לימודים פרא רפואיים - התחלת הדרך למקצוע עם גוף ונשמה

מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי פרא רפואי ? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, מסלולים ועוד. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על לימודי פרא רפואי ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים פרא רפואיים
 
תומכים, מלווים, ומשלימים
 
לימודים פרא רפואיים כוללים בתוכם את כל המקצועות הקשורים ברפואה ובבריאות, אך שאינם נלמדים באופן ישיר במסלולים ללימודי רפואה המלאים והמקיפים. מדובר במקצועות "נלווים" לרפואה הקונבנציונלית עצמה, מקצועות שפעילותם תומכת בענפי הרפואה, ופועלת בשיתוף עמה, כגון: סייעות לרופאים, טכנאות רנטגן, אחיות, פיזיותרפיה, אופטומטריה, קלינאות תקשורת, ועוד.
 
מקצועות פרא רפואיים נשענים על ידע מדעי מערבי, והעיסוק בהם כולל פגישות אישיות עם לקוחות הפונים לקבלת טיפול. לפיכך, מקצועות הרפואה האלטרנטיבית לא משתייכים לענף הפרא רפואי, כיוון שהם מתבססים על ידע מן המזרח הרחוק. בדומה לכך, תחומים רפואיים מחקריים אינם שייכים לענף הפרא רפואי, כי אין בהם ממד טיפולי.
 
בשנת 2008 עבר בכנסת חוק הקובע, כי על מנת לעסוק במקצועות: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת ודיאטניות, חובה על המטפל להיות בעל תואר ראשון בתחום הרלוונטי ובעל רישיון מטעם משרד הבריאות. החוק אף מחייב את המטפלים לשמור על כללי אתיקה, זהירות והגינות ביחסם אל המטופלים.
 
למי זה מתאים?
 
האנשים העוסקים במקצועות הפרא רפואיים הם בדרך כלל אנשים מסורים בעלי תחושה חזקה של אחריות. העבודה שלהם מתבצעת לעיתים בשעות בלתי שגרתיות ודורשת מהם חוסן פיזי ומנטלי לאורך זמן. יכולות תקשורתיות, לוגיקה וכישורים אנאליטיים הן תכונות נוספות, החיוניות לעיסוק במקצועות אלה. בנוסף, נדרשות איכויות של סבלנות, קור רוח, גישה לעבודה בצוות, יכולת הבנה ואבחנה וכישרון לנסוך תחושת ביטחון באנשים.
 
 
מתכונת הלימודים
 
לימודים פרא רפואיים יכולים להימשך בין שנה וחצי לחמש שנים. ישנם מסלולים לקבלת תעודה מקצועית ותכניות לימוד לתואר ראשון ולהשלמה לתואר. לעיתים, הלימודים נערכים בבתי חולים, כאשר קיים שיתוף פעולה עם המוסד האקדמי. רצוי לבחור מסלול שנותן הכשרה פרקטית ענפה, המגובה בהתנסות ובהתמחות מעשית בליווי ובפיקוח, וכן כדאי לבדוק אם המסלול מכין את התלמידים לבחינות משרד הבריאות, במקרים שבהם קבלת הרישיון המקצועי מותנית במעבר של בחינה זו.
 
תנאי הקבלה ללימודים פרא רפואיים
 
בתכניות מסוימות תנאי הקבלה הם מחמירים, ודורשים ציון מינימום בפסיכומטרי שנע בין 500 ל – 700, וכן ממוצע בגרות מינימלי שנע בין 85 ל – 100. בתכניות לימוד, שבהן תנאי הקבלה נוחים יותר נדרשות 12 שנות לימוד ועמידה בראיון אישי. לעיתים, נערכת בדיקת התאמה של המועמדים ללימודים.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בוגרי לימודים פרא רפואיים יכולים לעבוד בבתי חולים, בקופות חולים, במרפאות פרטיים, במכונים פרטיים וציבוריים, במרכזי בריאות קהילתיים, ואף כעוסקים עצמאיים. בהתאם למקצוע הנלמד, העבודה יכולה להיות מעורבת במפגש עם אוכלוסיות מיוחדות, כגון: ילדים, נשים הרות, קשישים, נכים, ספורטאים, חולי נפש ועוד. עובדים פרא רפואיים בבתי ספר יכולים לבצע התאמה להוראה ולקבל זכויות במערכת החינוך.
 
מסלולים ללימודים פרא רפואיים
 
הבאנו לפניכם רק כמה דוגמאות מתוך שלל המקצועות הפרא רפואיים שניתן ללמוד:
 
אחות
 
לימודי אחיות מוצעים כיום במסלולים ללימודי תעודה, לקבלת הסמכה מקצועית "אחות מוסמכת" או במסלולים ללימודי תואר ראשון בסיעוד – תואר B.S.N או B.A., שבמסגרתם מקבלים גם תעודת אחות מוסמכת. משך הלימודים במסלולים השונים נע בין שלוש עד חמש שנים, ובשני המקרים על הסטודנטים לעבור בחינות הסמכה מטעם משרד הבריאות. תנאי הקבלה ללימודים בתכניות אלה משתנים ביניהן, כאשר הם כוללים על פי רוב זכאות לתעודת בגרות ולעתים ציון של 500 בבחינה הפסיכומטרית, או לחילופין – תואר אקדמי בתחום אחר. השנה (2012) מציעה הממשלה מלגות לימודים מיוחדות למבקשים להתמקצע בתחום, על רקע הפער הגדול שנוצר בין היקף כוח האדם המיומן והמוסמך העומד לרשות הציבור, לבין כמות הדרישה לאנשי מקצוע אלה. 
 
תזונה קלינית
 
תזונה קלינית נלמדת במסלולים לתואר ראשון והם נפרשים על פני שלוש שנים אקדמיות, בתוספת חצי שנת הכשרה מעשית נוספת. במרבית המוסדות תנאי הסף לקבלה למסלולים אלה הם גבוהים, והם מורכבים מציון ממוצע שסביב 10 בתעודת הבגרות, בשילוב עם ציון בבחינה הפסיכומטרית שמעל 700. עם זאת, בחלק מן המוסדות נדרשים תנאים מקלים יותר.
 
סייעת לרופא שיניים
 
היקף הלימודים לסייעות רופאי שיניים הוא 100 שעות לימוד אקדמיות בהתאם לתכנית של משרד הבריאות, והם נפרשים לרוב על פני שנה וחצי של לימודים. תנאי הקבלה למסלולים אלה הם 12 שנות לימוד, ועמידה במבדק ובריאיון קבלה אישי.
 
שיננית
 
הלימודים למקצוע השיננית כוללים כ – 2000 שעות לימוד אקדמיות. כיום קיים גם מסלול ללימודי שיננות לתואר ראשון. תנאי הקבלה למסלולי הלימוד כוללים בדרך כלל תעודת בגרות מלאה, בחינת התאמה ועמידה בריאיון קבלה אישי.
 
אופטומטריה
 
המקצוע נלמד במסלולים לתואר ראשון B.Optom, הנפרשים על פני 4 שנים; בנוסף, בוגרי התואר יידרשו לגשת לבחינות מטעם משרד הבריאות בתום הלימודים במסלול, לקבלת ההסמכה לעיסוק בתחום. תנאי הקבלה ללימודים אלה כוללים תעודת בגרות מלאה בשילוב עם ציון בבחינה הפסיכומטרית, המשתנה בין מוסדות הלימוד השונים. בנוסף, לעתים נדרש גם ריאיון קבלה אישי ויחידות ריאליות בתעודת הבגרות.
 
טכנאות רנטגן
 
מסלולי הלימוד בתחום נפרשים לרוב על פני שנתיים והם מוצעים במסלולים ללימודי תעודה. עם זאת, קיימים גם מסלולים ללימודי תואר ראשון שבמסגרתם ניתן ללמוד למקצוע זה, בשילוב עם מדעי החברה בדרך כלל, כאשר מסלולים אלה נפרשים על פני שלוש שנים. תנאי הקבלה ללימודים במסלולי התעודה כוללים לרוב תעודת בגרות מלאה בממוצע שמעל 85, וכן ציון שמעל ל- 550 בבחינה הפסיכומטרית, בנוסף – ברוב מוסדות הלימוד נדרשים המועמדים למעבר של ריאיון קבלה אישי.
 
פיזיותרפיה
 
לימודי פיזיותרפיה מוצעים במסלולים לתואר ראשון B.P.T; משך המסלול הוא ארבע שנים, והללו כוללות בתוכן את הסטאז' הקליני. תנאי הקבלה למסלולי הלימוד כוללים תעודת בגרות מלאה בשילוב ציון בבחינה הפסיכומטרית, והם משתנים בין המסלולים ובין שנות הלימוד. לרוב מדובר ברף קבלה גבוה יחסית.
 
לסיכום
 
הבחירה באחד ממקצועות הפרא רפואיים מאפשרת לכם להשתלב בעולם הבריאות והרפואה בפועל ממש, ולעסוק על בסיס יומיומי בשיפור איכות החיים של אנשים, בסיוע קריטי להם, ולעתים אף בהצלת חיי אדם. לימודים פרא רפואיים מציעים לכם מגוון רחב של מקצועות ושל מסלולי לימוד, תנאי קבלה המתאימים כמעט לכל אחד, ואפשרות לעסוק במקצועות שבהם תרגישו משמעותיים ותורמים בעבודתכם.
 
 
 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פרא רפואי ?

רוצה לדעת יותר על לימודי פרא רפואי ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי פרא רפואי

מעל 533 סטודנטים
המליצו והצביעו על מקצועות פרא רפואיים

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים929 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן947 חוות דעת

 • 4.1

  המרכז האקדמי פרס247 חוות דעת

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
פסיכותרפיה 589 97
מדעי הצומח – בוטניקה 666 70
תואר בתקשורת חזותית 375 88

חוות דעת של סטודנטים: מקצועות פרא רפואיים

התקבלו 533 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

החוג מדעי התזונה הוא חוג לא פשוט ודיי מורכב אך מעניין בצורה לא רגילה. אני פעם חשבתי שאני לא מתחברת למקצועות הריאליים ועכשיו אני מאוהבת בהם ורק הם מעניינים אותי. היות והתואר הזה הוא קשה ובקושי, אם בכלל ניתן לעבוד בזמן התואר, כדי לבוא מוכנים עם חסכונוץ על מנת להתקיים כמו שצריך במהלך השנה ולא לדאוג לתשלומי שכר דירה, אוכל ושכר לימוד.
מכללת תל חי
שרון
תל חי - לימודי מדעי התזונה
לכו על זה!!!
אוניברסיטת אריאל
ברכה
אריאל - ניהול מערכות בריאות
דבר ראשון - אל תגשו למקצוע אם אתם לא יכולים להשקיע 80% מארבעת השנים הבאות בלימודים. תבואו עם הרבה מוטיבציה ואהבה ללימוד - יש המון ידע מעשיר בתואר הזה! לבוא עם רצון להגיש עזרה לזולת, זהו מהות המקצוע - לעזור ולטפל. באופן כללי, דורשים ציונים מאוד גבוהים בתנאי קבלה, אבל אתם צריכים לדעת שמה שהכי חשוב זו ההשקעה!סטודנטים שהגיעו עם ציונים בינוניים אבל עם המון יכולת להשקיע, מקבלים היום ציונים אפילו יותר טובים מאלה שהגיעו מלכתחילה עם ציונים גבוהים שבאו בקלות.
בהצלחה!
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
מעיין
לימודי קלינאות תקשורת - הדסה
הטיפ הכי חשוב הוא לא להילחץ. הלימודים יכולים להיות מאוד קשים, מאתגרים וניתן להישאב אליהם בכל הכח, הדבר לא תמיד נכון ולדעתי צריך לדעת לשלב את הלימודים עם עבודה/ ספורט/ יציאה עם חברים כדי לרענן את הראש ולעשות משהו שונה. כמו כן, לא להיגרר לתחרויות על ציונים עם חברים למחלקה - הדבר סתם מלחיץ ומעיב על האווירה הכוללת.
להפך, אם משתפים חומרי עזר, סיכומים בין הסטודנטים מתקבלת אווירה שיתופית שכייף ללמוד ככה. וכשכייף ללמוד- יותר קל להצליח.
אוניברסיטת חיפה
ניצן
לימודי פיזיותרפיה - אוניברסיטת חיפה
ראשית, תחשבו במה תרצו לעסוק בעתיד, ואז תבחרו את התואר המכוון אתכם לשם. שנית, אל תוותרו ותתפשרו על הפסיכומטרי, יש דרכים לעקוף אותו- אפילו ברפואה. לאחר מכן, כשתתחילו ללמוד תנסו לשאוב מכל מרצה את מה שהוא יכול לתת- כל מרצה מגיע מרקע אחר ויכול לתת לכם מידע ועניין בנושאים שונים ומגוונים.
תנסו להינות מהלימודים, לקחת אותם בכיף, להגדיל ראש, להשקיע ולהצליח. ולא חשוב פחות, זה המקום בו תוכלו לרכוש חברים חדשים.
אוניברסיטת אריאל
מורן
אריאל - מדעי התזונה
הכי חשוב לדבר לפני תחילת הלימודים עם אנשים שסיימו את התואר ולראות כיצד נראה יום עבודה שלהם. חשוב להתחשב בבחירת מקום לימודים מבחינה כלכלית במחירי הדירות, ובכמה תחבורה תצרכו. בבחירת אוניברסיטה טוב לשאול מעסיקים פוטנצתיאלים איזה אוניברסיטה הם מחשיבים כטובה. והכי חשוב,
לזכור שלימודים זה לא הכל ולחיות קצת בדרך :) (אבל לא לוותר על חסכונות לפני הלימודים כי בשנה הראשונה באמת לא כדי לעבוד)
אוניברסיטת בן-גוריון
ענבל
לימודי פיזיותרפיה - אוניברסיטת בן גוריון
הטיפ שאציע לסטודנט לעתיד אשר יירצה ללמוד פיזיותרפיה יהיה שיחשוב טוב מאוד אם זה המקצוע שהוא רוצה לחיים משום שהלימודים מצריכים ממך את כל מה שיש בך ללא שום זמן לחיים הקודמים שלך , אבל במידה ואתה באמת רוצה ומאמין שזהו המקצוע בשבילך העובדה כי בסוף הדרך תוכל באמת לעזור לאנשים ולשנות את חייהם היא מדהימה , לכן חשוב טוב טוב ואם זוהי הדרך הנכונה לך , לך על זה בכל הכוח !
אוניברסיטת חיפה
דניאל
לימודי פיזיותרפיה - אוניברסיטת חיפה
כדאי לבחור מקצוע שיש בו עניין בלימודים עצמם, אחרת בזמן הלימודים יהיה משעמם ויותר קשה. בנוסף כדאי לבחור מקצוע שיש מה לעשות איתו לאחר הלימודים. לא צריך לבחור מוסד לימודים בעקבות חבר כי גם ככה מתחברים להמון חברים חדשים בלימודים כך שגם ככה אף אחד לא נמצא לבד. כדאי לנסות להגיע לרמת פטור באנגלית כמה שיותר מוקדם מכיוון שהקורסים לוקחים זמן יקר במהלך שנת הלימודים.
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
זכריה
הדסה - לימודי אופטומטריה
קודם כל לעבוד לפני שמתחילים ללמוד כי ברגע שאתה מתחיל, אתה חוטף "שוק תרבותי" ואין לך שמן לכלללוווםםםם ואז הכסף נשרף :(
מעבר לזה, צריך לבוא מוכן נפשית לוותר על זמן פנוי (אם אתה עושה תואר ששווה משהו כמובן...אם עושים תואר משהו לוגיה...בגרך כלל יהיה הרבה זמן פנוי לרבוץ על הדשא)
תנו להינות! זה לא נמשך הרבה זמן!( למרות שכל תקפות בחינות זה נראה נצח..)
אוניברסיטת בן-גוריון
קארין
מדעי המעבדה הרפואית - אוניברסיטת בן גוריון
1. תבחרו מקצוע שתהנו בו ושיהיה לכם מעניין ופרקטי. חשוב מאוד!
2. תיהיו רציניים בלימודים ועם זאת חברותיים- צרו חברויות חדשות עם חבריהם לחוג (ככה שהלימודים יזרמו בכיף ותוכלו להיעזר אחד בשני).
3. תנסו להיות חברים של המרצים. אל תתחצפו זה כלל ברור! תנסו להשכיל מהם כמה שאפשר- הם פה בשבילנו :]
והכלל הכי חשוב- אל תפסיקו להגיד תודה ולחייך! :]
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
תהל
מדעי המעבדה הרפואית - הדסה
לשלב מלגה תמורת עשייה חברית. במידה ויש צורך בעזרה לא לחשוש לבקש או מהדיקאנט או מהחוג. קיים מערך סיוע של שיעורי עזר במידת הצורך מהדיקאנט. לימודים תובעניים, לדעת שנדרשת השקעה לאורך כל הלימודים וגם בהתנסות הקלינית. לברר לפני הלימודים ואפילו ללכת לצפיות בטיפולים ולדבר עם פיזיותרפיסטים שעובדים במקומות שונים מאוד מסייע לבחירה.
אוניברסיטת חיפה
אולגה
לימודי פיזיותרפיה - אוניברסיטת חיפה
לפני שמתחילים ללמוד - כדאי לברר על המסלול, לדעת מה בדיוק לומדים, כמה שנים, מה המחיר וכו'..
כדאי לברר עם סטודנטים בעבר או כאלה שסיימו כדי להיות בטוחים שזה המסלול אותו אתם רוצים ללמוד.
אם יש לכם חלום, והפסיכומטרי מונע ממכם להגשים אותו - עדיף להשקיע עוד שנה ולשפר את הפסיכומטרי, מללמוד משהו שאתם לא ממש שלמים איתו.
הקריה האקדמית אונו
אירית
לימודי ריפוי בעיסוק - הקריה האקדמית אונו
כדאי למצוא חברים ללימודים שאפשר ללמוד אתם. יוצרים קבוצת למידה, משתפים בחומר לימודי ש"משיגים" כגון סיכומים ובחינות משנים קודמות שניתן ללמוד מהם, נפגשים בתקופת מבחנים ודנים על החומר ולומדים אותו יחד. אם מישהו לא הבין השאר מסבירים לו, וזה הופך את חוויית הלמידה להרבה יותר מהנה וכיפית ולהישגים גבוהים.
מכללת תל חי
מעין
תל חי - לימודי מדעי התזונה
לבוא מוכנים, לא להפסיד הרצאות לעקוב כל הזמן מה מצבם ביחס להתקדמות של המרצה, במידה וזה לא מספק לשאול את המרצה שאלות(שהוא תמיד מוכן לעזור). והכי חשוב להנות מין החוויה הסטודנטיאלית. ייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי
האוניברסיטה העברית בירושלים
סמואל
מדעי המעבדה הרפואית
לחסוך הרבה כסף מראש- מאוד קשה ללמוד לתואר זה ולעבוד תוך כדי, הלימודים דורשים את מלוא תשומת הלב. עבודות/קורסים/מטלות לסיים כמה שיותר מוקדם ככל הניתן (קורסי בחירה..), לשים לב מה נדרש ממך כסטודנט בכל קורס וקורס לפני התחלתו ולהתארגן בהתאם (חזרה על חומר מקורס אחר, קריאת מאמרים וכו')
בהצלחה!
אוניברסיטת תל אביב
תמר
לימודי פיזיותרפיה - אוניברסיטת תל אביב
חשוב לברר הכל מראש- גם לגבי התשלומים לאוניברסיטה וגם לגבי מלגות אפשריות. זה חוסך הרבה זמן וכסף.וכמובן חשוב להתאגד וליצור ועד כיתתי חזק כדי להילחם על הזכויות המגיעות לכם. לצערי נתקלנו בהרבה אטימות מצד המרצים ורק התאגדות מעין זו עוזרת להשיג הקלות והתחשבות בסטודנטים.
אוניברסיטת בן-גוריון
אנה
מדעי המעבדה הרפואית - אוניברסיטת בן גוריון
קודם כל, תבחרו משהו שאתם אוהבים ללמוד, דבר שני מאוד חשוב למצוא עבודה לפני הלימודים שאתם יודעים שיש גמישות במשמרות.
תקופת המבחנים זו תקופת ההשקעה הכי חשובה, גם אם זה אומר לוותר על משמרות בעבודה, לצאת פחות עם חברים וכו' , כי סה"כ מודדים אותנו בציונים.
הקריה האקדמית אונו
יסמין
תואר ראשון בפיזיותרפיה - הקריה האקדמית אונו
תבואו בידיעה שאין סיכוי לעבוד בשנה הראשונה, וגם לא כלכך בשניה, הלימודים קשים אבל לרוב מעניינים, תלמדו את הרוב מהספרים בבית.. אין כלכך מה ללכת לשיעורים שלא חובה, גם ככה רוב המרצים לא יודעים ללמד ורק יבלבלו אתכם וחלקם אפילו ילמדו אתכם דברים לא נכונים
אוניברסיטת אריאל
ליאור
אריאל - לימודי פיזיותרפיה
החוג בחיפה, נחשב מאוד חדשני בסגנון ההוראה שלו, כבר בשנה השנייה יוצאים להתנסות בניגוד למוסדות האחרים שיוצאים להתנסות השנה שלישית, לדעתי זה מצויין שזה כבר בשנה שנייה, לומדים המון! בנוסף החוג קטן יחסית- 40+ סטודנטים במחזור אז יש אויירה נעימה ויחס אישי
אוניברסיטת חיפה
נתלי
לימודי פיזיותרפיה - אוניברסיטת חיפה
חשוב לקחת בחשבון שתכנית הלימודים מאד אינטנסיבית ולכן כדאי להגיע עם סכום כסף על מנת שלא תהיו מחויבים לעבוד בזמן הלימודים. יש לבוא מוכנים לשעות למידה מרובות ונכונות להשקעה בלימודים למשך 3 וחצי שנים מאד אינטנסיביות, שבסופן מובטח סיפוק ממקצוע מדהים.
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
יערה
לימודי קלינאות תקשורת - הדסה

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp