רוצה פרטים על לימודי כלכלה וניהול וביטוח?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי כלכלה וניהול התמחות בביטוח

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי כלכלה וניהול וביטוח? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי כלכלה וניהול עם התמחות בביטוח ופנסיה


צרכנים נבונים ויועצים מיומנים


כל עובד מפריש מדי חודש כספים לקרן הפנסיה, אך לא רבים מהעובדים באמת מבינים בתחום ובהשלכות הכלכליות של ההחלטות שלהם על המצב אחרי הפרישה. עם זאת לענף הפנסיה יש חשיבות רבה מבחינה אישית וכמובן גם לכלכלת המדינה.


ידע בתחומי החיסכון הוא כלי חשוב מאוד לסטודנטים לכלכלה. ענפי הכלכלה הפיננסית והפנסיה קשורים קשר הדוק זה לזה כשמנהלים ובכירים בתחום הכלכלי נדרשים לעצב את מערכות הפנסיה ולהתאים אותן לדרישות האקטואליות במשק.


במסגרת לימודי כלכלה וניהול חלק ממוסדות הלימוד מציעים התמחות בביטוח, שמעניקה כלים פרקטיים לקבלת החלטות פיננסיות בתחום הפנסיה בארגונים. בחלק מהמקרים משולבת ההתמחות עם תחום נוסף, כגון מימון או שוק ההון. בפני בוגרי המסלול נפתחות דלתות לתעסוקה בתפקידי ייעוץ ושיווק פנסיה בחברות ביטוח, בבתי השקעות, בבנקים ובקרנות פנסיה.


למי מיועדים הלימודים


מסלול התמחות זה מתאים למעוניינים להשתלב בתפקידים בתחומי הביטוח והחיסכון, כגון יועצים פנסיוניים או סוכני שיווק פנסיה. ההתמחות מספקת כלים בתחומים אלה לצד ידע מעמיק בכלכלה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות רוכשים ידע רב בתחום הביטוח, הפנסיה והחיסכון, הם בוחנים את שיטות הפעולה והמימון של מערכות פנסיה וסוקרים היבטים שחשובים לקבלת החלטות בתחום הניהול הפיננסי. כמו כן הם לומדים על נושאים מרכזיים בתחומים משיקים כמו מימון ובנקאות. בהמשך הם דנים בהשפעות של החיסכון לטווח הארוך על שוק ההון ובמקביל עוסקים בסוגיות אקטואליות שונות שנוגעות לעולם הביטוח בבורסה המקומית והעולמית.

 


מתכונת הלימוד


בהתמחות זו ללימודי כלכלה וניהול אפשר בדרך כלל לבחור במהלך השנה השנייה ללימודים שאורכם כשלוש שנים. שיעורים מתקיימים לרוב בשלושה או בארבעה ימים מלאים בשבוע.


הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה וגם בתרגילים מעשיים ובסדנאות, בהרצאות אורח של מומחים לביטוח ובסיורים באגפי הפנסיה וההשקעות של חברות ביטוח. לקראת סיום הלימודים עורכים פרויקט גמר שבו מנתחים סוגיות אקטואליות במשק בליווי של הסגל או בכירים בתעשייה.


נושאי הלימוד

 

 • מימון ניהולי יישומי
 • מיסוי ופנסיה
 • כלכלת הפנסיה
 • ניהול תיקי השקעות
 • יסודות הביטוח
 • ניהול תיקי אג"ח
 • דיווחים כספיים בבורסה
 • ניתוח ניירות ערך
 • ניהול כספים במגזר הציבורי
 • מכשירים פיננסיים    
 • מדיניות כלכלית במשק בישראל    
 • ועוד


תנאי קבלה


הקבלה לתכניות ללימודי כלכלה וניהול היא למועמדים שברשותם בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי, שנע לרוב בין 580 - 620. ברוב המקרים שמים דגש על הציון בחלק הכמותי של הפסיכומטרי ועל ההישגים בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד וכן בבגרות באנגלית. מי שאינם עומדים בדרישות במתמטיקה צריכים לעבור מבחנים פנימיים או להשתתף בקורסי קדם. חלק ממוסדות הלימוד מקבלים גם בוגרי מכינות קדם אקדמיות.

 


תעודה


סטודנטים שמשלימים את כל חובותיהם בתכנית ומסיימים אותה בהצלחה מקבלים תואר ראשון BA בכלכלה וניהול מטעם מוסד הלימוד. ברוב המוסדות הבוגרים גם מקבלים הכנה לקראת מבחנים חיצוניים לקבלת רישיון ייעוץ פנסיוני שניתן מטעם הממונה על שוק ההון והרשות לניירות ערך במשרד האוצר.

 


מוסדות

 

 

 

 

 • המרכז האקדמי רופין (עמק חפר): במרכז האקדמי רופין מתקיים מסלול לימודי כלכלה ומנהל עם התמחות מימון, ביטוח וניהול פנסיוני. נוסף על כך מתקיימות התמחויות נוספות ובהן לימודי כלכלה ומנהל בהתמחות ייעוץ פיננסי ומימון ולימודי כלכלה ומנהל בהתמחות מערכות מידע. קיים גם מסלול אישי בלי התמחות בו בוחרים בקורסי בחירה לפי תחומי העניין.

 

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שדרות): במסגרת לימודי כלכלה יישומית וניהול במכללת ספיר אפשר לבחור גם במסלול התמחות ביזמות וטכנולוגיה. במכללה אפשר ללמוד במגוון תכניות כגון לימודי משפטים, לימודי לוגיסטיקה, לימודי ניהול משאבי אנוש ולימודי כלכלה וחשבונאות.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי כלכלה וניהול וביטוח?

רוצה לדעת יותר על לימודי כלכלה וניהול וביטוח?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי כלכלה וניהול וביטוח
Whatsapp Whatsapp