הנדסאי מכטרוניקה בתכנית ++Expert בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי מכטרוניקה בתכנית ++Expert בהנדסאים באריאל

לימודי הנדסאי מכטרוניקה בתכנית הלאומית להכשרת הנדסאים ++Expert בהנדסאים באריאל

 

בהנדסאים באריאל נבחרו להוביל את תכנית  ++Expert תכנית לאומית להכשרת הנדסאים. תכנית זו פועלת בהתאם להחלטת המשלה לרפורמה כוללת בלימודים הטכנולוגיים, במטרה לקדם את איכות התכניות ולהעניק מענה מיטבי לצורכים של המשק הישראלי באמצעות הכשרות ההנדסאים.


מטרתה של תכנית ++ Expert היא לעדכן ולמסד את המסלולים להכשרה טכנולוגית ולהתאים אותן לעולם העבודה הדינמי של היום. ייחוד התכנית בשילוב בין לימודים עיוניים במכללה לבין התנסות מעשית בחברות מובילות. בתכנית משתתפות חברות רבות בשלל תחומים במשק כגון שטראוס, טמפו, מי אביבים, טכנו מיסבים, א.ת. תעשיות, סמטק טכנולוגיות ועוד.


תכנית ++ Expert משותפת למה"ט – המכון הממשלתי להכשרות טכנולוגיות ומדע, למשרד העבודה, קרן עזריאלי, הג'וינט ועמותת "צורים".


במסגרת תכנית זו ניתן לקחת חלק בלימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, מגמה במסגרת לימודי הנדסאי מכונות. בתכנית זו ניתן לקבל שלל כלים פרקטיים להשתלבות כהנדסאים בתעשייה הישראלית, כגון בתחומי הייצור, במפעלים ועוד.

 

תכנית הלימודים


במהלך תכנית זו ללימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה הסטודנטים רוכשים כלים משולבים מתחומי הנדסת המכונות, הנדסת האלקטרוניקה והנדסת התוכנה. שילוב זה משמש לעבודה עם מערכות רובוטיות ומשולבות שבהן נחוץ ידע הנדסי רחב ומגוון. במהלך התכנית הסטודנטים לומדים כיצד לתכנן, לתכנת ולבנות רובוט אוטונומי המסוגל לבצע משימות מורכבות, ולשלב את הפיתוח בתעשייה האזרחית והצבאית.


בהנדסאים באריאל מתקיימים לימודי הנדסאי מכטרוניקה בשילוב קורס טכנולוגיות רחפנים. בקורס זה נלמדים עקרונות הטבה של רחפנים, הרכבתם ושימושיהם השונים. כמו כן, הסטודנטים סוקרים את המרכיבים הנחוצים לבנייה ולהפעלה של רחפנים משלהם. הסטודנטים מסיימים את הקורס עם רחפן לשימוש אישי. עליהם להביא לשיעורים מחשב נייד.

 

 

מתכונת הלימוד


לימודי ההנדסאים מתקיימים במסלול יום שאורכו ארבעה סמסטרים.


תכנית זו מתייחדת במודל המשלב בין לימודים עיוניים במכללה לבין התנסות פרקטית בחברות מובילות במשק. במהלך התנסות זו הסטודנטים יכולים לבנות כלים לקריירה מקצועית וכך לפתוח אפיקים לקידום בהמשך דרכם המקצועית.


במהלך לימודי ההנדסאים משולבים תכנים פרקטיים שונים. הסטודנטים מתנסים באופן מעשי בסדנה לרובוטיקה ולבניית דגמים ומתרגלים שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם. כמו כן, הם נחשפים לפיתוחים חדשניים בתחום המכטרוניקה במסגרת השתתפות בתחרות השנתית FLL, תחרות ארצית לבניית רובוטים.


לקראת סיום הלימודים הסטודנטים עורכים פרויקט גמר שבו הם מיישמים את הידע הנלמד לצורך תכנון של פתרונות טכנולוגיים להתמודדות עם אתגרים בתעשייה.

 

סגל הוראה


ראש המחלקה וצוות המרצים הם מהנדסים מנוסים וותיקים, הם חושפים את הסטודנטים לכלים מקצועיים מתום ניסיונם בתעשייה מתוך שאיפה להכשיר את הדור הבא של ההנדסאים, ולסייע להם להכיר חידושים בענף הנלמד מתוך המתרחש בשטח.

 

על מוסד הלימוד


במסגרת תכנית ++ Expert בהנדסאים באריאל פועל מסלול נוסף – לימודי הנדסאי תוכנה. בתכנית זו רוכשים הסטודנטים ידע בתחומי התכנות והמחשוב ומפתחים מיומנויות החשובות להנדסאים בהייטק.


בהנדסאים באריאל ניתן לקחת חלק בעוד שלל מסלולים ללימודי הנדסאי. בין התכניות הללו אפשר למנות הנדסאי תוכנה, הנדסאי סייבר, הנדסאי מכונות רכב, הנדסאי בניין, הנדסאי ביוטכנולוגיה, הנדסאי חשמל, הנדסאי אלקטרוניקה ועוד.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית זו על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה להנדסאים כפי שנקבעו על ידי מה"ט – יש צורך בתעודת בגרות מלאה או חלקית ובה ציון עובר בבגרות במתמטיקה ובאנגלית ברמת 3 יחידות ובבגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד.
כמו כן, על המועמדים לעבור מבחן וראיון אישי. יש צורך באישור וחתימה על חוזה ההעסקה מול החברות המגייסות.
כדי לקבל את המידע המלא והעדכני אודות תנאי הקבלה מומלץ לפנות הישר אל מוסד הלימוד.

 

תעודה


בוגרי תכנית זו זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי מטעם מה"ט. כדי לקבל דיפלומה זו עליהם לעבור בהצלחה את בחינות הגמר ולהגיש בהצלחה את פרויקט הגמר ההנדסי, עליו מגינים בפני וועדה מטעם מה"ט.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל
עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל
Whatsapp Whatsapp