לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הנדסאי > תנאי קבלה להנדסאים

תנאי קבלה לימודי הנדסאים


מחפש/ת מידע על לימודים? תנאי קבלה להנדסאים? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הנדסאי תעשייה וניהול
הנדסאי אלקטרוניקה
הנדסאי חשמל
כימיה תרופתית
הנדסאי חקלאות
הנדסאי עיצוב תעשייתי
הנדסאי בניין
הנדסאי מכשור רפואי
הנדסאי קירור ומיזוג אויר
הנדסאי סאונד וקול
 
 
תקשורת אינטראקטיבית
הנדסאי קולנוע וטלוויזיה
הנדסאי תקשורת חזותית
הנדסאי אנימציה והדמיה
הנדסאי פלסטיקה
הנדסאי רכב
הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית
הנדסאי מכשור ובקרה
הנדסאי סביבה
הנדסאי תוכנה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי הנדסאי תנאי קבלה - תנאי קבלה להנדסאים


הגוף האחראי על לימודי ההנדסאים בארץ הוא מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים. זהו גם הגוף שאחראי על קביעת תנאי הקבלה ללימודי ההנדסאים והוא מתווה את הנתונים הנדרשים מן המועמדים כדי להתקבל למסלולי הלימוד השונים במכללות המפוקחות על ידי מה"ט. תנאי קבלה אלה מחייבים את כל מוסדות הלימוד ואת מגוון מגמות הלימוד.


תנאי קבלה ללימודי הנדסאי


תנאי הקבלה הנדרשים ללימודי ההנדסאים מתבססים על מספר קריטריונים, לרבות הרקע הלימודי הקודם של המועמדים, גיל והיבטים נוספים. מה"ט קובעים מדי שנה את התנאים לקבלה מן המניין וכן את התנאים לקבלה חריגה ללימודים. במרבית המקרים, תנאים אלה תקפים גם לצורך קבלה לתכניות להכשרת טכנאים אשר מוכרות על ידי מה"ט ומעניקות דיפלומה רשמית מטעמו.


יש לציין כי תנאי קבלה אלה הם אחידים לכלל מסלולי ההנדסאים הנלמדים בארץ. מועמדים נדרשים לעמוד בתנאים אלה ללא תלות במגמה או במסלול ההתמחות אליו הם מעוניינים להתקבל (כך למשל, תנאי הקבלה להנדסאי מכונות זהים לתנאי קבלה להנדסאי חשמל ולתנאים במסלולים הנוספים).


במה"ט קובעים כמה מסלולים לקבלה, המועמדים נדרשים לעמוד באחד המסלולים הללו כדי להתקבל ללימודים. נוסף על כך, במה"ט מאפשרים למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללמוד במכינה טכנולוגית להנדסאים. אלה הם מסלולי מכינה ייעודיים שבהם מקבלים כלים במקצועות יסוד וכך משפרים את הסיכויים לקבלה ללימודי ההנדסאי.


חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים כוללים:

 

  • דרישה לתעודת בגרות מלאה

 

  • או - דרישה לבגרות חלקית ובה ציון 55 בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד ובבגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד - הכוללים את הבגרות בחיבור, בספרות, בהבעה או בלשון עברית. ניתן גם להתקבל על סמך ציון 50 ומעלה בבגרות במתמטיקה ואנגלית ברמת 4 או 5 יחידות לימוד.

 

  • או - תעודת גמר מוכרת ממכינה טכנולוגית להנדסאים אשר חתומה על ידי הגורם המוסמך לדבר מטעם מה"ט.

 

  • או - תעודת טכנאי מוסמך אשר חתומה על ידי הגורם המוסמך לכך במה"ט או במשרד החינוך. ניתן להתקבל על סמך תעודות טכנאים במגוון של מקצועות, לפי הנחיות מה"ט.


קבלה על סמך מכינה


מה"ט מאפשרים למועמדים ללימודי ההנדסאי להתקבל ללימודים על סמך ציונים במכינות מתאימות. ניתן להתקבל על סמך ההישגים הלימודיים בכמה סוגי מכינות, הכוללים בין היתר -

 

  • מכינה קדם אקדמית - באוניברסיטאות או במכללות. לא ניתן להתקבל על סמך מכינה ייעודית לאמנות, למוזיקה או לחינוך גופני.

 

  • מכינה טכנולוגית - במסלול המוכר על ידי מה"ט

 

  • מכינה 30+ - המיועדת למועמדים מעל גיל 30. יש לצרף אישור מטעם מה"ט על מעבר בחינות הגמר במכינה 30+ בציון עובר לפחות.

 

  • מכינה לעולים - מכינה אקדמית ייעודית לעולים חדשים שמוכרת על ידי מל"ג.


במכינות השונות, על הסטודנטים לעמוד בכל הדרישות הלימודיות ולהציג ציון של לפחות 55 במקצועות הנדרשים. בכל מסלולי המכינה, על הסטודנטים להשלים את המקצועות מתמטיקה בהיקף 200 שעות לימוד ; אנגלית בהיקף 200 שעות לימוד; עברית בהיקף 200 שעות לימוד.


יש לציין כי מועמדים שמעוניינים להתקבל על סמך מכינה 30+ נדרשים לצרף אישור מטעם משרד החינוך המעיד על השלמת 12 שנות לימוד במוסד חינוכי מוכר.


תנאי קבלה לפי גיל


תנאי הקבלה ללימודי ההנדסאים נקבעים במקרים מסוימים על סמך גילם של המועמדים. מי שגילם מעל 35 שנים במועד תחילת הלימודים נדרשים להיות בעלי תעודה המעידה על השלמת 12 שנות לימוד (סיום השכלה תיכונית מלאה). ניתן גם להציג אישור מתאים מטעם היחידה לאישור השכלה תיכונית של משרד החינוך, אישור זה צריך לכלול גם מסמכים רלבנטיים המעידים על השלמת השכלה ששוות ערך ל - 12 שנות לימוד. אישורים אלה יש להגיש בעת ההרשמה לתכנית הלימודים.

 

קבלה ללימודים על תנאי


במקרים מסוימים יכולים מנהלי מוסדות הלימוד לאשר את קבלתם של מועמדים במעמד "על תנאי". קבלה זו אפשרית רק במקרים בהם למועמדים חסר אחד מן המקצועות הנדרשים לקבלה. כדי להתקבל במעמד על תנאי, יש להשלים את הנתון החסר בתנאי הקבלה עד למועד סיום השנה הראשונה ללימודי ההנדסאים.


ניתן להשלים את הנתון החסר באמצעות השלמת מקצוע הבגרות החסר והצגת ציון של 55 ומעלה. לחלופין, ניתן לשלב את לימודי ההנדסאים עם לימודים במכינה טכנולוגית, הסטודנטים לומדים במקביל בשני המסלולים ומשלימים את מכסת השעת הנדרשת בכל אחת מהם, בהתאם להנחיות מה"ט. עליהם גם להציג ציון של 55 ומעלה במבחני הגמר במכינה הטכנולוגית, המועמדים חייבים גם בציון מגן. יש לציין כי סטודנטים שאינם עומדים באחת מן האפשרויות הללו ואינם משלימים את מקצוע הבגרות החסר תוך שנה, אינם יכולים להמשיך ללימודים בשנה השנייה בתכניות ההנדסאים.

 

לימודי הנדסאי חשמל תנאי קבלה


הקבלה ללימודי הנדסאי חשמל זהה לנתוני הקבלה הנדרשים בכל מסלולי הלימוד, כלומר הצגת תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית ובה ציון עובר במקצועות אנגלית, מתמטיקה והבעה עברית. ישנה אפשרות להתקבל ללימודי הנדסאי חשמל על סמך הציון במכינה.


בחלק ממוסדות הלימוד, המועמדים צריכים לעבור גם ראיון קבלה אישי לצורך קביעת ההתאמה למגמת חשמל, שאת תוצאותיו משקללים עם תנאי הקבלה וההישגים הלימודיים של המועמדים. במקרים מסוימים המועמדים צריכים גם לעבור מכינת רענון שמתקיימת בסמוך למועד לתחילת הלימודים, שבה מרעננים את הידע בתחומי המדעים והחשמל.

 

לימודי הנדסאי בניין תנאי קבלה


כאמור, תנאי הקבלה בכל מגמות הלימוד להנדסאים הם זהים, תנאים אלה תקפים גם ללימודי הנדסאי בניין הידועים בשמם הנדסאי אזרחי. מועמדים שאין ברשותם בגרות מלאה או חלקית העומדת בדרישות יכולים ללמוד במכינות שונות כדי לשפר את הסיכויים לקבלה.


סטודנטים ללימודי הנדסאי בניין שמעוניינים להמשיך את הלימודים למגמת המשנה תכנון מבנים נדרשים לעמוד בכמה תנאים נוספים. עליהם להופיע כנדרש במערכת הממוחשבת של מה"ט כמי שהשלימו את כל החובות הלימודיים בתכנית הנדסאי אזרחי במגמת משנה ניהול הבנייה. כמו כן, עליהם לעמוד בשתי בחינות ממלכתיות במקצועות קונסטרוקציות בטון וחישוב סטטי וחוזק מבנים. הציון הנדרש הוא 65 ומעלה.


ניתן לבצע את המעבר למסולל הנדסאי בניין בהתמחות בתכנון מבנים עד שלוש שנים מסיום הלימודים במגמת ניהול בנייה. מי שמעוניינים ללמוד במגמה אחרי תום שלוש שנים נדרשים לקבל אישור מיוחד מטעם מנהל המחלקה הפדגוגית של מה"ט. במקרים מסוימים מועמדים אלה צריכים להשלים מקצועות לימוד מסוימים ולעבור מבחנים מתאימים.


לימודי הנדסאי אלקטרוניקה תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה צריכים לעמוד בדרישות הקבועות בתקנות מה"ט. עליהם להציג ציונים של 55 ומעלה בבגרות במתמטיקה, באנגלית ובהבעה עברית בתעודת בגרות חלקית או מלאה או לעבור מכינה טכנולוגית בממוצע ציונים עובר ומעלה.


בחלק מן המכללות הטכנולוגית, המועמדים צריכים לעבור גם ראיונות קבלה אישיים מול סגל המחלקה, כדי לבדוק את מידת ההתאמה שלהם. מוסדות לימוד מסוימים עורכים גם מבחני קבלה פנימיים, נוסף על בחינות מה"ט הנדרשות.

 

לימודי הנדסאי מכונות תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי הנדסאי מכונות יש לעמוד בדרישות הכלליות שמתווה מה"ט לקבלה למגוון מסלולי ההנדסאים המפוקחים על ידו. דרישות אלה כוללות בין היתר בגרות מלאה או חלקית, ציון עובר במקצועות הבגרות כגון מתמטיקה ואנגלית או ציון עובר במכינה מתאימה. דרישות קבלה אלה תקפות למגוון מגמות ההתמחות האפשריות במסגרת לימודי הנדסאי מכונות, כגון לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"מ ולימודי הנדסאי מכונות בהתמחות אלקטרואופטיקה.

 

 

 

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה להנדסאים? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על תנאי קבלה להנדסאים
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד תנאי קבלה להנדסאים


אוניברסיטת חיפה - תואר ראשון בגאוגרפיה להנדסאי מים וקרקע המכללה הטכנולוגית באר שבע - לימודי הנדסאי הנדסה רפואית בהתמחות מכשור רפואי
מכללת אורט כפר סבא - לימודי הנדסאי תוכנה מכללת אורט הרמלין נתניה - לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
מכללת שנקר - בית הספר להנדסאים - לימודי הנדסאי עיצוב מדיה מכללת עמל הישגים - לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור
מכללת אורט קריית ביאליק - מכינה טכנולוגית להנדסאים יואב גרא - המכללה הישראלית לסאונד | טכנאי או הנדסאי?
הנדסאים באריאל - קורס טכנאי חשמל האקדמית נתניה - תואר ראשון להנדסאים
מכללת אורט ירושלים - לימודי הנדסאי אדריכלות נוף המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה - לימודי הנדסאי חשמל
מכללת נצרת עילית - לימודי הנדסאי מכשור רפואי המכללה האקדמית ספיר - לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק
המכללה למינהל - לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה המכללה למינהל - לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק
המכללה למינהל - לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור המכללה למינהל - לימודי הנדסאי סייבר, הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר
המכללה למינהל - לימודי הנדסאי אדריכלות נוף הנדסאים בטכניון - קורסי תכנות ומחשבים
תל חי הנדסאים - קורסי ניהול תל חי הנדסאים - קורסים בתכנות ומחשבים
הנדסאים באריאל - לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בעתודה טכנולוגית, מרום מגדלור לאקדמיה מכללת אתגר ירושלים - לימודי הנדסאי מכונות
מכללת אתגר באר שבע - לימודי הנדסאי מכונות מכללת אתגר ירושלים - לימודי הנדסאי תעשייה וניהול
מכללת אתגר באר שבע - לימודי הנדסאי תעשייה וניהול מכללת אתגר תל אביב - לימודי הנדסאי חשמל
מכללת אתגר ירושלים - לימודי הנדסאי חשמל מכללת אתגר חיפה - לימודי הנדסאי מכונות
       
כל המסלולים


חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי (423 חוות דעת)
התקבלו 423 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
חן,המכללה האקדמית ספיר, ספיר - הנדסאי טכנולוגיות מים, 07/04/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהב את הנוף,את המסיבות,המרצים נחמדים ועונים על כל שאלה,גם מחוץ ללימודים,כיף שיש הרצאות וסדנאות מיוחדות בחינם.

על הקמפוס
מקום מגוון,המון אנשים מכל הסוגים,הרבה צמחייה,אנשים עם רסטות,אנשים עם קעקועים,מוזיקה,בירה,ספרים
יובל,אורט סינגאלובסקי תל אביב, הנדסאי אלקטרוניקה - מכללת אורט סינגאלובסקי, 04/04/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
במוסד הלימודים בו אני לומד , היחס האישי שאנו מקבלים מצווות המרצים המקצועי מאוד חם ותומך

על הקמפוס
לימודים במכללה בעלת מוניטין גבוה. מאות הבוגרים נמצאים בעמדות מפתח בשוק העבודה.
רמת לימודים גבוהה עם מתן תשומת לב אישית ואוזן קשבת לצורכי הסטודנט.
מרצים מן השורה הראשונה בעלי תארים רלוונטיים, בעלי ניסיון בהוראה ובשוק העבודה.
 
פורומים בתחום
פורום הנדסאים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
הנדסאי אדריכלות נוף - לימודי הנדסאים
לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה
לימודי הנדסאי מכונות, מחפש מקצוע?
האם כדאי לך ללמוד לתואר הנדסאי?
הנדסאים - לימודי ערב
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להנדסאי
תל חי - הנדסאים
מכללת אשקלון - הנדסאים
טכניון - הנדסאים
המכללה למנהל - הנדסאים
אורט סינגאלובסקי - הנדסאי
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על תנאי קבלה להנדסאים?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד הנדסאי
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
ערעור על ציון (לפני 4 ימים, 5 שעות, 14 דקות)
ערעור על בחינה בגלל פער של שתי נקודות מעובר (לפני 7 ימים, 6 שעות, 31 דקות)
שיחה עם מרצה בתחום הנדסאי תעשייה וניהול (לפני 7 ימים, 8 שעות, 6 דקות)
האם כדאי ללמוד הנדסאי תעשייה וניהול? (לפני 7 ימים, 9 שעות, 21 דקות)
פטור מקורס (לפני 7 ימים, 9 שעות, 55 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD