תכנית מרום מגדלור לאקדמיה להנדסאי אלקטרוניקה בעתודה טכנולוגית בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר

הנדסאים באריאל

אהבת? שתף ב:

תכנית מרום מגדלור לאקדמיה ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה במסגרת עתודה טכנולוגית י"ג - י"ד בהנדסאים באריאל


בוגרי י"ב שמתעניינים בעולם ההנדסה ושמעוניינים לרכוש כלים להתמודדות עם אתגרים טכנולוגיים מרכזיים בישראל יכולים ללמוד בתכנית "מרום מגדלור לאקדמיה" שמתקיימת בהנדסאים באריאל. תכנית זו מעניקה לסטודנטים כלים להתקדמות בתעשיית ההייטק ובתעשייה הטכנולוגית ומאפשרת להם לנצל את הזמן ולהשתלב בתפקידים טכנולוגיים מתקדמים בצה"ל במסגרת השירות.


מדובר בתכנית לימודי הנדסאי אלקטרוניקה שמתקיימת כחלק מן העתודה הטכנולוגית, מסלול י"ג - י"ד. מסלול זה הוא פרי שיתוף פעולה בין הנדסאים באריאל, חיל הטכנולוגיה והאחזקה ומשרד החינוך. התכנית פותחת בפני בוגריה שלל אפשרויות לתעסוקה בתעשייה עתירת הידע, בתעשיית הרובוטיקה, בתחום התיב"מ - תכנון בעזרת מחשב, בענף הבקרה והתכנון של מערכות אלקטרוניות, בניהול ובהובלה של פרויקטים, במחקר ופיתוח ועוד שלל אפיקים.


תכנית הלימודים


הלימודים בתכנית זו חושפים את הסטודנטים לשלל סוגיות בתחום האלקטרוניקה והחשמל. הם מכירים מושגי מבוא בענפי הנדסת החשמל והמחשבים ולומדים על שיטות מתקדמות למדידה ועל מכשור חדשני בתעשייה. כמו כן, הם דנים בתהליכים באלקטרוניקה תקבילית וספרתית, על מיקרו בקרים ושיטות עיבוד אות. נוסף על כך, הם מתוודעים לשפות תכנות ושפות חומרה בהם משתמשים הנדסאי אלקטרוניקה בעבודתם בתעשייה.


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני כשנתיים. במהלך לימודי ההנדסאים, הסטודנטים צוברי נקודות לתואר אקדמי ללימודי הנדסת אלקטרוניקה, בשיתוף עם אוניברסיטת אריאל בשומרון. הם נחשפים למחקרים בשלל תחומים, למכשור מתקדם וגם לוקחים חלק בהתנסות במעבדות יישומיות, כגון מעבדת תקשורת, מעבדת גרעין ומעבדת פרויקטים. הלימודים מתקיימים בקמפוס אקדמי, בו ישנה אפשרות להתגורר במעונות הסטודנטים. מועמדים לגיוס יכולים לקבל מימון בגובה של כ - 80 אחוזים משכר הלימוד ללימודי ההנדסאים.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים הנלמדים במהלך התכנית נכללים:

 

 • תקשורת ממוחשבת
 • שפות תיאור וחומרה
 • מערכות אלקטרוניות
 • עיבוד ספרתי ואותות
 • מבוא להנדסת מחשבים
 • אלקטרוניקה תקבילית וספרתית   
 • שפות עילית
 • מיקרו בקרים
 • מערכות בקרה
 • מיקרו מחשבים
 • מדידות ומכשור   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


הנדסאים באריאל עורכת שלל תכניות ללימודי הנדסאי המוכרות על ידי מה"ט. בין המסלולים הללו ניתן למצוא לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי בניין ועוד מבחר תכניות. כמו כן, מתקיימת במוסד זה גם מכינה טכנולוגית להנדסאים בה יכולים מועמדים ללימודי ההנדסאי לשפר את סיכויי קבלתם.

 

תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לבוגרי כיתה י"ב ששואפים להיות מהנדסים ושברצונם להשתלב במערך הטכנולוגי של צה"ל ובתחום ההייטק.
במסגרת תנאי הקבלה לתכנית, על המועמדים להיות בעלי אזרחות ישראלית ששולטים בשפה העברית, בוגרי תיכון בלימודים טכנולוגיים או לימודים עיוניים, שברשותם תעודת בגרות ובה בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד. בעלי בגרות ברמת 3 יחידות נדרשים לעבור וועדת קבלה. כמו כן, על המועמדים להציג מכתבי המלצה ממנהלי בתי הספר או רכזי המגמה. למחויבי גיוס מאושרת דחייה מהגיוס לפי נוהל י"ג - י"ד. לקבלת המידע המדויק והמלא לגבי תנאי הקבלה לתכנית מומלץ לפנות למוסד הלימוד ישירות.


תעודה


לאחר תום התכנית סטודנטים שעומדים בכל הדרישות מקבלים הסמכת הנדסאי אלקטרוניקה, המוענקת על ידי משרד החינוך והנדסאים באריאל. כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעמוד בקורסים בפנימיים ובמבחני ההסמכה החיצוניים להכשרת הנדסאים.


בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך את הלימודים ברצף לתואר מהנדס, עם שקילת אפשרות לדחייה נוספת של הגיוס לעומדים בתנאי הקבלה של העתודה האקדמית מטעם צה"ל ותנאי הגיוס. מי שעומדים בסיפי הקבלה למחלקה האקדמית יכולים להמשיך את הלימודים לתואר ראשון באוניברסיטת אריאל. מי שמעוניינים להשלים את הלימודים שלא ברצף יכולים להירשם לתכנית "מהנדסאי למהנדס" המאפשרת לחסוך זמן בהשלמת ההסמכה.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל

עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל

מתוך פורום הנדסאים באריאל

מסלול הנדסת מכשור רפואי מותאם לאנשים עובדים
נופר
1 תגובות
לימודי ערב הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
זיאד
1 תגובות
מה משך לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים באריאל?
אנונימי
1 תגובות
השלמת לימודי הנדסה להנדסאים באריאל
נרמין מנסור
1 תגובות
קבלה להנדסאי בניין באוניברסיטת אריאל
דניאל
ללא תגובה
האם צריך פסיכומטרי כדי להתקבל להנדסאים באריאל?
קרן צוגמן
5 תגובות
הנדסאי ביוטכנולוגיה בהתמחות ביו רפואית
יוליה אקסלרוד
1 תגובות
אופי העבודה - הנדסאי בניין
אילן
1 תגובות
הנדסאי חשמל - מועדי רישום באריאל
יעקב ליצמן
1 תגובות
ימים ושעות - לימודי סאונד
ארטיום
1 תגובות
למודי ערב בהנדסאי רכב באריאל
ארתור נזמוב
1 תגובות
קורס qa באוניברסיטת אריאל
חיים פאר
1 תגובות
עיצוב מדיה ולימודי קרימינולוגיה - האם ניתן לשלב?
יוליה
3 תגובות
עיצוב פנים בהנדסאים באריאל
שילת אלקיים
1 תגובות
מועדי רישום - הנדסאי בניין באריאל
גיא חיון
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם