קורס ציורי גוף בבית הספר צבעים בקופסא

שירות אישי - צור קשר

צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא

קורס ציורי גוף בבית הספר צבעים בקופסא בגליל


ציורי גוף, כגון עיטורים בחינה, הם חלק ממסורות עממיות עתיקות והיוו לאורך השנים חלק חשוב בטקסים מקודשים להגנה, נישואין ופריון. כיום ניתן לראות מגמה מחודשות של עניין הולך וגובר באותן מסורות וכן באמנות ציורי הגוף בחינה, שגם משתלבים בחיינו כאמירה אופנתית.


בבית הספר לאמנות וקיימות צבעים בקופסא מתקיים קורס ציורי גוף וחינה, שבו ניתן להכיר את האמנות העתיקה הזו ולהתמקצע בה. המשתתפים בקורס מכירים מגוון טכניקות עבודה, חומרי גלם וכלים וכן מתנסים בשימוש בהם באופן מעשי במסגרת תרגילים וסדנאות. את הידע והכלים הנרכשים בקורס יכולים הבוגרים ליישם בשלל מסגרות כגון השתלבות בחוגים וסדנאות במתנ"סים ובמסגרות קהילתיות נוספות וכן באפשרותם להעביר הדרכות ציורי גוף במסגרת סטודיו עצמאי. באפשרותם גם לשלב טכניקה זו עם מדיומים אחרים באמנות.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על מגוון סגנונות וטכניקות לציור גוף. בין היתר הם מתמקדים בסגנונות הציור ההודי ולומדים על ציורי מנדלה. כמו כן, נלמדת טכניקת ציורי הגוף תחרה דנתיל. המשתתפים מכירים חומרי גלם שונים כגון חינה טבעית וחינה באבקה ולומדים כיצד להשתמש בהם ליצירת הציורים. כמו כן, הם מתוודעים לשימוש בשבלונת נצנצים ועזרים נוספים שאותם ניתן לשלב בתהליך העבודה.

 

 

מתכונת הלימוד

 

קורס זה נפרש על פני 12 שעות לימוד והוא מחולק ל – 4 מפגשים. בתכנית שמים דגש על התנסות מעשית של המשתתפים בטכניקות ציורי הגוף הנלמדות, הם משתמשים בין היתר במגוון של סוגי חינה וכן בשבלונות ובגליטר כדי לתרגל בפועל מגוון סוגי ציור הנלמדים בקורס. המשתתפים מקבלים ערכת חומרים וציוד שבה הם יכולים להשתמש במהלך התכנית לביצוע המטלות וכן לתרגול של החומר הנלמד.

 

נושאי לימוד


המשתתפים בקורס זה לומדים על שלל נושאים בתחום ציורי הגוף, הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במסגרת התכנית:

 

  • ציור מנדלה
  • תחרה דנתיל
  • סגנונות ציור הודי
  • שימוש באבקת חינה
  • עבודה עם שבלונת גליטר
  • ועוד

 

סגל הוראה


מנהלת מוסד הלימוד היא אמנית ויוצרת רב תחומית הפועלת בגליל. היא בוגרת לימודי תקשורת חזותית ובעבר עסקה בלימוד במסגרות שונות בתחומי הציור והפיסול בנייר, כגון בסדנאות, במרכזי פסגה ובמגמות תיכונים. כמו כן, כתבה ספרים וספרי הדרכה בתחום הפיסול בעיסת נייר. נוסף על כך, היא משמשת מדריכה ויועצת בתכניות בתחום שילוב האמנות.

 

על מוסד הלימוד


בית הספר צבעים בקופסא הוא מוסד לימודי תעודה הממוקם בגליל שבו ניתן ללמוד קורסים בתחום האמנות והקיימות. במוסד הלימוד שמים דגש על העבודה עם חומרים מן הסביבה הקרובה ועל טכניקות כגון מחזור ואמנות אקולוגית. בתכניות אלה מקנים לסטודנטים את הכלים לפיתוח קריירה בתחום הדרכת האמנות והיצירה. כדי לעשות זאת, משולבים בקורסים תכנים פרקטיים שונים והמשתתפים מתנסים הלכה למעשה בחומר הנלמד.


בין הקורסים אשר נערכים בבית הספר ניתן למנות קורס מדריכי אמנות בקהילה. תכנית זו מתאימה למעוניינים להשתלב בהדרכת יצירה במסגרות לא פורמליות וכן למי שברצונם להעביר סדנאות אמנות לשלל אוכלוסיות. תכנית זו מוכרת גם כשעות אמנות למעוניינים בלימודי תרפיה באמנות. נוסף על כך, מתקיים במוסד הלימוד קורס תיאטרון בובות טיפולי וחינוכי, תכנית זו מיועדת בעיקר למטפלים ולאנשי חינוך המעוניינים להכיר כלי נוסף לשילוב בעבודתם השוטפת עם ילדים ומבוגרים.


תנאי קבלה


קורס זה מתאים במיוחד לאמנים וליוצרים המעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם, אך יכולים ללמוד בו גם מי שאין ברשותם ניסיון קודם באמנות או בציורי גוף שברצונם להכיר את התחום ולהתמקצע בו. לקבלת הפרטים המלאים אודות תנאי הקבלה מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp