קורס ייעוץ מס בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס יועצי מס בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל


במכללה הטכנולוגית אורט בראודה מתקיים קורס ייעוץ מס, שמיועד לבעלי תעודת סוג 2 בהנהלת חשבונות המעוניינים לפתח את הקריירה. בתכנית מקבלים הכנה לקראת מבחנים הנערכים על ידי נציבות מס הכנסה, אותם יש לעבור לצורך קבלת תעודת יועץ המס, שהיא תנאי לעיסוק במקצוע בארץ.


בוגרי הקורס יכולים להשתלב במגוון אפיקים, באפשרותם לייעץ לעסקים קטנים וללקוחות פרטיים בנושאי מיסים, כמו כן הם יכולים לייצג לקוחות מול רשויות המס כגון ביטוח לאומי ומס הכנסה, וכן לערוך תיאום מס, לסייע במילוי של דוחות, לפתוח תיקים ברשויות המיסוי, להציע ייעוץ כלכלי בתחום המס לשלל גורמים עסקיים ועוד. זהו תפקיד שיש לו ביקוש בתחום הפיננסי ופותח דלת לקידום מקצועי ולהרחבת תחומי האחריות המקצועיים.


תכנית הלימודים


במהלך קורס זה, מתוודעים המשתתפים למגוון הנושאים החיוניים לתפקידם של יועצי המס, בהתאם לתחומים הנכללים במבחני ההסמכה לתפקיד. הם לומדים על שלל נושאים כגון מיסוי, מע"מ, גבייה וניהול ספרים ומכירים את החקיקה העדכנית הרלבנטית בכל אחד מן התחומים הללו.


תחילה נלמדים בהרחבה מגוון נושאים במיסוי, הנוגעים למבחני מיסוי א' - ג'. בין התחומים הנידונים מיסוי מקרקעין, מיסוי תאגידים, מיסוי יחידים, מס ערך מוסף וכן סוגי עבירות המס. לאחר מכן, הם ממשיכים ללימוד לקראת המבחן בחשבונאות. בחלק זה הם לומדים על כלים מרכזיים לניהול פיננסי בארגונים וחברות וכן ללקוחות יחידים.

 


מתכונת הלימוד


היקף הקורס הוא 720 שעות לימוד אקדמיות. המפגשים נערכים בשעות הערב אחת לשבוע ובימי שישי בשעות הבוקר. בקורס נכללים שיעורים עיוניים וכן תרגולים להכנה למבחני ההסמכה ליועצי המס.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים בקורס מתמקדים בתחומים הנכללים במבחני יועצי המס, בתחומים דיני מיסים א', ב' ו - ג' וחשבונאות. יש לציין כי נושאי הלימוד עשויים להשתנות לפי דרישותיה של מועצת יועצי המס, אשר עורכת מעת לעת תוספות או שינויים בתכנית הבחינות. בין הנושאים אותם לומדים הסטודנטים בקורס:

 

 • ניהול ספרים
 • פטורים ממס
 • מיסוי תאגידים
 • מיסוי מקרקעין
 • גבייה וניכוי מס
 • סוגי עבירות מס
 • מיסוי על יחידים
 • הכנסות והוצאות
 • ייעוץ מס לרווחי הון
 • ניהול פיננסי של חברות
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל נערכות תכניות רבות נוספות ללימודי תעודה, שבהן יכולים אנשי מקצוע לפתח את הקריירה, לרכוש כישורים חדשים ולהכיר חידושים ושינויים בתחום עיסוקם. תכניות אלה יכולות גם להתאים למי שמעוניינים להשתלב בתחום עיסוק חדש במסגרת הסבה מקצועית.


בתחום החשבונאי, נלמדות תכניות כגון קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, קורס הנהלת חשבונות סוג 3 וקורס חשבי שכר. כמו כן, ניתן לקחת חלק בקורסים בתחום הטכנולוגיה, העיצוב והאדמיניסטרציה. במוסד הלימוד מתקיימות גם שלל תכניות לימודי הנדסאי, לימודים טכנולוגיים המוכרים על ידי מה"ט.

 

תנאי קבלה


לתכנית יכולים להתקבל בגירים תושבי ישראל שברשותם תעודת מנהלי חשבונות סוג 2 המאושרת על ידי משרד הכלכלה. יכולים להתקבל בעלי בגרות מלאה המאושרת על ידי משרד החינוך וכן סוגרי 12 שנות לימוד שהם בוגרי מכינה קדם אקדמית מוכרת. כמו כן, יכולים להתקבל בוגרי 12 שנות לימוד שעומדים בבחינות המועצה או שקיבלו ציון 60 ומעלה בבגרות במתמטיקה, בגרות באנגלית ובגרות בלשון עברית. נוסף על כך, יש צורך בהצגת אישור על היעדר רישום פלילי.

 


תעודה


סטודנטים המסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת "יועץ מס מורשה". כדי לקבל דיפלומה זו, עליהם לעבור את בחינות ההסמכה שעורכת נציבות מס הכנסה - דיני מיסים א', דיני מיסים ב', דיני מיסים ג' וחשבונאות. כמו כן, יש צורך להשלים תקופת התמחות של 12 חודשים, אותה יש לבצע אצל רואי חשבון או יועצי מס שלהם וותק מקצועי של 5 שנים לפחות. יש לציין כי את ההכרה כיועצי מס ניתן לקבל אחרי גיל 23 בלבד.

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp