קורס מנהלי חשבונות בכירים במכללת קול המס

שירות אישי - צור קשר

קול המס
קול המס
קול המס
קול המס
קול המס
קול המס

קורס מנהל חשבונות בכיר במכללת קול המס

 

מילוי החובות הכלכליות של ארגונים ועסקים כלפי רשויות המדינה השונות, על שמירת מאזן תקין והבטחת הצלחתה של החברה, נח על כתפיה של מחלקת הנהלת החשבונות. מנהלי חשבונות בכירים הם אנשי מקצוע הכרחיים בארגונים ובחברות רבות, משום ההשכלה הרחבה שלהם בתחומי המיסוי, החשבונאות, הביטוח הלאומי, קופות גמל והפנסיה. הם ממלאים תפקידים בכירים וניהוליים במחלקות הנהלת החשבונות בחברה, ומוודאים את התנהלותם הכלכלית התקינה של הארגונים בהם הם פועלים.


ההבנה של מנהלי החשבונות הבכירים בהיבטים המשפטיים, כמו גם בהיבטים הפיננסיים והחישוביים של תחום החשבונאות, מאפשרת להם לנהל את החשבונות השונים של החברה, כולל חשבונות מאזן ותוצאה, חשבונות הכנסות והוצאות, חשבון עודפים וחשבון בעלי מניות, ועוד. כדי לרכוש את הידע המקיף והרב תחומי שנדרש לעיסוק במקצוע זה, ניתן להשתתף בקורס מנהל חשבונות בכיר במכללת קול המס.


תכנית הלימודים


הקורס מהווה הכשרה מקצועית למנהלי חשבונות בכירים, ובמסגרתו הם רוכשים את התיאוריה ואת הפרקטיקה הנדרשת לעיסוק בתחום זה. כמו כן, הלימודים מכינים את הסטודנטים לקראת בחינות של לשכת רואי החשבון בישראל בהנהלת חשבונות חד צידית ובהנהלת חשבונות כפולה, וכוללים נושאים בסיסיים ומתקדמים בשני תחומים אלו של הנהלת חשבונות, כמו ניהול ספרים, העמקת הידע בעולם המע"מ ומס ההכנסה, עריכה של דוחות כספיים, התנהלות מול בנקים וחברות אשראי, ועוד.


במהלך הקורס, המשתתפים רוכשים שליטה בשימוש בתוכנת הנהלת חשבונות שבאמצעותה ניתן לבצע ביעילות פעולות כמו הפקת דוחות ומסמכים, וקליטת עובדים במערכת.

 


מתכונת הלימודים


הקורס נפרש על פני כ - 180 שעות לימוד אקדמיות, שמחולקות למפגשים בני 5 שעות אקדמיות כל אחד. אורך הקורס הוא כ - 8 חודשים, והמפגשים נערכים פעם בשבוע.


במהלך הכשרה מקצועית זו מתקיימות הכנות לקראת שני מבחנים של לשכת יועצי המס: בחינה בהנהלת חשבונות חד צידית, ובחינת הסמכה בהנהלת חשבונות כפולה למנהלי חשבונות בכירים.


הקורס משלב בין תכנים תיאורטיים לבין תכנים מעשיים. המרצים מסייעים לסטודנטים לתרגל ולהתנסות מעשית בחומר הנלמד, על מנת להבין כיצד מיושמת התיאוריה בשטח.


נושאי הלימוד

 

 

 • הלוואות
 • ניהול ספרים
 • מס ערך מוסף
 • חלוקת דיבידנדים
 • מדרגות מס בישראל
 • עריכת דוחות כספיים
 • משכורות ופקודת שכר
 • מאזנים ותוצאות בחשבונות
 • הפקת מסמכים בהנהלת חשבונות
 • התנהלות מול בנקים וחברות אשראי
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


מכללת קול המס היא מוסד לימודים שבו מוצעים מגוון קורסים והכשרות מקצועיות בתחומי הנהלת החשבונות, חשבות השכר, וייעוץ המס. המכללה היא מבית חברת קול המס, שפועלת מאז שנת 2009 בתחומי החשבונאות, הביטוח הפנסיוני, שירותי השכר והמיסוי.


התכנים שנלמדים במכללה פרקטיים ויישומיים, כאשר המשתתפים מתרגלים מעשית את החומר הנלמד ומקבלים הדרכה וליווי מצד סגל המרצים במכללה.


בין הקורסים שאותם מלמדים במכללה, ניתן למנות קורס ייעוץ מס, קורס חשב שכר בכירים וקורס חשב שכר פרקטי. כמו כן, מתקיימים בקול המס ימי עיון והשתלמויות לחשבי שכר.


תנאי קבלה


כדי להשתתף בקורס, המועמדים נדרשים להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד. כמו כן, כדי להתקבל לתוכנית יש להחזיק בתעודת מנהלי חשבונות סוג 1+2, וכן בניסיון של 5 שנים לפחות בתחום הנהלת החשבונות.

 


תעודה


על מנת להיות זכאים לתעודת הסמכה מטעם לשכת יועצי המס בסיום הקורס, המשתתפים נדרשים לעבור בהצלחה שתי בחינות חיצוניות של הלשכה.


מעבר של הבחינה בהנהלת חשבונות חד צידית מסמיך את המשתתפים לעסוק בהנהלת חשבונות לעסקים קטנים, ומעבר של הבחינה בהנהלת חשבונות כפולה מסמיך אותם לעסוק בהנהלת חשבונות בכירה.


אפשרויות תעסוקה


ההסמכה הכפולה שבוגרי קורס זה יכולים לקבל, פותחת דלתות רבות במגוון של חברות וארגונים בתעשייה, ומאפשרת למי שרוצים לפתח קריירה בתחום ניהול החשבונות להתקדם ולהגדיל את תחומי האחריות שלהם.


הנהלת חשבונות בכירה היא תחום עיסוק נחוץ שיש לו דרישה במשק הישראלי; המשכורות במקצוע זה משקפות את רמת הביקוש שלו, ויכולות להגיע עד לעשרות אלפי שקלים בחודש, גבוה בהרבה מהשכר הממוצע במדינה.

 

 

למידע נוסף לחצו: קול המס
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp