קורס מדריכי אמנות בקהילה בבית הספר צבעים בקופסא

שירות אישי - צור קשר

צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא

קורס מדריכי אמנות וקיימות בקהילה בבית הספר צבעים בקופסא בגליל

 

בבית הספר לאמנות וקיימות צבעים בקופסא מתקיים קורס להכשרת מדריכי אמנות וקיימות בקהילה. בתכנית זו ניתן לקבל את הכלים הנחוצים להדרכת אמנות בקרב שלל אוכלוסיות וקבוצות. במהלך הקורס מתמקדים באמנות ירוקה, מחזור ושימוש מחדש בחומרים קיימים.


בוגרי הקורס יכולים לפתח קריירה כמדריכי אמנות ולהשתלב במגוון של מסגרות תעסוקה, הן כמקור פרנסה ראשי והן כמקור פרנסה נוסף. בין היתר הם יכולים להשתלב כמדריכים במתנ"סים, בחוגים, במועדוניות למבוגרים ועוד. באפשרותם גם לפתוח סטודיו ליצירה ולהעביר בו חוגים וסדנאות וכן למכור בו את תוצרתם. הבוגרים יכולים לפתוח גם חנות וירטואלית ברשת ולמכור בה את יצירתם. כמו כן, באפשרות הבוגרים להמשיך ללימודי תרפיה באמנות ולפתח מיומנויות טיפוליות המשלבות אמנות ויצירה.


הקורס מתקיים בכפר ורדים ובכרמיאל


תכנית הלימודים


משתתפי הקורס מקבלים את הידע והכלים הנדרשים להכשרתם כמדריכי אמנות בקהילה. הם מתוודעים לטכניקות בציור וכן בפיסול מחומרים מן הסביבה הקרובה ומחומרים ממוחזרים. כמו כן, נלמדים עקרונות הכנתן של בובות תקשורת באמצעות פיסול בספוג.


מכלול הכלים הנלמדים במהלך הקורס יכול לסייע למטפלים ולמחנכים לשכלל את סל המיומנויות שברשותם ולהכיר דרכים לשילוב אמנויות בעבודתם. כמו כן, המשתתפים מקבלים את הכלים הנחוצים להדרכת אמנות במבחר מסגרות במסגרות לא פורמליות.

 

 

מתכונת הלימוד

 

בקורס 120 שעות לימוד והוא מחולק ל – 24 מפגשים. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים והערב.


במהלך הקורסים שמים דגש על התנסות פרקטית. המשתתפים מתרגלים הלכה למעשה את עקרונות היצירה הנלמדים ומתנסים בשימוש בחומרי גלם וציוד. לקראת סיומה של ההכשרה הם עורכים פרויקט גמר מסכם, בפרויקט מתמקדים בשימוש חוזר ומחזור ביצירה. המשתתפים יכולים לפתח תיק עבודות במסגרת הקורס, אשר יכול לשמש אותם לאחר תום התכנית בהמשך דרכם המקצועית.

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורס נלמדים מגוון של נושאים וביניהם גם:

 

 

  • טכניקות ציור
  • הדרכת אומנות בקהילה
  • פיסול בובות תקשורת מספוג
  • פיסול בחומרים מהסביבה הקרובה
  • ועוד

 

סגל הוראה


מנהלת ומייסדת מוסד הלימוד היא אמנית רב תחומית בעלת ניסיון רב בהדרכת אמנות בשלל מסגרות. יצירותיה הוצגו לאורך השנים בתערוכות שונות. כמו כן, היא כתבה מספר ספרים בתחום הפיסול בנייר.

 

על מוסד הלימוד


בבית הספר צבעים בקופסא מתקיימים קורסים נוספים ובהם קורס תיאטרון בובות ככלי טיפולי וקורס ציורי גוף. בכל אחד מן הקורסים הללו יכולים המשתתפים להכיר מקרוב תהליכי יצירה ולפתח מיומנויות פרקטיות בתחומי האמנות. מושם דגש על בניית הכישורים הנחוצים לפיתוח הקריירה ולתעסוקה בענפי הדרכת האמנות. כמו כן מתקיימות במוסד הלימוד סדנאות שונות שבהן ניתן להיחשף ליצירתם של אמנים מן הגליל.

 

 

תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה לעוסקים במקצועות הטיפול והחינוך כגון מורים, כננות, מטפלים באמנויות, סייעוד ועובדים נוספים במערכת החינוך המעוניינים להכיר שיטות הדרכה באמנות וללמוד כיצד לקדם את תחום הסביבה הירוקה באמצעות היצירה. כמו כן, התכנית יכולה להתאים גם לבעלי זיקה לתחום האמנות וכן ליוצרים המעוניינים לפתח את הכלים המקצועיים שברשותם ולפתח קריירה כמדריכי אמנות. אין צורך בהכרח בניסיון מקצועי או לימודי קודם בתחום האמנות כדי להתקבל לתכנית והיא מתאימה גם למתחילים. יש לציין כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת, מומלץ לפנות למוסד הלימוד לקבלת הפרטים המלאים אודות תנאי קבלה.

 

תעודה


בוגרי הקורס העומדים בהצלחה בכל חובותיהם מקבלים תעודת מדריכי אמנות בקהילה. הקורס מוכר לגמול במסלול האישי. כמו כן, המעוניינים להמשיך ללימודי תרפיה באמנות במוסדות אחרים יכולים להשתמש בשעות הקורס כשעות האמנות להשלמה הנדרשות במסגרת תנאי הקבלה. חשוב להדגיש כי כדי להתקבל ללימודים יש צורך לעמוד בתנאי קבלה נוספים בהתאם לדרישות מוסדות הלימוד השונים.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp