רוצה פרטים על קורס מטפלים לקשישים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס מטפל סיעודי מוסמך - קורס מטפלים במבוגרים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מטפלים לקשישים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מטפלות סיעודיות לקשישים - סייעות מאומנות למבוגרים

 

להעניק במסירות לבני גיל הזהב


יותר מעשרה אחוזים מן האוכלוסייה בישראל הם מבוגרים מעל גיל 65. אחוז האזרחים הוותיקים רק הולך ועולה עם השנה, כאשר הציפייה היא כי בעוד כחמישים שנה צפוי אחוז הקשישים באוכלוסייה לעלות למעל 15 אחוזים. בגילים מתקדמים קשישים מתמודדים לרוב עם מצבים בריאותיים מורכבים שדורשים טיפול ייעודי, אך לא תמיד יכולים בני משפחתם להעניק להם את הטיפול הרפואי והפיזי שנחוץ להם, מסיבות שונות. גם תחושת הבדידות עולה לרוב בגיל המבוגר. במקרים אלה, נדרשים שירותיהם של מטפלים סיעודיים, שיכולים להעניק טיפול מסור לבני ובנות הגיל המבוגר בערוב ימיהם.


המטפלים הסיעודיים, שידועים גם בשם סייעים או מטפלים מוסמכים, הם אנשי מקצוע שאחראיים על ביצוע של פעולות חיוניות עבור האדם המבוגר, מדאגה לתזונה ולרחצה של הקשיש או הקשישה ועד לסיוע בתנועה והפגת תחושת הבדידות שמתלווה לעיתים קרובות בגיל המבוגר. מטבע התפקיד המטפלים מצויים בקרבה פיזית ורגשית רבה אל המטופלים שלהם, הם נמצאים בקרבתם שעות רבות במשך היום ולעיתים במשך היום כולו וכך מוטלת על כתפיהם אחריות רבה ביותר.


לאור מקרים רבים של התעללות או הזנחה קשים בקשישים שעולים על סדר היום הציבורי בשנים האחרונות, הוחלט במשרד הבריאות ובמשרד הרווחה להסדיר את נושא הטיפול בקשישים ולדרוש מן המעוניינים לעסוק בטיפול סיעודי במבוגרים לעבור הכשרה מקצועית סדורה, שנוגעת לא רק במטלות הטכניות שנדרשות מן המטפלים, אלא גם בפן הרגשי והמנטלי שכרוך בתפקיד חשוב זה כדי להדגיש את היותם של הקשישים אנשים שראויים לכבוד ולהערכה, בפרט בגילם המתקדם ובמצבם הרגיש. במשרד הבריאות הגדירו באופן מפורט את התנאים הנדרשים להכשרתם של מטפלים בקשישים ויצרו קורסים ייעודיים להכשרתם של מטפלים וסייעים סיעודיים. במהלך הקורסים נתן לקבל כלים לשמירה על בריאותם של הקשישים ולדאגה לשלומם הנפשי והאישי באופן מקצועי, איכותי ורגיש.


בפני בוגרי הכשרות מקצועיות אלה נפתחות אפשרויות תעסוקה שונות, הם יכולים להשתלב כמטפלים אישיים עבור קשישים ולהעניק להם שירותי סיעוד בביתם. כמו כן, באפשרותם לשלש כוח עזר טיפולי במוסדות טיפוליים וסיעודיים במערכת הבריאות והרפואה שמתמקדים בטיפול בקשישים, כגון בתי אבות, בתי חולים גריאטריים, מרפאות קהילתיות ומרכזי יום לגיל השלישי. מדובר בתפקיד שהוא מאתגר למדיי, מבחינה פיזית ונפשית כאחד, אך במקביל תפקיד חיוני שיש בו תחושה של שליחות גדולה וסיפוק רב.

 


למי מיועדים הלימודים


קורסים אלה מיועדים לבעלי זיקה לתחום הטיפולי, בעלי אמפתיה ורצון לסייע לזולת ולהעניק טיפול למבוגרים במצבים רפואיים שלרוב אינם פשוטים. כמו כן, הקורסים יכולים להתאים גם למי שעוסקים בפועל בטיפול סיעודי, אך אין ברשותם תעודת הסמכה מקצועית וברצונם לבסס את הכשרתם בתחום הטיפולי ולהעמיק את הידע והכלים שברשותם.


תכנית הלימודים


לאורך הקורס מקבלים מגוון של כלים שנוגעים לטיפול לאדם המבוגר במכלול תחומים חיוניים. המשתתפים לומדים כיצד להעניק סיוע במצבים שונים בחיים היום יום, כגון בתזונה, בהיגיינה האישית, בהתניידות ובטיפול במצבים בריאותיים שונים עמם מתמודדים המבוגרים ורוכשים ידע בסיסי בתחום הבריאות והרפואה. כמו כן, התכנית שמה דגש על ההיבט הפסיכו סוציאלי והרגשי שבעבודה עם קשישים, כאשר המשתתפים לומדים על השלכות הזיקנה על חיי האדם מבחינה חברתית, אישית, נפשית ותרבותית וכן הם דנים בדרכים להקל על בדידותם של קשישים ובביסוס דפוסי תקשורת מכבדים ורגישים עם המטופלים שלהם. כמו כן, הם לומדים לזהות מצבי מצוקה, אלימות או התעללות ולהתמודד עמם ביעילות כדי למנוע מצבי פגיעה או סכנה לקשישים.


מתכונת הלימוד


היקפם של הקורסים בתחום זה משתנה בין המוסדות המלמדים, בדרך כלל ההכשרות נפרשות על פני מספר חודשים עד חצי שנה. השיעורים מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע כאשר בדרך כלל ניתן לבחור בין קורס בשעות הבוקר או אחר הצהריים לבין קורס ערב שמותאם ללוח הזמנים של אנשים עובדים.


תכנית הקורס כוללת שילוב של לימוד עיוני של עקרונות הטיפול בקשישים, לצד תרגולים מעשיים במסגרת הדגמות וסדנאות שונות שמתקיימות בכיתה דרכן המשתתפים מתנסים בכישורים ובמצבים שנדרשים במסגרת התפקיד בעבודה עם הקשישים. לקראת סיומו של הקורס, המשתתפים נדרשים לקחת חלק בהכשרה מעשית בטיפול במבוגרים. ההתנסות מתקיימת לרוב בבתי חולים או בבתי אבות והיא מאפשרת למשתתפים לצבור ניסיון פרקטי במקצוע ולהכיר מקרוב את המטלות ותחומי האחריות של המטפלים הסיעודיים, תוך הדרכה וסיוע של צוות הקורס.

 


נושאי הלימוד


במסגרת הקורס נלמדים שלל נושאים וביניהם גם:

 

 • התמודדות עם משברים
 • חוק הסיעוד
 • מניעת הזנחה של קשישים
 • שירותים לקשישים בישראל
 • בטיחות בטיפול
 • שינויים בגיל זקנה
 • בעיות תפקודיות בגיל המבוגר
 • ניידות וקשיי תנועה
 • היבטים פסיכו סוציאליים בטיפול
 • תזונה נכונה בגיל השלישי   
 • היגיינה אישית למטופלים סיעודיים
 • ועוד
 • ערכים הומניסטיים בטיפול בקשישים   
 


תנאי קבלה


מרבית הקורסים מיועדים למועמדים שהם בוגרי 10 שנות לימוד לפחות, אם כי ישנם מוסדות שדורשים מן המועמדים להציג אישור על סיום 12 שנות לימוד. במוסדות לימוד רבים מתקיימים מבחני מיון בכתיבה ובקריאה בשפה העברית וכן ראיונות אישיים שבאים לבחון את מידת ההתאמה של המועמדים לקורס ולעבודה עם קשישים. כמו כן, המועמדים צריכים להציג אישורים רפואיים שמעידים על בריאות תקינה והיעדר בעיות רפואיות שעלולות למנוע מהם להשתלב בעבודה בתחום הטיפול הסיעודי.


תעודה


סוג התעודה משתנה בין המוסדות, חלקם מעניקים לבוגרי הקורס תעודת גמר פנימית מטעם המוסד המלמד. במוסדות אחרים ניתנת תעודה המאושרת על ידי משרד הבריאות והאגף שירות לזקן של משרד הרווחה. בדרך כלל, כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעבור מבחנים מסכמים בנושאים הנלמדים ולהשלים הכשרה מעשית שמתקיימת לאחר תום הקורס או במהלכו.


מוסדות


בין מוסדות הלימוד אשר מציעים קורסים להכשרת מטפלים סיעודיים לגיל המבוגר נכללים המוסדות הבאים:

 

 

 • מכללת עמל הישגים (פרישה ארצית): במכללת עמל הישגים מתקיימת הכשרה לסייעות ומטפלות לקשישים, שמתקיימת במתכונת קורס ערב פעמיים במהלך השבוע וכולל כ - 630 שעות לימוד. כמו כן, מוסד הלימוד מציע עוד שלל תכניות הכשרה מקצועית, לרבות קורס מטפלות לגיל הרך, קורסים בתחום המזכירות, קורסי פיננסים, קורסי ניהול וקורסי רכב. חלק מן התכניות מוכרות למימוש הפיקדון הצבאי לחייל המשוחרר. במכללה זו מתקיימים גם לימודי הנדסאים במגוון של מגמות.

 

 

 • המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות (רמת גן): מוסד הלימוד מציע קורס סייעות מאומנות לטיפול בקשישים. היקפו של הקורס הוא כ - 390 שעות לימוד והוא מספק הכשרה מקיפה לטיפול באדם המבוגר מבחינה בריאותית וחברתית. כמו כן, במכללה מתקיימות עוד מגוון של הכשרות מקצועיות כגון קורס מטפלות במעונות יום לפעוטות, קורס סייעות לרופאי שיניים, קורס מזכירות רפואית, קורס מזכירות משפטית וקורס גישור.

 

 

 • מתן שירותי רווחה (כפר סבא): זוהי חברה שמתמחה בתחום הטיפול בקשישים, היא מציעה הכשרה ייעודית למטפלים ומטפלות סיעודיים בקשישים, אשר מקיפה את מכלול ההיבטים המקצועיים שנחוצים לטיפול סיעודי במבוגרים. הקורס כולל התנסות מעשית וכן הרצאות אורח ותרגולים מודרכים.

 

 

 • עמותת מטב (פרישה ארצית): הקורס מופעל על ידי עמותת מט"ב לשירותי רווחה וטיפול, היא מציעה קורס הכשרה למטפלים סיעודיים, שכולל כ - 70 שעות לימוד ומתוכן כ - 15 שעות מוקדשות להתנסות מעשית בבתי חולים הקורס מותאם לדרישות המוסד לביטוח לאומי והוא שם דגש על מניעת מצבי הזנחה והתעללות בקרב קשישים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מטפלים לקשישים?

רוצה לדעת יותר על קורס מטפלים לקשישים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: קורס בריאות

התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp