לימודים פרא רפואיים - התחלת הדרך למקצוע עם גוף ונשמה

מחפש/ת מידע על לימודים? הטבות בעקבות הקורונה? לימודי פרא רפואי ? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, מסלולים ועוד. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.
המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 
רוצה פרטים על
לימודי פרא רפואי ?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים פרא רפואיים
 
תומכים, מלווים, ומשלימים
 
לימודים פרא רפואיים כוללים בתוכם את כל המקצועות הקשורים ברפואה ובבריאות, אך שאינם נלמדים באופן ישיר במסלולים ללימודי רפואה המלאים והמקיפים. מדובר במקצועות "נלווים" לרפואה הקונבנציונלית עצמה, מקצועות שפעילותם תומכת בענפי הרפואה, ופועלת בשיתוף עמה, כגון: סייעות לרופאים, טכנאות רנטגן, אחיות, פיזיותרפיה, אופטומטריה, קלינאות תקשורת, ועוד.
 
מקצועות פרא רפואיים נשענים על ידע מדעי מערבי, והעיסוק בהם כולל פגישות אישיות עם לקוחות הפונים לקבלת טיפול. לפיכך, מקצועות הרפואה האלטרנטיבית לא משתייכים לענף הפרא רפואי, כיוון שהם מתבססים על ידע מן המזרח הרחוק. בדומה לכך, תחומים רפואיים מחקריים אינם שייכים לענף הפרא רפואי, כי אין בהם ממד טיפולי.
 
בשנת 2008 עבר בכנסת חוק הקובע, כי על מנת לעסוק במקצועות: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת ודיאטניות, חובה על המטפל להיות בעל תואר ראשון בתחום הרלוונטי ובעל רישיון מטעם משרד הבריאות. החוק אף מחייב את המטפלים לשמור על כללי אתיקה, זהירות והגינות ביחסם אל המטופלים.
 
למי זה מתאים?
 
האנשים העוסקים במקצועות הפרא רפואיים הם בדרך כלל אנשים מסורים בעלי תחושה חזקה של אחריות. העבודה שלהם מתבצעת לעיתים בשעות בלתי שגרתיות ודורשת מהם חוסן פיזי ומנטלי לאורך זמן. יכולות תקשורתיות, לוגיקה וכישורים אנאליטיים הן תכונות נוספות, החיוניות לעיסוק במקצועות אלה. בנוסף, נדרשות איכויות של סבלנות, קור רוח, גישה לעבודה בצוות, יכולת הבנה ואבחנה וכישרון לנסוך תחושת ביטחון באנשים.
 
 
מתכונת הלימודים
 
לימודים פרא רפואיים יכולים להימשך בין שנה וחצי לחמש שנים. ישנם מסלולים לקבלת תעודה מקצועית ותכניות לימוד לתואר ראשון ולהשלמה לתואר. לעיתים, הלימודים נערכים בבתי חולים, כאשר קיים שיתוף פעולה עם המוסד האקדמי. רצוי לבחור מסלול שנותן הכשרה פרקטית ענפה, המגובה בהתנסות ובהתמחות מעשית בליווי ובפיקוח, וכן כדאי לבדוק אם המסלול מכין את התלמידים לבחינות משרד הבריאות, במקרים שבהם קבלת הרישיון המקצועי מותנית במעבר של בחינה זו.
 
תנאי הקבלה ללימודים פרא רפואיים
 
בתכניות מסוימות תנאי הקבלה הם מחמירים, ודורשים ציון מינימום בפסיכומטרי שנע בין 500 ל – 700, וכן ממוצע בגרות מינימלי שנע בין 85 ל – 100. בתכניות לימוד, שבהן תנאי הקבלה נוחים יותר נדרשות 12 שנות לימוד ועמידה בראיון אישי. לעיתים, נערכת בדיקת התאמה של המועמדים ללימודים.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בוגרי לימודים פרא רפואיים יכולים לעבוד בבתי חולים, בקופות חולים, במרפאות פרטיים, במכונים פרטיים וציבוריים, במרכזי בריאות קהילתיים, ואף כעוסקים עצמאיים. בהתאם למקצוע הנלמד, העבודה יכולה להיות מעורבת במפגש עם אוכלוסיות מיוחדות, כגון: ילדים, נשים הרות, קשישים, נכים, ספורטאים, חולי נפש ועוד. עובדים פרא רפואיים בבתי ספר יכולים לבצע התאמה להוראה ולקבל זכויות במערכת החינוך.
 
מסלולים ללימודים פרא רפואיים
 
הבאנו לפניכם רק כמה דוגמאות מתוך שלל המקצועות הפרא רפואיים שניתן ללמוד:
 
אחות
 
לימודי אחיות מוצעים כיום במסלולים ללימודי תעודה, לקבלת הסמכה מקצועית "אחות מוסמכת" או במסלולים ללימודי תואר ראשון בסיעוד – תואר B.S.N או B.A., שבמסגרתם מקבלים גם תעודת אחות מוסמכת. משך הלימודים במסלולים השונים נע בין שלוש עד חמש שנים, ובשני המקרים על הסטודנטים לעבור בחינות הסמכה מטעם משרד הבריאות. תנאי הקבלה ללימודים בתכניות אלה משתנים ביניהן, כאשר הם כוללים על פי רוב זכאות לתעודת בגרות ולעתים ציון של 500 בבחינה הפסיכומטרית, או לחילופין – תואר אקדמי בתחום אחר. השנה (2012) מציעה הממשלה מלגות לימודים מיוחדות למבקשים להתמקצע בתחום, על רקע הפער הגדול שנוצר בין היקף כוח האדם המיומן והמוסמך העומד לרשות הציבור, לבין כמות הדרישה לאנשי מקצוע אלה. 
 
תזונה קלינית
 
תזונה קלינית נלמדת במסלולים לתואר ראשון והם נפרשים על פני שלוש שנים אקדמיות, בתוספת חצי שנת הכשרה מעשית נוספת. במרבית המוסדות תנאי הסף לקבלה למסלולים אלה הם גבוהים, והם מורכבים מציון ממוצע שסביב 10 בתעודת הבגרות, בשילוב עם ציון בבחינה הפסיכומטרית שמעל 700. עם זאת, בחלק מן המוסדות נדרשים תנאים מקלים יותר.
 
סייעת לרופא שיניים
 
היקף הלימודים לסייעות רופאי שיניים הוא 100 שעות לימוד אקדמיות בהתאם לתכנית של משרד הבריאות, והם נפרשים לרוב על פני שנה וחצי של לימודים. תנאי הקבלה למסלולים אלה הם 12 שנות לימוד, ועמידה במבדק ובריאיון קבלה אישי.
 
שיננית
 
הלימודים למקצוע השיננית כוללים כ – 2000 שעות לימוד אקדמיות. כיום קיים גם מסלול ללימודי שיננות לתואר ראשון. תנאי הקבלה למסלולי הלימוד כוללים בדרך כלל תעודת בגרות מלאה, בחינת התאמה ועמידה בריאיון קבלה אישי.
 
אופטומטריה
 
המקצוע נלמד במסלולים לתואר ראשון B.Optom, הנפרשים על פני 4 שנים; בנוסף, בוגרי התואר יידרשו לגשת לבחינות מטעם משרד הבריאות בתום הלימודים במסלול, לקבלת ההסמכה לעיסוק בתחום. תנאי הקבלה ללימודים אלה כוללים תעודת בגרות מלאה בשילוב עם ציון בבחינה הפסיכומטרית, המשתנה בין מוסדות הלימוד השונים. בנוסף, לעתים נדרש גם ריאיון קבלה אישי ויחידות ריאליות בתעודת הבגרות.
 
טכנאות רנטגן
 
מסלולי הלימוד בתחום נפרשים לרוב על פני שנתיים והם מוצעים במסלולים ללימודי תעודה. עם זאת, קיימים גם מסלולים ללימודי תואר ראשון שבמסגרתם ניתן ללמוד למקצוע זה, בשילוב עם מדעי החברה בדרך כלל, כאשר מסלולים אלה נפרשים על פני שלוש שנים. תנאי הקבלה ללימודים במסלולי התעודה כוללים לרוב תעודת בגרות מלאה בממוצע שמעל 85, וכן ציון שמעל ל- 550 בבחינה הפסיכומטרית, בנוסף – ברוב מוסדות הלימוד נדרשים המועמדים למעבר של ריאיון קבלה אישי.
 
פיזיותרפיה
 
לימודי פיזיותרפיה מוצעים במסלולים לתואר ראשון B.P.T; משך המסלול הוא ארבע שנים, והללו כוללות בתוכן את הסטאז' הקליני. תנאי הקבלה למסלולי הלימוד כוללים תעודת בגרות מלאה בשילוב ציון בבחינה הפסיכומטרית, והם משתנים בין המסלולים ובין שנות הלימוד. לרוב מדובר ברף קבלה גבוה יחסית.
 
לסיכום
 
הבחירה באחד ממקצועות הפרא רפואיים מאפשרת לכם להשתלב בעולם הבריאות והרפואה בפועל ממש, ולעסוק על בסיס יומיומי בשיפור איכות החיים של אנשים, בסיוע קריטי להם, ולעתים אף בהצלת חיי אדם. לימודים פרא רפואיים מציעים לכם מגוון רחב של מקצועות ושל מסלולי לימוד, תנאי קבלה המתאימים כמעט לכל אחד, ואפשרות לעסוק במקצועות שבהם תרגישו משמעותיים ותורמים בעבודתכם.
 
 
 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פרא רפואי ?

רוצה לדעת יותר על לימודי פרא רפואי ?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי פרא רפואי
מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

לחיצה על חשב תוצאות
תציג בפניך מוסדות שעשויים להתאים

חוות דעת של סטודנטים:
מקצועות פרא רפואיים
(442) 4.1
ליאורה

ליאורה

09/11/2019
5/ 3

הקריה האקדמית אונו

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

את החברה

על הקמפוס

קמפוס נחמד. רק פחות מרוצה ממה שאגודת הסטודנטים מציעים. אני משלמת הרבה כסף ולא רואה תמורה מהאגודה. לא קרא עוד...

טיפים

להחזיק מעמד ולא להתייאש

אליונה

אליונה

24/10/2019
5/ 5

המכללה האקדמית אחוה

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מרצאות

על הקמפוס

הקמפוס לא חדש, אבל הוא טוב

טיפים

לא טיפת אלא המלצה ללכת ללמוד קלנאות תקשורת כאן כי זה מקום נפלא וכייפי והכי חשוב שמרצאים ומרצאות פה מ קרא עוד...

אלמג

אלמג

11/09/2019
5/ 5

האוניברסיטה העברית בירושלים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

תמיכה רבה

שאלות הגולשים בנושא
לימודי תזונה קלינית - קבלה על בסיס מכינה
הסבה מקצועית לקלינאות תקשורת
טכנאי רנטגן ודימות ללא פסיכומטרי
כמה יחידות במתמטיקה צריך בשביל להתקבל ללימודי רפואה?
לימודי קלינאות תקשורת 2013
קלינאות תקשורת , איפה כדאי?
לימוד רפואה באוניברסיטאות בארץ - האם יש הגבלת גיל?