של המכינה.


נושאי הלימוד

 

  • יישומי מחשב במדעים
  • עקרונות כתיבה מדעית
  • פיזיקה - רמת 5 יחידות לימוד
  • מתמטיקה - ברמת 5 יחידות לימוד
  • אנגלית - ברמת 4 או 5 יחידות לימוד    
  • ועוד

 

קהל היעד ותנאי קבלה


מכינה זו מיועדת למועמדים לתואר ראשון במקצועות ההנדסה השונים או ללימודים מדעי הים, שאינם עומדים בתנאי הסף לחוגים ומעוניינים לשפר את סיכויי קבלתם. למכינה מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי תעודת בגרות מלאה, או תעודת בגרות חלקית. כמו כן, נדרש ציון 500 בפסיכומטרי לקבלה להנדסה או 400 בפסיכומטרי לקבלה למדעי הים. לחלופין ניתן להיבחן גם במבחן מימ"ד. כל המועמדים נדרשים גם לעבור בהצלחה מבחני מיון פנימיים בשפה האנגלית ובמתמטיקה.


בסיום המכינה


בסיום המכינה, הסטודנטים נבחנים במבחנים פנימיים בכל נושאי הלימוד. הקבלה ללימודי ההנדסה או ללימודי מדעי הים במרכז האקדמי רופין היא בכפוף להצגת ממוצע ציונים של 85 בכל המקצועות שנלמדים במכינה. לחלופין, מציעים ברופין גם תנאי קבלה שמהווים שקלול הציון בפסיכומטרי וציון המכינה. לקבלה ללימודי ההנדסה, נדרש ציון של 550 בפסיכומטרי וציון של 70 ומעלה בכל אחד ממקצועות המכינה. כדי להתקבל ללימודי מדעי הים, יש צורך בציון של 540 ומעלה בפסיכומטרי וציון 65 ומעלה בכל מקצועות המכינה.


יש לציין כי ניתן להתקבל עם ציוני מכינה זו גם למוסדות לימוד אחרים, אולם האחריות לבירור תנאי הקבלה הנוספים בכל מוסד מוטלת על הסטודנטים ואין המרכז האקדמי רופין אחראי לעניין תנאי הקבלה למוסדות נוספים.עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין: 

חוות דעת של סטודנטים: רופין - מכינה להנדסה (1 חוות דעת)
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, רופין - מכינה להנדסה , 27/10/2018

דירוג: 5/5 
יובל, רופין - מכינה להנדסה
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את האווירה שיש, אווירת לימודים טובה עם מקומות נפלאים וצוות תומך.
מקום מוצלח ומומלץ מאוד מבחינת החברה האיכותית.
השקט שיש במקום נותן רוגע שמקנה שקט נפשי ללימודים איכותיים

על הקמפוס
הקמפוס ירוק וגדול ונותן תחושה מאוד ביתית ונינוחה
הצוות אכלתי מאוד וסטודנטים מרגישים את זה
המעונות החדשים שנבנו בסמוך לקמפוס איכותיים וברמה גבוה ביותר ומגנים לתלמידים סביבת לימודים נהדרת

   

המרכז האקדמי רופין


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English