קורס תיאטרון בובות טיפולי בבית הספר צבעים בקופסא

שירות אישי - צור קשר

צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא
צבעים בקופסא

קורס תיאטרון בובות ככלי חינוכי וטיפולי בבית הספר צבעים בקופסא בגליל

 

שימוש בתיאטרון בובות אפשרי במגוון סוגי תרפיה, המתאימים לקבוצות גיל שונות מילדים ועד מבוגרים. מטפלים רבים בוחרים לעבוד עם בובות במהלך הטיפול כדי לעודד פיתוח של יכולות תקשורת וכישורים מוטוריים וכן כדי לבנות שיח מאפשר ופתוח בתהליך הטיפולי. כמו כן, שימוש נכון באותן בובות יכול לקדם רכישת מיומנויות רגשיות וחברתיות, כגון התמודדות עקיפה עם רגשות קשים או פיתוח של יכולות חברתיות וחיזור הביטחון העצמי. השימוש באותן בובות יכול להיעשות במקביל לשיטות תרפיה מגוונות כגון טיפול באמנות, טיפול במשחק ועוד, בהתאם לצורכים האישיים של המטופלים. קיימים גם מי שבוחרים לשלב את הבובות במערכת החינוך, בין היתר בעבודה עם תלמידים עם צרכים מיוחדים.

 

מטפלים ומחנכים מאזור הצפון המעוניינים להכיר את כוחן המרפא של הבובות ואת האפשרות לשלבן בתרפיה יכולים ללמוד בקורס תיאטרון בובות ככלי טיפולי, המתקיים בבית הספר צבעים בקופסא. בקורס זה נרכשים הכלים להכנת הבובות תוך היכרות עם תהליכי ההפעלה שלהן עם אוכלוסיות מגוונות. בוגרי הקורס יכולים לשלב את הידע הנלמד בתהליכי העבודה השוטפים שלהם וכך להציע מענה נרחב ומקיף יותר למטופלים או תלמידים.

 


תכנית הלימודים


משתתפי הקורס לומדים כיצד ליצור בובות שאותן ניתן לשלב בטיפול באוכלוסיות שונות כגון אנשים עם צרכים מיוחדים, ילדים ומבוגרים. הם בוחנים את היכולות של שילוב אלמנטים בתחום תיאטרון הבובות בהתמודדות עם קשיים רגשיים וחברתיים ובפיתוח של מיומנויות תקשורת בין אישית כחלק מן התהליכים הטיפוליים והחינוכיים שאותם מובילים אנשי המקצוע.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של קורס תיאטרון בובות הוא 20 שעות לימוד. הוא מחולק ל – 5 מפגשים שאורכו של כל אחד מהם 4 שעות לימוד. זהו קורס חווייתי שבו המשתתפים מתנסים בפועל בטכניקות הנלמדות בתחום הבובות הטיפוליות. הם מתרגלים יצירה של בובות מחומרים שונים תוך התאמת התוצרים לצורכים של שלל סוגי מטופלים. דרך תרגולים מעשיים אלה המשולבים בתכנית יכולים המשתתפים לצבור ניסיון הלכה למעשה בתחום הנלמד.

 

סגל הוראה


בעלת בית הספר היא אמנות רב תחומית אשר פעילה בשלל מדיומים כגון פיסול בנייר ובחוט ברזל, ציור ואיור. יצירותיה השתתפו במגוון של תערוכות, הן בארת והן בעולם, והיא אף זכתה בפרס ראשון בתחרות בתחום האיור. נוסף על כך, היא משמשת מנחה בתכניות שילוב אמנות וכתבה מספר ספרי הדרכה בתחום הפיסול בעיסת נייר.

 

על מוסד הלימוד


בית הספר צבעים בקופסא ממוקם בגליל ובו מתקיימים קורסי אמנות מגוונים. בקורסים אלה יכולים המשתתפים לפתח מיומנויות פרקטיות לפיתוח קריירה בתחומים כגון הדרכת אמנות. במהלך קורסים אלה לומדים שלל טכניקות ותהליכים שיכולים לסייע לבוגרים להתפרנס ממקצועות האמנות בשלל אפיקים. במוסד הלימוד שמים דגש על שילוב עקרונות בקיימות ואמנות ירוקה. המשתתפים מתנסים בפועל בכלים הנלמדים וכך יכולים לפתח תיק עבודות החשוב להמשך הדרך.


בין הקורסים הנוספים אשר נערכים במוסד זה ניתן למצוא קורס מדריכי אמנות בקהילה שבו ניתן לקבל את הידע והכלים להדרכת יצירה בקרב שלל אוכלוסיות תוך שימת דגש על שימוש בחומרים המצויים בסביבה הקרובה. כמו כן, מתקיים קורס ציורי גוף שבו נלמדות טכניקות לציורי חינה ולציורי גוף בחומרים אחרים בהתאם למסורות עתיקות. נערכות בו גם סדנאות שונות בתחומי האמנות והיצירה הירוקה, אותן מעבירים אמנים מאזור הגליל, אשר חושפים בפני המשתתפים את יצירתם.

 

תנאי קבלה


מסלול זה מיועד למטפלים, למדריכי אמנות, למורים ולגננות שברשותם ניסיון מקצועי בענפי החינוך והטיפול. הקורס מתאים לאנשי מקצוע המעוניינים להכיר כלי חדש לשילוב בעבודתם, באמצעותו ניתן לסייע למטופלים ולתלמידים. כדי לקבל את המידע המלא והעדכני לגבי תנאי הקבלה מומלץ לפנות למוסד הלימוד.

 

תעודה


בסיום הקורס מקבלים משתתפים העומדים בכל חובותיהם תעודת גמר מטעם צבעים בקופסא.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp