רוצה פרטים על כלכלה ומנהל עסקים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי כלכלה ומנהל עסקים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על כלכלה ומנהל עסקים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מנהל עסקים וכלכלה

לימודי מנהל עסקים וכלכלה מתאימים לכל האנשים המחפשים את דרכם בעולם הכלכלי והעיסקי. בין אם המדובר ברואי חשבון, אנשי עסקים, עורכי דין, אנשי שוק ההון או אנליסטים – כולם חייבים השכלה אקדמית איכותית בתחום הכלכלה ומנהל העסקים.

 

כיום, ברוב האוניברסיטאות ישנו חוג לכלכלה וניתן לשלב את הלימודים עם לימודי מנהל עסקים. גם מכללות רבות פתחו מסלולים מגוונים של מנהל עסקים וכלכלה על מנת לעמוד בביקוש הגדול ללימודים בתחומים הללו.

 

קצת על לימודי מנהל עסקים

 

מנהל עסקים נחשב לאחד מתחומי האקדמיה המבוקשים ביותר. מנהל עסקים , שייך לתחום מדעי החברה ועוסק בתורות ניהול שונות הפועלות לשיפור התפקוד ולמקסום רווחי הארגון. העולם העסקי המודרני , המתאפיין בתנודות חדות, מחייב את המנהלים הפועלים בו להפגין בקיאות ושליטה מלאה במגוון רחב של דיסציפלינות המרכיבות את המערכת הניהולית של כל ארגון.

 

הלימודים במנהל עסקים משלבים שיעורים עיוניים ומעשיים ומתמקדים בהקנייה ובפיתוח מיומנויות נחוצות למילוי תפקידי ניהול שונים . במהלך התואר הסטודנטים נפגשים עם מחקרים ועם תיאוריות רבות בתחום הארגון, המסחר והכלכלה כמו גם עם כלי ניתוח הנדרשים בתהליכי קבלת החלטות.

 

בין נושאי הלימוד העיקריים הנלמדים בתחום מנהל עסקים: תורת המימון והניהול, שיטות מחקר, סטטיסטיקה, מתמטיקה, מדעי ההתנהגות, חשבונאות, משפטים, שיווק, פרסום ועוד.

 

 

קצת על לימודי כלכלה

 

השינויים הרבים שעוברת כלכלת העולם בכלל וכלכלת ישראל בפרט העלו את הדרישה לאנשי מקצוע בתחום הכלכלה. תחום הכלכלה שייך למדעי החברה ועוסק בהקצאת משאבים, במחקר של תהליכי מסחר, בייצור, בהפצה ובצריכה של מוצרים ושירותים. המחקר הכלכלי נחלק למעשה לשני תחומים עיקריים - תחום המיקרו כלכלה העוסק בבעיות של יצרנים, שווקים וצרכנים יחידים, ותחום המקרו כלכלה, העוסק במשק כולו.

 

לימודי כלכלה מתמקדים בפיתוח היכולות להתמודד עם סוגיות כלכליות שונות ומספקים לסטודנטים את ההשכלה הנדרשת לעסוק בתחום הכלכלי במגזר הפרטי או הציבורי.

 

בין הנושאים העיקריים הנלמדים בתחום הכלכלה: מיקרו כלכלה, מאקרו כלכלה, מודלים של תצרוכת וחסכון, ניצול משאבים, לקיחת סיכונים, מימון, ביקוש והיצע, מודלים מתמטיים בכלכלה, מודלים של תחרות, הקצאת משאבים, מיקסום רווחים, פונקצית הייצור ועוד.

 

 

היכן לומדים?

ניתן ללמוד תואר ראשון במנהל עסקים וכלכלה במוסדות הבאים:

 

  • אוניברסיטת אריאל בשומרון: באפשרות הסטודנטים במסלול זה באוניברסיטת אריאל לשלב לימודי תעודה במקצועות כגון שמאות מקרקעין או ביקורת חיצונית ופנימית. בשנה ג' ניתן ללמוד בקורסי בחירה בתחומים שונים כגון יזמות, שיווק, מימון ועוד. באפשרות הסטודנטים לשלב את לימודיהם עם לימודים לתעודת הוראה במגמת ניהול עסקי.

 

  • אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי הרצליה): בין המסלולים המוצעים באוניברסיטת רייכמן נכלל תואר ראשון דו חוגי בכלכלה ומנהל עסקים. הסטודנטים משלבים בין ידע כלכלי, עסקי ומינהלי, ומקבלים נקודת מבט משולבת להבנת אתגרים שעמם מתמודדים כלכלנים ומנהלים. סטודנטים מצטיינים יכולים להשתלב בהתמחות במגזר הציבורי והפרטי.

 

  • אוניברסיטת חיפה: באוניברסיטת חיפה מציעים התמחות בתחום מנהל העסקים במסגרת התואר בכלכלה. בהתמחות זו ניתן לרכוש ידע עסקי במקביל לידע הפיננסי הנרחב הנרכש בתואר. אורך הלימודים שלוש שנים.

 

  • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): זהו אחד השילובים האפשריים בחוג לכלכלה של אוניברסיטת בר אילן. הסטודנטים יכולים לשלב את התואר עם מקצועות נוספים כגון פסיכולוגיה, מדעי המחשב או חשבונאות.

 

  • המכללה האקדמית גליל מערבי (עכו): ניתן ללמוד שילוב זה במסגרת התואר הרב תחומי המוצע במכללה האקדמית גליל מערבי. במסלול משלבים גם דיסציפלינה נוספת כגון מדעי המדינה, משאבי אנוש או סוציולוגיה.

 

  • הנדסאים באריאל: בהנדסאים באריאל מוצע מסלול הנדסאי בניין ותואר ראשון BA בכלכלה ומינהל עסקים. מדובר על מסלול יום שאורכו 3 שנים ובסיומו מקבלים הן דיפלומת הנדסאי והן תואר BA.

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

 

בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים וכלכלה יוכלו להשתלב כלכלכנים בכל תחומי המשק – בתעשייה, במסחר, בעולם הבנקאות, במחקר ופיתוח ובעולם העסקי. כל חברה, פרטית או ציבורית, זקוקה לכלכלן ואם יש לכלכלן גם השכלה בתחום מנהל העסקים – היתרון שלו הוא גדול!

בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים וכלכלה יוכלו לעבוד בתום לימודיהם כיועצים כלכליים בחברות בסקטור הפרטי והציבורי, ככלכלנים בבנקים ואף ככלכלנים בתחום שוק ההון.

 

המתלבטים בין שני התחומים יכולים למצוא מסלולים חד חוגיים במוסדות השונים. במסגרת ההתלבטות בין מנהל עסקים או כלכלה יש להביא בחשבון את הנושאים הנלמדים בכל תואר, את אפשרויות התעסוקה האפשריות, את תנאי הקבלה ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כלכלה ומנהל עסקים?

רוצה לדעת יותר על כלכלה ומנהל עסקים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp