קורס חשבי שכר בכירים במכללת קול המס

שירות אישי - צור קשר

קול המס
קול המס
קול המס
קול המס
קול המס
קול המס

קורס חשבי שכר בכירים במכללת קול המס


חשבי שכר הם אנשי מקצוע הכרחיים בארגונים וחברות רבים - הם אחראים על חישובי השכר לעובדים, על התמצאות בזכויותיהם ובחובותיהם בנוגע לביטוח לאומי, מס הכנסה, ועל מילוי חובותיה של החברה בה הם עובדים לרשויות השונות. מסיבה זו, חשבי שכר נדרשים לידע מקיף בעולמות המיסוי, דיני העבודה, הביטוח הלאומי והפנסיה. כמו כן, שליטה ביישומי מחשב היא מצרך הכרחי עבור חשבי השכר, שנסמכים על תוכנות שכר ייעודיות לצורך הפקת תלושי שכר, חישובים שונים, עריכת דוחות וכן הלאה.


על מנת לרכוש את הידע ואת הכלים המקצועיים שנחוצים לעיסוק בתחום זה, ולהמשיך ולקדם את הקריירה בתחום חשבות השכר, ניתן להשתתף בקורס חשבי שכר בכירים במכללת קול המס. בקורס מתעמקים בהיבטים המשפטיים, וכן בחקיקה, פסקי הדין והתקנות שחשבי שכר בכירים צריכים להכיר.


תכנית הלימודים


הקורס מתקיים תחת פיקוח של לשכת רואי החשבון, שקובעת את התכנים הנלמדים. תכנית הלימודים מחולקת למספר נושאים מרכזיים בעולם חשבות השכר: דיני מס הכנסה, ביטוח לאומי, דיני עבודה, ביטוח פנסיוני ומחשוב מערך השכר. המשתתפים לומדים להכיר את ההיבטים המשפטיים והפיננסיים של נושאים אלו.


כדי לרכוש את הידע במס הכנסה, המשתתפים סוקרים את הביצוע של חישובי מס, פטורים, מענקי עבודה, הליכי שומה, עדכונים בחקיקה ופסקי דין רלבנטיים, ונושאים נוספים. תחת נושא ביטוח לאומי, מקיפים הסטודנטים את סוגיית הגמלאות היחסיות והלא-יחסיות, הכנסות פטורות מתשלום, חובות ומועדי דיווח לביטוח הלאומי, ועוד. במסגרת החלק בקורס שמוקדש לדיני עבודה, נלמדים חוקים המגנים על זכויות העובד בנוגע לימי מחלה, חופשות, הגנה על עובדים, יחסי עובד מעביד וחוזה עבודה, וכן מיקוד בצווי הרחבה בעלי חשיבות. נושא הביטוח הפנסיוני כולל סקירה של פנסיות מסוגים שונים, כגון פנסיות תקציביות ומצטברות, ולימוד תחום קופות הגמל על היבטיו השונים.


נוסף על כל אלו, המשתתפים רוכשים במהלך הלימודים על מחשוב מערך השכר שליטה במספר תוכנות שכר שונות, ולומדים כיצד להכין באמצעותן דו"חות חודשיים ושנתיים, לקלוט עובדים, להפיק טפסים, פקודות משכורת, ועוד.

 


מתכונת הלימודים


השיעורים בקורס מתקיימים פעם בשבוע, במשך כ - 6 חודשים, על פי מועדי בחינות לשכת רואי החשבון. אורך כל שיעור הוא 5 שעות אקדמיות. בסך הכל מתקיימים בקורס כ - 30 מפגשים, כאשר תגבורים ומרתונים יכולים להתווסף בהתאם להתקדמות הכיתה.


הלימודים משלבים בין ידע תיאורטי לידע פרקטי, תוך דגש על התנסות ותרגול מעשי.


נושאי הלימוד

 

 

 • ביטוח פנסיוני
 • זכויות עובדים
 • מיסוי קופות גמל
 • הסכמים קיבוציים
 • צווי הרחבה במשק
 • חובת ביטוח לאומי
 • מחשוב מערך השכר
 • נקודות זיכוי למס הכנסה
 • הכנסות חייבות ופטורות ממס
 • הכנסות פטורות מביטוח לאומי
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


במכללת קול המס, מבית חברת קול המס, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות במגוון של נושאים מעולמות ניהול הפיננסים, החשבונאות, הביטוח, והמיסים. המכללה פועלת במספר ערים ברחבי הארץ: ביניהן נס ציונה, אשקלון ואשדוד.


ההכשרות המקצועיות במכללה מתקיימות תחת פיקוח ובשיתוף פעולה עם גורמים מוסמכים בישראל, כגון לשכת יועצי המס, ולשכת רואי החשבון. חלק מהן מהוות הכנה לקראת בחינות ההסמכה מטעם גורמים אלו, ובחלקן ניתנת הזדמנות לאנשי מקצוע להעמיק את הידע שלהם בתחומי עיסוקם המקצועיים.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס חשבי שכר בכירים במכללת קול המס, יש להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד. אין צורך ברקע קודם בחשבות שכר.

 

 • רוצים להתפתח מבחינה מקצועית? לפרטים נוספים על קורס בודק שכר


תעודה


על מנת לקבל את תעודת ההסמכה ולעבוד כחשבי שכר בכירים, יש לעבור את בחינות ההסמכה החיצוניות של לשכת רואי החשבון. מי שעומדים בבחינות אלו בהצלחה, זכאים לתעודת חשבי שכר בכירים מטעם לשכת רואי החשבון.


אפשרויות תעסוקה


חשבי שכר בכירים הם אנשי מקצוע בעלי אחריות רבה בארגונים בהם הם פועלים, ולכן רמות השכר שלהם גבוהות יותר מאלו של חשבי שכר. הם יכולים להרוויח בחודש בין 10,000 שקלים ועד ל - 15,000 שקלים, משכורות גבוהות יחסית לממוצע במשק הישראלי.

 

למידע נוסף לחצו: קול המס
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp