רוצה פרטים על משפטים לאקדמאים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי משפטים לאקדמאים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על משפטים לאקדמאים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפטים לאקדמאים - כדאי לדעת


תחום משפטים הינו אחד מן הענפים האקדמיים המבוקשים ביותר בישראל ובעולם. מדובר במקצוע מרתק היונק מתורות רבות כגון פסיכולוגיה, כלכלה, סוציולוגיה, תקשורת ועוד. נושאים משפטיים נוגעים בחיינו בכל מקום ובכל זמן, החל מזכויותינו במקום העבודה, דרך ברית הנישואין וכלה בעסקים וקריירה.

 

עם השנים, אנו עדים לעלייה בביקוש של בוגרי תואר ראשון ללימודי משפטים. סיבות רבות ישנן למהלך זה, החל מבעלי מקצוע המעוניינים לרכוש השכלה משפטית (לדוגמא, אנשי תקשורת, מנהל עסקים, רופאים וכדומה), וכלה באקדמאים המעוניינים להסב את מקצועם ולרכוש מקצוע שיעניק "רשת ביטחון כלכלית".


על פי סקר שנערך לאחרונה בנושא זה, עולה כי רק 35% מהעובדים במשק הישראלי מועסקים במקצוע אותו למדו. 22% נוספים עוסקים במקצוע הקשור "באופן עקיף" ללימודיהם ואילו השאר אינם מנצלים את הכלים שרכשו באקדמיה לצורך פרנסה וקריירה.


משפטים, לעומת זאת, מעניק לבוגרים תואר יוקרתי מחד, ועבודה כמעט מובטחת מאידך. זאת ועוד, לא כל בוגר משפטים פונה לעריכת דין בסיום הלימודים וחלקם משתלבים בתפקידי מפתח שונים במשק כיועצים משפטיים, פרשנים משפטיים, עוזרים משפטיים וכדומה.

 

 

היתרונות בשילוב תארים ראשונים עם תואר במשפטים


שוק עורכי הדין בישראל הינו שוק רווי אשר רבים נכנסים בשעריו מדי שנה. אי לכך, אקדמאים אשר פונים ללימודי משפטים, ומחזיקים כבר בתואר ראשון, זוכים ליהנות מיתרונות רבים על פני מועמדים אחרים בשוק. לדוגמא, בוגרי תואר בתקשורת אשר יבחרו בלימודי משפטים לתואר ראשון יוכלו ליהנות מיתרון משמעותי בבואם להיכנס לעולם המשפט התקשורתי בתפקידים כגון כתבים משפטיים, פרשנים משפטיים, ייצוג משפטי לאמצעי תקשורת ועוד.

 

 

ההבדל בין תואר ראשון במשפטים לבין תואר שני


משפטים, בדומה לתחומים אקדמיים נוספים, מוצעים גם במסלולי לימוד אקדמיים מתקדמים לתואר שני ודוקטורט. עם זאת, מרבית הפקולטות ללימודי תואר שני במשפטים פותחות את שעריהן רק עבור משפטנים בעלי תואר ראשון בתחום.

 

אוניברסיטת בר אילן שמפעילה מסלול ייחודי ללימודי תואר שני במשפטים לאקדמאים. מסלול זה אמנם פתוח לבעלי תארים בתחומים נוספים, בהתאם לגיליון הציונים בתואר הראשון, אך אינו מעניק לבוגריו את האפשרות לעסוק בעריכת דין.

 

* המעוניינים להשתלב בתחום זה ולקבל הסמכה לעסוק בעריכת דין יוכלו להשתלב בלימודי השלמה, בת שנה וחצי במכללת נתניה שתעניק לבוגרים אפשרות לעבוד בעריכת דין.

 

 

היכן לומדים?


לימודי משפטים לתואר ראשון מוצעים במספר מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מלבד האוניברסיטאות בישראל, ניתן למצוא מסלול זה במכללות כגון: מכללת נתניה, המכללה למינהל, המרכז הבינתחומי בהרצליה, מכללת רמת גן, המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, המרכז האקדמי כרמל, מכללת צפת, הקריה האקדמית אונו והמכללה האקדמית ספיר.

 


תנאי הקבלה


המועמדים ללימודי משפטים לאקדמאים נדרשים להציג תואר אקדמאי ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ ובחו"ל. כמו כן, מוסדות מסוימים מבקשים ציון מינימאלי כתנאי כניסה לפקולטה למשפטים. לדוגמא, הקבלה למסלול משפטים לאקדמאים במכללה למנהל ובמרכז הבינתחומי מתאפשרת למציגים תואר ראשון בהצטיינות (80 לפחות) או תואר שני ומעלה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על משפטים לאקדמאים?

רוצה לדעת יותר על משפטים לאקדמאים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד משפטים לאקדמאים

התאמה לתפקיד עורכ/ת הדין

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: משפטים לאקדמאים

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא משפטים - עריכת דין

דליה דורנר
השופטת דליה דורנר, שברשותה קריירה של עשרות שנים בעולם המשפט הישראלי וכהונה כשופטת בבית המשפט העליון, חושבת שאחד הכלים המרכזיים להצלחה בלימודי המשפטים היא אהבה גדולה למקצוע - לבחור תחום התמחות פרקטי מצד אחד, אך קרוב ללב מצד שני.
"אדם צריך לדעת מה הוא רוצה לעשות אבל גם צריך לאהוב את התחום. הוא חייב לגלות בו עניין. אני מקווה שמי שהולך ללמוד משפטים עושה זאת כי הנושא מושך את ליבו... אם אתה רוצה להצליח באמת בעולם המשפט, אתה חייב לאהוב את התחום באמת."
דליה דורנר
שופטת בית המשפט העליון בדימוס
ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית למשפטים הם כישורים אנליטיים לוגיים ברמה גבוהה (הבנה טובה של חומרים ומשמעותם) לצד יכולת מילולית גבוהה הן בקריאת טקסטים מרובים, והן בהתנסחות בכתב ובע"פ הן בעברית והן באנגלית. לצורך עיסוק בתחומים כמו שוק ההון, הייטק וקניין רוחני נדרשת גם יכולת כמותית טובה ורצויה גם מידה של הבנה טכנית סבירה.
בתחומי העניין, עניין במדע (חקר, ירידה לפרטים) לצד עניין בתחומי תרבות (ערכים, תקדימים) וחברה. נטייה עסקית וארגונית מהוות יתרון.
תכונות האישיות הנדרשות הן בראש וראשונה שיקול דעת, רצינות, בגרות, בשלות, יסודיות, ירידה לפרטים, ולאחר מכן - מיומנויות בינאישיות טובות – יכולת יצירת קשר, עבודת צוות, פתיחות.
כל אלו לצד עצמאות, מיומנויות ניהול, דומיננטיות ויכולת ייצוג תקינה ועמידה מול קהל (לא תמיד נדרשת).
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp