רוצה פרטים על תואר שני ליצנות רפואית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בליצנות רפואית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני ליצנות רפואית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בליצנות רפואית - למטפלים ולאמנים


חיוך וצחוק בדרך אל הריפוי


כולנו אוהבים לצחוק ולהצחיק. תחילתו של הצחוק הוא ממש מלידה, כאשר הוא משמש דרך ליצירת קשר וקרבה בין תינוקות רכים להוריהם. ניתן אף לומר שהצחוק הוא שפה מולדת של האדם, שמאפשרת לו לתקשר ללא צורך במילים ולהעביר תחושות חיוביות אל האחר. הצחוק הוא לא רק עניין של משחק ושעשוע, ומחקרים רבים בחנו את הכוח הטיפולי שלו ואת יכולתו להשפיע לטובה על הגוף ועל הנפש. מעבר לתחושת ההקלה והפגת המתחים שמתלווה לצחוק טוב, נמצא גם שהוא יכול לסייע להקלה על תסמינים רפואיים רבים, וכך לחזק את המערכת החיסונית, להוריד את לחץ הדם ולחזק את השרירים השונים.


אחד הענפים שמשתמש היטב בכוחו המרפא של ההומור הוא הליצנות הרפואית. התחום עצמו נחשב לצעיר יחסית והחל את דרכו באופן רשמי באמצע המאה העשרים. עם זאת, ניתן לראות את השורשים של התחום עוד בימים קדומים, כגון בליצנים בקרנבלים או במרפאים מסורתיים ששילבו היבטים של משחק ודרמה עוד בעידן העתיק. תחום הליצנות הרפואית מתמקד בסיוע למאושפזים ולחולים דרך צחוק, משחקים, תקשורת בלתי מילולית ואמנות, כאשר המטרה היא להסיח את הדעת מהכאבים והפחדים, להתמודד עם התנגדויות בטיפול ולהפיג מתח וחרדה שחווים החולים ובני משפחתם בשהות הארוכה והמורכבת בבית החולים.


היום ישנה דרישה הולכת וגוברת לליצנים רפואיים במוסדות רפואיים בישראל. הם יכולים להשתלב במחלקות ממגוון סוגים, כגון מחלקות ילדים, מחלקות גריאטריות, חדרי ניתוח, מחלקות אונקולוגיות ומחלקות נוספות, כאשר כיום בתי חולים רבים בארץ ובעולם משלבים ליצנים רפואיים כחלק מן השגרה הטיפולית. הליצנים הרפואיים פועלים גם יחד עם הצוות הרפואי כדי להקל על מהלך של תהליכים רפואיים שונים, כגון ביצוע בדיקות או אבחונים שעלולים ליצור מתח וכאב אצל המטופלים.


לראשונה אישרה המועצה להשכלה גבוהה את פתיחתה של תכנית לתואר שני בליצנות רפואית. מדובר בהתמחות שנלמדת במסגרת תואר שני בטיפול באמנויות ודרמה תרפיה. תכנית זו מקנה מגוון של כלים לסטודנטים, בדגש על הפן הטיפולי של תחום הליצנות הרפואית ועל יישום של תהליכי תרפיה בעבודה עם מגוון אוכלוסיות דרך טיפול בכוחו של ההומור והצחוק.

 


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו לתואר השני מתאימה הן למגיעים מתחום הדרמה והאמנות והן לבעלי מקצועות בתחום הפרא רפואי, אשר ברצונם לרכוש מיומנויות קליניות וטיפוליות שמשלבות עשייה יצירתית דרך הליצנות הרפואית. תכנית זו מתאימה במיוחד לבעלי זיקה לעולם התיאטרון או המשחק, וכן למי שניחנים ביחסי אנוש מעולים וברצונם לתרום מעצמם למען הזולת ולטובת חולים.


תכנית הלימודים


בתכנית מכשירים את הסטודנטים לבצע הערכות מקצועיות על מצבם הנפשי של החולים, לבנות תכניות התערבות מתאימות שמטרתן להקל על כאב, לשפר את הדימוי העצמי של החולים ולגייס את הסיוע המשותף של הצוות הרפואי ושל משפחות החולים במטרה לחזק את המשאבים הפנימיים של המטופלים.


במהלך התכנית מכירים את תהליכי העבודה של ליצנים רפואיים במסגרת מחלקות בתי החולים, הם לומדים כיצד לעבוד עם חולים מגילים שונים, מפעוטות ועד קשישים וכן להתמודד עם מצבים רפואיים ומחלות מגוונות. נוסף על כך, הם רוכשים מיומנויות מתחום הפסיכולוגיה הרפואית, אשר יכולות לסיים להם בעבודתם עם החולים, בהענקת סיוע רגשי ונפשי להם ולמשפחותיהם. זאת תוך בהבנת כוחות המרפא והמקל של הצחוק, המשחק וההומור. כמו כן, הם משכללים את כישורי ההופעה והמשחק שלהם, במטרה לבנות דמויות יעילות למהלך עבודתם כליצנים רפואיים.


במסגרת התכנית, הסטודנטים גם רוכשים ידע רב וכלים מעולם הדרמה תרפיה. הם מקבלים כלים פרקטיים וטיפוליים דרכם הם יכולים לסייע לחולים בכוחו של המשחק והתיאטרון והם לומדים לעומק על תהליכי העבודה ותחומי האחריות של דרמה תרפיסטים. הם גם מפתחים מיומנויות ביקורתיות דרכן הם יכולים לבחון ולהעריך תהליכי טיפול ודפוסי פעולה בטיפול באמצעות אמנויות ולהציע תהליכים יעילים וחדשניים לצורך ייעול התרפיה.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית זו הוא בין שנתיים לשלוש שנים, היא מתקיימת כאמור במסגרת תואר שני בדרמה תרפיה. התכנית כוללת קורסים עיוניים, סמינרים וכן תרגול פרקטי של המיומנויות השונות שנדרשות מליצנים רפואיים. העבודה המעשית מתקיימת במסגרת משחקי מצבים, סדנאות ותרגולים מעשיים שבאים להכיר לסטודנטים מקרוב את עולמם של ליצנים רפואיים. כמו כן, מתקיימת הדרכה מעשית בליצנות רפואית, שמאפשרת לחוות בפועל את תהליכי העבודה בשטח בסיוע של צוות ההוראה.


במסגרת התואר השני בטיפול באמנויות על הסטודנטים לבצע שנה של הכשרה מעשית מתקדמת, שכוללת פרקטיקום מחקרי והערכתי ועבודה בשדה. ההתנסות המעשית מתקיימת לכל אורך שנות התואר והיא משלבת עבודה אישית עם מדריכים והדרכות שמתקיימות בקבוצות קטנות.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתכנית זו, על המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון בתיאטרון או מסלולים משיקים נוספים בתחום האמנויות, או לחלופין בוגרי לימודים בתחומים פרא רפואיים. הממוצע הנדרש בתואר הראשון משתנה אך לרוב יש צורך בממוצע של לפחות 85 כדי להתקבל. ישנה עדיפות למועמדים שברשותם ניסיון מעשי בעבודה עם אנשים עם צרכים מיוחדים או עם חולים או אנשים עם מוגבלויות במסגרות טיפוליות שונות. בדרך כלל מתקיימים ראיונות אישיים במטרה לבדוק את מידת ההתאמה של המועמדים לתכנית ולמקצוע הליצנות הרפואית.


תעודה


לבוגרי תכנית זו מוענק תואר שני בדרמה תרפיה בהתמחות ליצנות רפואית מטעם המוסד המלמד. כדי לקבל את התואר עליהם להשלים בהצלחה את כל החובות במהלך הלימודים לרבות ההתנסות המעשית.


אפשרויות תעסוקה ולימודי המשך


בפני סטודנטים שמסיימים את התכנית בהצלחה נפתחות מגוון של דלתות להשתלבות בעולם הטיפולי כליצנים רפואיים. הם יכולים לפעול במסגרת מחלקות רבות ושונות בבתי חולים, במרכזים טיפוליים, במסגרות שיקום ובמסגרות רפואיות נוספות, או להשתלב במסגרות טיפוליות ושיקומיות של החינוך המיוחד.


כמו כן, בוגרי תכנית זו יכולים להמשיך לשכלל את הכלים שברשותם באמצעות לימוד בהכשרות מקצועיות שונות. הם יכולים להמשיך וללמוד את תחום הריפוי בהומור דרך קורס ג'לולוגיה, קורס טיפול בצחוק או קורס מנחי יוגה צחוק. נוסף על כך, הם יכולים להתוודע לגישות טיפוליות נוספות דרך לימודי בקורסים מתחום הפסיכולוגיה, כגון קורס תרפיה באמנות, קורס תרפיה בתנועה או מסלולים נוספים בענפי התרפיה.


מוסדות

 

 

  • המכללה האקדמית תל חי: נכון להיום, המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחתה של תכנית זו במכללה האקדמית תל חי. מסלול זה מתקיים במסגרת תואר שני בטיפול באמנויות בהתמחות דרמה תרפיה והוא מתמקד בהקניית כלים לבניית תכניות התערבות והקלה על קשיים נפשיים ופיזיים אצל חולים. במכללה האקדמית תל חי מתקיימות תכניות רבות נוספות לתואר שני. בתחומי מדעי החברה והרוח ניתן ללמוד בתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, תואר שני בטיפול באמנות, תואר שני בחינוך, תואר שני בעבודה סוציאלית ותואר שני בלימודי הגליל. מתקיימות גם תכניות לתואר שני בפקולטה למדעים ולטכנולוגיה, בהן תואר שני בתזונה, תואר שני במדעי המחשב, תואר שני במדעי המים ומסלולים נוספים.


אתם בוודאי רוצים לדעת היכן עוד מתקיימת תכנית זו, מתי נערכים ימים פתוחים בקרוב ומה עלות הלימודים. נציגי השירות האישי שלנו נמצאים כאן כדי לענות על כל שאלותיכם. אנחנו ממליצים לכם להיעזר בשירות שלנו חינם וכך לחסוך לעצמכם זמן יקר וכסף.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני ליצנות רפואית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני ליצנות רפואית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp