הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על טכנולוגית אורט בראודה - הנדסאי תעשייה וניהול וייצור.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות מערכות ייצור - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל


הידע המקצועי של הנדסאי תעשייה וניהול מקיף עולמות ידע מגוונים כגון ניהול משאבי אנוש, ניהול מערכות ייצור ולוגיסטיקה. ידע זה מאפשר להם לעסוק בתכנון של מערכות מורכבות בתעשייה, כמו גם לפעול לשיפורן של מערכות קיימות ולהגביר את יעילותן. הנדסאי תעשייה וניהול הבקיאים בשיטות ניהול עדכניות המקובלות בתעשייה דרושים במגוון של ארגונים, מפעלים וגופים בתעשייה הישראלית.

 

על מנת לרכוש את תשתית הידע ואת ההסמכה הנחוצים לקריירה כהנדסאי תעשייה וניהול, וכן להתמקצע בתחום מערכות ייצור, ניתן להשתתף במסלול הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור שנערך במכללה הטכנולוגית אורט בראודה בכרמיאל.


תכנית הלימודים

 

תכנית לימודי ההנדסאים כוללת את תשתית הידע במתמטיקה, אוצר מונחים מקצועיים מעולם הנדסת תעשייה וניהול באנגלית טכנית, וכן שרטוט טכני והבנה בשרטוטי הרכבה. בנוסף, במסגרת הלימודים הסטודנטים רוכשים את הידע הנדרש למעבר בחינות מה"ט, שאותן נדרשים לעבור הנדסאי תעשייה וניהול בכל מגמות ההתמחות במהלך שנתם הראשונה. הבחינות נערכות במקצועות: חשבונאות, מבוא לכלכלה, תמחיר, הסתברות וסטטיסטיקה.

 

בשנתם השנייה מתחילים הסטודנטים במסלול ללמוד את תחום התמחותם, ולוקחים מגוון של קורסים שעוסקים בייעול, תכנון וניהול הייצור ומשאביו במפעלים וגופים שונים בתעשייה. הסטודנטים לומדים להכיר את ההיבטים השונים של הייצור התעשייתי: היבטים טכניים וטכנולוגיים בשיפור שיטות הייצור במפעל ובתיקון של קווי ייצור, היבטים מעולם ניהול משאבי האנוש, וכן היבטים מעולם הפיננסים בתמחיר המוצרים המיוצרים, בחישוב כדאיות ההשקעה ברכישת ציוד, ניהול המלאי, ועוד.


מתכונת הלימוד

 

הלימודים במסלול הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור מוצעים בשתי מתכונות: מתכונת יום ומתכונת משולבת ללימודי ערב וימי שישי, כאשר ההיקף של שתי המתכונות הוא כ - 2,176 שעות לימוד.

 

הלימודים במתכונת היום נערכים במהלך 5 ימים בשבוע בשנה הראשונה, ובשנה השנייה במהלך 4 ימים בשבוע.

 

הלימודים במתכונת המשולבת מיועדים למי שמשלבים עם הלימודים גם עבודה, ומשכם הוא 7 סמסטרים, הנלמדים במהלך 3 שנים, וכוללים לימודים בסמסטר קיץ בין השנה השנייה לשלישית. המפגשים במתכונת זו מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות הערב, וביום שישי בשעות הבוקר.

 

תוך כדי הלימודים במסלול, נדרשים הסטודנטים לעבור בהצלחה בחינות על פי נהלי מה"ט, המכון להכשרה טכנולוגית. בחינות מה"ט בשנה הראשונה משותפות לכל הסטודנטים בהתמחויות השונות במסלול הנדסאי תעשייה וניהול. נערכות שתי בחינות: אחת בכלכלה תעשייתית, ואחת בהסתברות וסטטיסטיקה.

 

בשנה השנייה הסטודנטים בהתמחות ייצור נבחנים בנושאים: מדידת עבודה וניהול הייצור ומשאבי הייצור.

 

נוסף על העמידה בבחינות מה"ט, כל סטודנט נדרש להגיש, לקראת תום המסלול, פרויקט גמר מסכם בתחום התמחותו. בפרויקט מיישמים את החומר הנלמד באופן מעשי, ופותרים בעיה של מפעל או ארגון מסוים במציאות. בין הנושאים שבהם ניתן לבחור בהתמחות ייצור: שיפור שיטות במפעל, עיצוב מערך הבטיחות במפעל, קביעה של תקנים לזמן פעולות ייצור, ועוד.

 

נושאי הלימוד

 

 • תמחיר
 • ניהול היצור
 • שפות תכנות
 • מבוא לכלכלה
 • הנדסת שיטות
 • ניהול משאבי הייצור
 • הסתברות וסטטיסטיקה
 • חשבונאות ותחום הפיננסים
 • ועוד


על מוסד הלימודים

 

אורט בראודה, המכללה הטכנולוגית להנדסאים, פועלת מאז שנת 1989 בעיר כרמיאל, ומכשירה הנדסאים במגוון תחומים: עיצוב פנים, ביוטכנולוגיה, מכונות, אלקטרוניקה, חשמל, ועוד.

 

במסלול הנדסאי תעשייה וניהול המוצע במכללה, ניתן לבחור בין 3 התמחויות: הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות מערכות ייצור, הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה, והנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול.

 

תעודה

 

המסיימים בהצלחה את המסלול, עוברים את הבחינות החיצוניות ומגישים את פרויקט הגמר, זכאים לדיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול מטעם מה"ט.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הנדסאי תעשייה וניהול הם משאב מבוקש במשק הישראלי, כאשר סיום המסלול בהתמחות מערכות ייצור מאפשרת להם להשתלב במפעלים יצרניים במגוון ענפים של התעשייה.

 

קיימת אפשרות ללימודי המשך, למי שרוצים להתקדם בתחום: ניתן להשלים את הדיפלומה לתואר ראשון בלוגיסטיקה, כלכלה ולימודים בין תחומיים באוניברסיטת בר אילן, ולסיים את התואר הראשון כשנה לאחר סיום מסלול ההנדסאים.

 

כמו כן, הסטודנטים יכולים להשתתף בתכנית "אופק אקדמי", שנערכת כשיתוף פעולה בין מכללת אורט בראודה ובין המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה. התכנית מאפשרת השלמת דיפלומת ההנדסאי לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכנולוגית אורט בראודה - לימודי הנדסאים | תואר הנדסאי

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

פורום הנדסאים

הכנה ללימודי הנדסאי בניין
גל
1 תגובות
מהן הדרישות ללימוד הנדסאי אדריכלות
שמעון טל
1 תגובות
הנדסאי מכשור רפואי ביקוש והמשך לתואר
אריאלה
2 תגובות
מועד קבלת הסמכת חשמלאי להנדסאי חשמל
דור
2 תגובות
קורס פיתוח אתרים ועבודה כהנדסאי
אבי
1 תגובות
ביקוש ושכר הנדסאי מכשור רפואי
אריאלה
1 תגובות
רמת קושי בלימודי מתמטיקה במסלול הנדסאי תעשייה וניהול
זוהר שרבני
2 תגובות
פרוייקט גמר הנדסאי מכטרוניקה
בני
1 תגובות
לימודי פיקוח או הנדסאי בנייה
עומר מלכה
1 תגובות
ציון נדרש להמשך לתואר
נתי
1 תגובות
דרישות קבלה להנדסאי בניין
אבו גבל יזן
1 תגובות
נכשל בלימודי מבנים בהנדסאי אדריכלות
אמיר
2 תגובות
הגשת ערעור לבחינת מהט בתורת הבניה
שרה
1 תגובות
הנדסאי חשמל זו עבודה פיזית?
יואב
1 תגובות
אפיק מעבר בתחום הנדסאי תוכנה או בניין
מירי מטיס
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן 927 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון 1,074 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר 669 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים