לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל


כדי לעמוד ביעדים, הגדיל רווחים ולשמור על יתרון תחרותי, ארגונים שמים דגש ניכר על יעילות המערך הלוגיסטי שלהם. בתהליכים הלוגיסטיים של מפעלים וחברות משתלבים גם הנדסאי תעשייה וניהול, שיכולים לנהל ולתכנן סוגיות באיכות, מלאי, עלויות והובלה שנוגעות למוצרים ושירותים, לחומרי הגלם ולכוח האדם בחברה. השוק של היום הוא דינמי מתמיד, מה שמעלה את הדרישות מצד אותם אנשי מקצוע ומחייב אותם להחזיק בראייה רב תחומית וביכולת הסתגלות לשינויים.


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה המתקיימים במכללה הטכנולוגית אורט בראודה בכרמיאל מתאימים לתושבי כרמיאל המעוניינים להשתלב בתפקידים חשובים במערכים לוגיסטיים של ארגוני תעשייה מתקדמים. במהלך הלימודים מתוודעים לשלל המרכיבים של הניהול הלוגיסטי ולאתגרים שעמם מתמודדים הנדסאים בעבודתם. בוגרי ההתמחות בלוגיסטיקה יכולים להיעזר בידע שברשותם כדי להשתלב בתפקידים כגון ניהול ייצור, ניהול רכש, סחר ושילוח, ניהול של מערכי הפצה, ניהול מלאי, ניהול ותפעול של מערכות מידע לוגיסטיות ועוד. במחלקה מפעילים קשרים עם שלל מפעלים וגופים בתעשייה הסמוכה לאזור, כדי לפתוח דלת בפני הבוגרים בהשתלבותם בתעסוקה. עם צבירת ניסיון וותק הבוגרים יכולים להתקדם גם תפקידים לוגיסטיים בכירים בארגונים.


תכנית הלימודים


במגמת לוגיסטיקה נלמדים כלים לניהול מלאי וניהול לוגיסטי בהתאם לדרישות ההולכות וגוברות של התעשייה. סטודנטים בתכנית זו ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול לומדים על שלל שיטות לניהולן של מערכות הרכש, ההפצה והמחסנים של ארגונים לצד גישות למדידת עבודה לצורך העלאת היעילות. הם עוסקים גם בגישות לניהול פרויקטים ובמערכות מידע וכלים טכנולוגיים לקידום וייעול המערך הלוגיסטי הארגוני.

 

מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה מתקיימים במסלול משולב בו נערכים שיעורים בערב ובימי שישי. השיעורים נערכים ביומיים במהלך השבוע בשעות הערב וכן בימי שישי בבקרים. מסלול זה מותאם במתכונתו לסטודנטים המעוניינים לשלב לימודים ועבודה.


אורכם של הלימודים הוא כשלוש שנים והם כוללים שבעה סמסטרים בהם גם סמסטר קיץ בין השנה השנייה לשלישית. לקראת סיומה של התכנית הסטודנטים עורכים פרויקט גמר, שבו הם מתכננים פתרונות מתקדמים בתחום הלוגיסטי בהתאם לידע הנרכש בלימודיהם ובליווי של סגל המרצים.

 


נושאי הלימוד


במסגרת ההתמחות בלוגיסטיקה לומדים הסטודנטים מגוון רחב של נושאים, ביניהם גם:

 

 

  • ניהול איכות
  • תוכנת ERP
  • ניהול אחזקה
  • ניהול מערכות רכש
  • שילוח וסחר בינלאומי
  • הפצה וניהול מחסנים
  • היבט חוקי בניהול הלוגיסטי
  • אסטרטגיה בתכנון הלוגיסטי
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית אורט בראודה היא מוסד ללימודים טכנולוגיים הממוקם בכרמיאל. במוסד זה נערכות תכניות מגוונות ללימודי הנדסאי וכן לימודי עתודה טכנולוגית ולימודי תעודה במקצועות טכנולוגיים. לימודי הנדסאי תעשייה וניהול במכללה זו מתקיימים במגמות נוספות, בהן לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור ולימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק ולוגיסטיקה. נוסף על כך, פועלות מגמות כגון לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים, הנדסאי חשמל, הנדסאי מכונות מכטרוניקה, הנדסאי תוכנה ועוד. לימודים אלה מפוקחים על ידי מה"ט והם כוללים תכנים פרקטיים כגון התנסות במעבדות וביצוע פרויקט גמר יישומי. באפשרות בוגרי הלימודים להשתתף גם בהכשרות מקצועיות ובהן לפתח את הכלים והידע שברשותם ולרכוש דיפלומות מקצועיות מוכרות מטעם גורמים ממשלתיים.

 

תנאי קבלה


מועמדים לתכנית ללימודי הנדסאים נדרשים לבגרות מלאה או חלקית. בעלי בגרות חלקית צריכים להציג ציון עובר במקצועות אנגלית ומתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד וכן בבגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד. מועמדים שאינם עומדים ברף הציונים הנדרש בבגרויות יכולים לשפר את סיכויי קבלתם בעזרת לימוד במכינה טכנולוגית, הידועה גם בשם מכינת קדם הנדסאים. מי שעוברים בהצלחה את הבחינות בסים המכינה יכולים להתקבל גם הם ללימודים.

 

תעודה


בסיום הלימודים הסטודנטים ניגשים למספר מבחני גמר חיצוניים שעורך מה"ט, כמו כן עליהם להשלים את פרויקט הגמר ולהציגו בפני הוועדה. מי שעומדים בכל החובות הלימודיים זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול מטעם מה"ט.

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל
Whatsapp Whatsapp