לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > משפטים - עריכת דין > התמחות במשפטים

תקופת הסטאז' בלימודי משפטים


מחפש/ת מידע על לימודים? התמחות במשפטים? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תנאי קבלה למשפטים
תואר שני משפטים
שכר עורך דין
לימודי ערב - משפטים
משפטים לאקדמאים
משפטים ומנהל עסקים
לימודי משפטים ופסיכולוגיה
משפטים וכלכלה
משפטים וקרימינולוגיה
דוקטור למשפטים
 
 
תנאי קבלה - תואר שני במשפטים
מכינה במשפטים
משפטים או חשבונאות
משפטים ועבודה סוציאלית
תואר ראשון במשפטים
רפואה משפטית
משפטים ותקשורת
משפטים וממשל
תואר שני במשפטים ללא משפטנים
קורס בוררות

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

בואו ללמוד משפטים בסמסטר אביב בשערי מדע ומשפט! שכ"ל אוניברסיטאי לחיילים משוחררים! למידע> (בחסות)

התמחות בלימודי משפטים


כל הנקודות שחייבים לדעת בדרך לבחירת התמחות במשפטים


אחרי סיום לימודי המשפטים, מגיע שלב מהותי וקריטי נוסף בדרך לבניית הקריירה כעורכי דין, והוא ההתמחות במשפטים. ההתמחות, או הסטאז', הם שלב שעיקרו תרגול מעשי של הכלים שנלמדים במהלך התואר שכן במהלך ההתמחות מתנסים באופן מעשי, בשטח, בעקרונות המשפט תוך עבודה עם לקוחות ועורכי דין מנוסים.


יש לא מעט שאלות בדרך לבחירת ההתמחות, ונקודות שחשוב להביא בחשבון, כדי למצוא את ההתמחות שמתאימה ככל שניתן לצורכים האישיים ולשאיפות לעתיד. בחירה זו היא אישית ומשתנה מסטודנט לסטודנט, כך שכדי לבצע אותה בהצלחה חשוב להבהיר את השיקולים האישיים ולערוך סוג של חשבון נפש אישי, כדי להציב מטרות ברורות. צעד נוסף שחשוב לבצע לפני שבוחרים התמחות הוא להבין לעומק את אופן הביצוע והקריטריונים שמרכיבים את ההתמחות, וכך לבצע תחקיר מתאים כדי להגיע לרגע הבחירה מוכנים.


חשוב לזכור שתקופת ההתמחות היא פרק זמן לא פשוט בחיים של סטודנטים למשפטים ועורכי דין לעתיד. היא מלווה בעבודה אינטנסיבית, בשעות ארוכות במיוחד, בשכר שאיננו גבוה ברוב המקרים וכן בהשקעה ואחריות רבים שנדרשים מהמתמחים. עם זאת, זוהי גם תקופה של למידה רבה ושל עיסוק משפטי מגוון מאוד, שתורם רבות להמשך הדרך, שכן הוא משמש גשר לשוק העבודה ולתחילת הקריירה בעולם המשפטים.


משך ההתמחות ומתכונתה


אורכה של ההתמחות במשפטים הוא שנה וחצי. היא מתחילה בשני מועדים שונים לאורך השנה, בחודש מרץ ובחודש ספטמבר, בהתאם למועדים לסיום לימודי המשפטים.


ההנחיות להתמחות קובעות כי יש צורך לבצע לפחות 36 שעות שבועיות במסגרת ההתמחות, כאשר 25 שעות מתוכן לפחות נדרשות להיות לפני השעה 14:00. יש לפרוש את שעות ההתמחות על פני חמישה ימים בשבוע ולעבוד לפחות חמש שעות רצופות.


מתי בוחרים התמחות?


להתמחות יכולים להירשם מי שברשותם תואר ראשון "בוגר במשפטים", או מי שסיימו את הלימודים ונותר להם לעבור לא יותר משני מבחנים (כולל עבודות סמינריוניות) כדי למלא את הדרישות לקבלת התואר. כדאי להתחיל לחושב על התמחות או מעדיפים להתמקד בו בהתמחות כבר מסוף השנה השנייה ללימודים, כדי להשאיר זמן להתבלטות ולשקילה מעמיקה של כל האופציות.


איזו התמחות לבחור?


ישנם מספר פרמטרים שחשוב להביא שחשבון בעת בחירת אופי ההתמחות.

 

 

 • ציבורי או פרטי: התמחות במגזר הציבורי כוללת את הרשות השופטת, הכנסת ורשויות המדינה. לעומת זאת, התמחות במגזר הפרטי מתקיימת בחברות ובמחלקות משפטיות, במשרדי עורכי דין גדולים או קטנים.

 

 

 • אופי העבודה: התלבטות נוספת שעומדת בפני הסטודנטים היא בחירה בין ליטיגציה לבין משפט מסחרי. לכל אחד מענפים אלה אופי עבודה אחר, שגרת עבודה שונה ותנאים ייחודיים. בליטיגציה העבודה נוטה להיות תחת לחצי זמן ועמידה ביעדים מוכתבים מראש על ידי החוק. בתחום המסחרי הזמנים נקבעים לפי דרישות הלקוחות ואילוצי הזמן שלהם.

 

 

 • שיטת פול מול שיטת ההצמדה: שיטת פול משמעותה שהמתמחים עובדים במסגרת קבוצה משרדית או מחלקתית וכך משתייכים לאותה במחלקה לכל אורך ההתמחות. זאת לעומת שיטת ההצמדה בה כל מתמחה מוצמד לעורך דין בכיר או שותף במשרד לכל תקופת ההתמחות. באופן כללי, ניתן לומר שלמתמחים בשיטת פול סיכויים רבים יותר לצלוח את ההתמחות בגלל היכרות עם עורכי דין רבים יותר שיכולים להעניק להם המלצות, אם כי גם בשיטת ההצמדה ניתן להצליח אם מתפתחת אינטראקציה חיובית עם עורך הדין.


מהם התחומים הכי מבוקשים להתמחות במשפטים?


בין התחומים המבוקשים ביותר בהתמחות במשפטים:

 

 • התמחות במשפט פלילי
 • התמחות דיני מיסים
 • התמחות בדיני מקרקעין
 • התמחות דיני עבודה
 • התמחות במשפט בין לאומי
 • התמחות בדיני נזיקין
 • התמחות במשפט שוק ההון
 • התמחות בדיני הייטק    
 • התמחות במשפט עסקי ומסחרי    
 • ועוד


איך לאתר התמחות?


ישנן מספר שיטות לאתר התמחות, סטודנטים רבים מוצאים הצעות דרך אתרי דרושים או חברות השמה. רבים ממוסדות הלימוד מסייעים גם הם לסטודנטים במציאת התמחות מתאימה. ניתן גם לקבל המלצות ממתמחים שכבר נמצאים בעיצומה של ההתמחות או מצד מכרים שעוסקים בתחום המשפטים שיכולים לספר על אפשרויות להתמחות.


ראיונות קבלה להתמחות


אחרי מציאת מקום התמחות מתאים, מתחילים לגשת לראיונות קבלה. הפנייה אל המשרד צריכה לכלול הגשה של קורות חיים, בהם רצוי לשקף באופן המקיף ביותר את ההישגים הלימודיים, הניסיון הרלבנטי שנצבר במהלך התואר וכן פעילות משפטית או חברתית משמעותית ורלבנטית לעניין. אפשר לצרף גם המלצות ממעסיקים קודמים.


הראיונות מתקיימים מול מאמנים, שהם עורכי דין שתפקידם ללוות את המתמחים לאורך ההתמחות שלהם. מאמנים אלה רשאים לפי החוק להתחיל לערוך את הראיונות החל מהתאריך 15 למרץ בשנה השלישית של המועמדים בלבד, ולא לפני כן. כאשר ניגשים לקבוע ראיון יש צורך להציג אישור מטעם המוסד האקדמי על הלימודים בשנה השלישית לפחות, או על סיום שלה בהצלחה.


במהלך ראיונות הקבלה, המראיינים שמים דגש על רקע וידע משפטי, אך גם על הפן האישי שהמועמדים מביאים עמם. לשאלות המשפטיות שנשאלות אין בהכרח תשובות נכונות או לא נכונות, ניתן לומר שהמראיינים מחפשים מועמדים שמתאפיינים במחשבה יצירתית ופתוחה, כאשר הם נמדדים בדפוסי החשיבה והניתוח ולאו דווקא בידע הקודם במשפט. כאשר המראיינים שואלים לגבי שאיפות לעתיד, הם מנסים להבחין אם למועמדים יש פוטנציאל עתידי להשתלבות בתחום הספציפי שלהם.

 


מה עושים בזמן ההתמחות?


במהלך ההתמחות, המתמחים מבצעים עבודה משפטית מסוגים שונים, הכוללת עריכה של מסמכים משפטיים מגוונים. בחלק מן המקרים, הם נדרשים גם לביקורים בבתי משפט.


חשוב להדגיש, כי חוק לשכת עורכי הדין קובע באופן מפורש כי למאמנים בהתמחות אסור לתת עבודה שאיננה משפטית באופייה למתמחים. עבודות שאינן משפטיות יכולות לכלול שליחויות אישיות עבור המאמנים, הנהלת חשבונות, וכן הכנת קפה וניקיון המשרד.


מה השכר בזמן ההתמחות?


חוק לשכת עורכי הדין קובע כי עובדים בזמן ההתמחות זכאים לשכר, וכי השכר שלהם נקבע כעובדים של המאמנים. קיימת חובה לתת תלושי משכורת למתמחים וכן חלים עליהם דיני העבודה וביניהם גם חוק שכר המינימום.


באופן כללי, שכר מתמחים בתחום המשפטים יכול לנוע בין 4,500 - 9,000 שקלים לחודש. השכר משתנה בהתאם לתחום ההתמחות, לגודל המשרד ולשיקולים נוספים, כאשר במשרדים גדולים רמת השכר עולה. גם בתחומים מבוקשים, כמו משפט מסחרי או נדל"ן, השכר נוטה להיות גבוה יותר מאשר תחומי משפט אחרים, אך רמות אלה נוטות להשתנות מעת לעת.

 


מבחני לשכה והתמחות


לאחר תום ההתמחות, על המתמחים לגשת למבחני לשכת עורכי הדין (מבחני לשכה). בין סיום ההתמחות לבין מועדי הבחינות יש פרק זמן של מספר חודשים, אותם אפשר להקדיש להכנה אינטנסיבית למבחנים. ישנם שני סוגי מבחנים - בחינות בכתב ומבחנים בעל פה.


הבחינות בכתב נערכות פעמיים בשנה, במועד קיץ (באפריל), או במועד חורף (אוקטובר). מועמדים שמעוניינים להבטיח את מקומם נדרשים להירשם מראש למבחנים. אורך הבחינה בכתב הוא כשלוש שעות וחצי, היא כוללת כ - 100 שאלות במתכונת שאלות סגורות (שאלות אמריקאיות).


אחרי מעבר המבחנים בכתב, נבחנים שעוברים אותן בהצלחה מוזמנים גם למבחנים בעל פה, לא ניתן לגשת לבחינה בעל פה לפני מעבר המבחן בכתב. מי שעוברים גם את הבחינה בעל פה, נדרשים לשלם אגרת רישום ללשכת עורכי הדין - אחרי התשלום מקבלים את הרישיון ויכולים להצטרף לשוק עריכת הדין בישראלי כעורכי דין.

 

 

רוצה לדעת יותר על התמחות במשפטים? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על התמחות במשפטים
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד התמחות במשפטים

אוניברסיטת חיפה - לימודי משפטים לרואי חשבון המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט - לימודי משפטים לאקדמאים
המכללה האקדמית צפת - לימודי משפטים | תנאי קבלה | תואר ראשון אוניברסיטת בר אילן - לימודי משפטים ולימודי תעודה בחשבונאות
האוניברסיטה העברית - לימודי משפטים ועבודה סוציאלית בתכנית משותפת האקדמית נתניה - לימודי משפטים | תואר ראשון במשפטים בנתניה
אוניברסיטת תל אביב - לימודי משפטים וכלכלה לתואר ראשון המרכז האקדמי למשפט ולעסקים - לימודי משפטים וחשבונאות לתואר כפול
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים - לימודי משפטים בהתמחות דיני הייטק המרכז הבינתחומי הרצליה - לימודי משפטים בתכנית למצטיינים Honors Program
המרכז הבינתחומי הרצליה - התכנית המיוחדת לבעלי תארים בבית הספר למשפטים, לימודי משפטים לאקדמאים אוניברסיטה העברית - לימודי משפטים וחשבונאות בתכנית משותפת
המרכז הבינתחומי הרצליה - לימודי משפטים ותואר שני בממשל המרכז האקדמי למשפט ולעסקים - לימודי משפטים ומנהל עסקים
אוניברסיטת בר אילן - לימודי משפטים ותואר שני במנהל עסקים במסלול ישיר המרכז הבינתחומי הרצליה - לימודי משפטים ותואר שני במנהל עסקים
אוניברסיטת בר אילן - לימודי משפטים וכלכלה וחשבונאות המרכז הבינתחומי - לימודי משפטים עם תואר שני בכלכלה פיננסית
המרכז הבינתחומי הרצליה - לימודי משפטים ופסיכולוגיה לתואר ראשון אוניברסיטת בר אילן - לימודי משפטים לתואר ראשון ושני
אוניברסיטת בר אילן - לימודי משפטים לתואר ראשון האוניברסיטה העברית ירושלים - לימודי משפטים לתואר ראשון
האוניברסיטה העברית ירושלים - לימודי משפטים ויחסים בינלאומיים לתואר ראשון האוניברסיטה העברית - לימודי משפטים ואנגלית לתואר ראשון
האוניברסיטה העברית - לימודי משפטים לתואר ראשון ותואר שני במנהל עסקים אוניברסיטת תל אביב – לימודי משפטים וחשבונאות לתואר ראשון
       


חוות דעת של סטודנטים: משפטים - עריכת דין (1,420 חוות דעת)
התקבלו 1420 דירוגים בציון ממוצע: 4.1 מתוך 5    
לנה,המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט , שערי מדע ומשפט - משפטים, 15/04/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
הכי מה שאני אוהבת היחס שנותנים לסטודנט וההתחשבות עזרה בכול מה שצריך הדבר היחיד שאני לא אוהבת זה הבית קפה וחסר ממש דוכן של אוכל אין מה לאכול

על הקמפוס
הקמפוס של המכללה קטן עם אבירה משפחתית קמפוס צעיר ותוסס, עם מדשאות ירוקות, קפיטריה, וכל התנאים הדרושים כדי ליהנות מאווירה לימודית נעימה ומתקדמת.
עמית,הקריה האקדמית אונו, הקריה האקדמית אונו - משפטים, 15/04/2019
דירוג: 1/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
איני ממליצה על מוסד הלימודים. המרצים לא מספיק טובים, אין יחס לסטודנטים, אין עם מי לדבר במכללה.
שכר הלימוד מופקע ואין כל הצדקה לסכום זה.


על הקמפוס
אין מקום לחנייה בכלל, אין קפיטריה איכותית, אין הווי חברתי והשקעה באירועים חברתיים כלל.
הייתי רוצה שיהיו כמו אריאל, יעשו הופעות, ירידים, שיהיה מקומות ישיבה בהפסקות וכו'..
 
פורומים בתחום
פורום לימודי משפטים
פורום מכללת ספיר
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תוכנית לימודים - קורס גישור
תואר ראשון במשפטים וחשבונאות
משפטים ומנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות
לימודי משפטים ומדעי המחשב לתואר ראשון
לימודי קרימינולוגיה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד למשפטים - עריכת דין
המסלול האקדמי - משפטים
שערי מדע ומשפט - משפטים
אוניברסיטת חיפה - משפטים
הבינתחומי - משפטים
משפטים - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על התמחות במשפטים?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד משפטים - עריכת דין
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי משפטים בגיל 60+ (לפני 6 ימים, 17 שעות, 29 דקות)
לימודי משפטים בגיל 60+ (לפני 8 ימים, 17 שעות, 53 דקות)
לימודי משפטים ללא משפטנים (לפני 16 ימים, 16 שעות, 52 דקות)
מסלול משפטים ללא משפטנים שנפתח שנה הבאה (לפני 19 ימים, 23 שעות, 45 דקות)
סילבוס ללימודי משפטים ומנהל עסקים (לפני 31 ימים, 18 שעות, 12 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD