תכנית מרום מגדלור לאקדמיה להנדסאי אלקטרוניקה בעתודה טכנולוגית בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר
תכנית מרום מגדלור לאקדמיה להנדסאי אלקטרוניקה בעתודה טכנולוגית בהנדסאים באריאל

תכנית מרום מגדלור לאקדמיה ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה במסגרת עתודה טכנולוגית י"ג - י"ד בהנדסאים באריאל


בוגרי י"ב שמתעניינים בעולם ההנדסה ושמעוניינים לרכוש כלים להתמודדות עם אתגרים טכנולוגיים מרכזיים בישראל יכולים ללמוד בתכנית "מרום מגדלור לאקדמיה" שמתקיימת בהנדסאים באריאל. תכנית זו מעניקה לסטודנטים כלים להתקדמות בתעשיית ההייטק ובתעשייה הטכנולוגית ומאפשרת להם לנצל את הזמן ולהשתלב בתפקידים טכנולוגיים מתקדמים בצה"ל במסגרת השירות.


מדובר בתכנית לימודי הנדסאים שמתקיימת כחלק מן העתודה הטכנולוגית, מסלול י"ג - י"ד. מסלול זה הוא פרי שיתוף פעולה בין הנדסאים באריאל, חיל הטכנולוגיה והאחזקה ומשרד החינוך. התכנית פותחת בפני בוגריה שלל אפשרויות לתעסוקה בתעשייה עתירת הידע, בענף הבקרה והתכנון של מערכות אלקטרוניות, בניהול ובהובלה של פרויקטים, במחקר ופיתוח ועוד שלל אפיקים.


זהו מסלול הנדסאי מוגבר, להכשרת מהנדסים בשתי פעימות. הסטודנטים לומדים בפעימה הראשונה להסמכת הנדסאים ולומדים במתקני אוניברסיטת אריאל. הם צוברים נקודות לתואר אקדמי בשיתוף אוניברסיטת אריאל
לאחר הגיוס הם יכולים להשלים לתואר מהנדס במסלול קצר יותר

 

הלימודים מתקיימים במחלקות - 

 


תכנית הלימודים


הלימודים בתכנית זו במסלול אלקטרוניקה חושפים את הסטודנטים לשלל סוגיות בתחום האלקטרוניקה והחשמל. הם מכירים מושגי מבוא בענפי הנדסת החשמל והמחשבים ולומדים על שיטות מתקדמות למדידה ועל מכשור חדשני בתעשייה. כמו כן, הם דנים בתהליכים באלקטרוניקה תקבילית וספרתית, על מיקרו בקרים ושיטות עיבוד אות. נוסף על כך, הם מתוודעים לשפות תכנות ושפות חומרה בהם משתמשים הנדסאי אלקטרוניקה בעבודתם בתעשייה.

 

מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני שנה וחצי.

 

במהלך לימודי ההנדסאים, הסטודנטים צוברי נקודות לתואר אקדמי ללימודי הנדסת אלקטרוניקה, בשיתוף עם אוניברסיטת אריאל בשומרון. הם נחשפים למחקרים בשלל תחומים, למכשור מתקדם וגם לוקחים חלק בהתנסות במעבדות יישומיות, כגון מעבדת תקשורת, מעבדת גרעין ומעבדת פרויקטים. הלימודים מתקיימים בקמפוס אקדמי, בו ישנה אפשרות להתגורר במעונות הסטודנטים. מועמדים לגיוס יכולים לקבל מימון בגובה של כ - 80 אחוזים משכר הלימוד ללימודי ההנדסאים.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים הנלמדים במהלך התכנית נכללים:

 

 • תקשורת ממוחשבת
 • שפות תיאור וחומרה
 • מערכות אלקטרוניות
 • עיבוד ספרתי ואותות
 • מבוא להנדסת מחשבים
 • אלקטרוניקה תקבילית וספרתית   
 • שפות עילית
 • מיקרו בקרים
 • מערכות בקרה
 • מיקרו מחשבים
 • מדידות ומכשור   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


הנדסאים באריאל עורכת שלל תכניות ללימודי הנדסאי המוכרות על ידי מה"ט. בין המסלולים הללו ניתן למצוא לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי בניין ועוד מבחר תכניות. כמו כן, מתקיימת במוסד זה גם מכינה טכנולוגית להנדסאים בה יכולים מועמדים ללימודי ההנדסאי לשפר את סיכויי קבלתם.

 

תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לבוגרי כיתה י"ב ששואפים להיות מהנדסים ושברצונם להשתלב במערך הטכנולוגי של צה"ל ובתחום ההייטק.
במסגרת תנאי הקבלה לתכנית, על המועמדים להיות בעלי אזרחות ישראלית ששולטים בשפה העברית, בוגרי תיכון בלימודים טכנולוגיים או לימודים עיוניים, שברשותם תעודת בגרות ובה בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד. רצוי בגרות בפיזיקה, כימיה או ביולוגיה ברמת 5 יחידות לימוד. בעלי בגרות ברמת 3 יחידות נדרשים לעבור וועדת קבלה. כמו כן, על המועמדים להציג מכתבי המלצה ממנהלי בתי הספר או רכזי המגמה. למחויבי גיוס מאושרת דחייה מהגיוס לפי נוהל י"ג - י"ד. לקבלת המידע המדויק והמלא לגבי תנאי הקבלה לתכנית מומלץ לפנות למוסד הלימוד ישירות.


תעודה


לאחר תום התכנית סטודנטים שעומדים בכל הדרישות מקבלים הסמכת הנדסאי אלקטרוניקה, המוענקת על ידי משרד החינוך והנדסאים באריאל. כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעמוד בקורסים בפנימיים ובמבחני ההסמכה החיצוניים להכשרת הנדסאים.


בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך את הלימודים ברצף לתואר מהנדס, עם שקילת אפשרות לדחייה נוספת של הגיוס לעומדים בתנאי הקבלה של העתודה האקדמית מטעם צה"ל ותנאי הגיוס. מי שעומדים בסיפי הקבלה למחלקה האקדמית יכולים להמשיך את הלימודים לתואר ראשון באוניברסיטת אריאל. מי שמעוניינים להשלים את הלימודים שלא ברצף יכולים להירשם לתכנית "מהנדסאי למהנדס" המאפשרת לחסוך זמן בהשלמת ההסמכה.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל
עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל