קורס חשב שכר פרקטי במכללת קול המס

שירות אישי - צור קשר

קול המס
קול המס
קול המס
קול המס
קול המס
קול המס

קורס חשב שכר פרקטי במכללת קול המס


חשבי שכר בכירים הם בעלי אחריות וסמכות בתחום חישוב השכר בעסקים ובארגונים שונים, ומתוקף תפקידם נדרשים לידע מקצועי רב תחומי ומקיף בהיבטים המשפטיים, הפיננסיים והביטוחים של נושא השכר. כמו כן, מצופה מהם להחזיק בניסיון מעשי בעבודה בשטח, מה שמצריך השתלמויות והמשך של הלמידה גם בעת העיסוק במקצוע.


קורס חשב שכר פרקטי במכללת קול המס מיועד לחשבי שכר בכירים שלא נמצאים במאגר של לשכת רואי החשבון משום שלאורך השנים לא השלימו את שעות ההשתלמות הנדרשות מהם, וכן חשבי שכר בכירים שמעוניינים להעמיק את הכשרתם ולרכוש כלים ומיומנויות לעבודה פרקטית בתחום.


הכשרה מקצועית זו נערכת מטעם הלשכה לרואי החשבון, ובה מתמחים בשלוש תוכנות מחשב שנמצאות בשימוש רחב בתעשייה.


תכנית הלימודים


הקורס מיועד להקניית מיומנות מעשית הנדרשת מחשבי השכר בתהליכי קריאה והפקה של תלושי שכר, הבנה בתחום השכר על מכלול רכיביו, ויכולת לזהות טעויות בתלוש ולתקנן. הסטודנטים לומדים לעומק נושאים עיקריים במס הכנסה וביטוח לאומי, כולל נקודות זיכוי ממס, חייבים ופטורים מתשלום מס הכנסה וביטוח לאומי, מימוש זכויות על פי חוק ועוד. כמו כן, הם סוקרים צווי הרחבה, הסכמים קיבוציים וחוזי עבודה אישיים, וסוגיות רבות אחרות מעולם דיני העבודה וזכויות העובדים.


חלק מתוכנית הלימודים מוקדש לקופות גמל, קרנות השתלמות ופנסיה: הסטודנטים לומדים על חובות הארגון מבחינת הפרשות לקופות גמל ופנסיה, על דיווח לקופות גמל, ועל סוגיהן השונים.


נוסף על כך, במהלך הקורס הסטודנטים רוכשים ידע ובקיאות בקריאת תלושי שכר, כולל הבנה של רכיבי השכר וקריאת דוחות נוכחות של העובדים בארגון.


תכנית הלימודים מקיפה גם שלוש תוכנות שכר ומקנה למשתתפים היכרות ובקיאות בשימוש בהן: מכפל, שקלולית וטריו. באופן זה, המשתתפים לומדים לשלוט במגוון כלים ממוחשבים לביצוע חשבות שכר, מה שיכול לתת להם יתרון בהשתלבות בתעשייה, בה חברות שונות משתמשות בתוכנות שכר שונות.

 


מתכונת הלימודים


מפגשי הקורס נערכים פעם בשבוע, במשך כ - 6 שבועות.


נושאי הלימוד

 

 

 • צווי הרחבה
 • הסכמים קיבוציים
 • קריאת תלוש שכר
 • חוזי עבודה אישיים
 • גמלאות ביטוח לאומי
 • חוקים ותקנות ביטוח לאומי
 • הוצאות מותרות בניכוי לעובד
 • העסקת עובדים זרים ומבקשי מקלט
 • הכנסות חייבות במס הכנסה והכנסות פטורות
 • קופות גמל, הסדרים פנסיוניים, וקרנות השתלמות
 • ועוד


על מוסד הלימודים


במכללת קול המס ניתן ללמוד ולהתמקצע במגוון תחומים מעולמות הפיננסים, החשבונאות, הביטוח והמיסוי. סגל המרצים בקורס, שבין היתר מונה רואי חשבון, עורכי דין, יועצים פיננסיים, יועצי מס ויועצי פנסיה, מעביר לסטודנטים תכנים מעשיים ופרקטיים מתוך הניסיון המקצועי שלהם בתעשייה.


המכללה פועלת במספר שלוחות ברחבי הארץ, בנס ציונה, באשקלון ובאשדוד.


ההכשרות המקצועיות שמתקיימות במכללה מיועדות הן למי שרוצים להתחיל קריירה בעולמות החשבונאות, הביטוח, הפיננסים והמס, והן למי שרוצים להתקדם בקריירה ולהעמיק את ידיעותיהם בתחומי עיסוקם.

 


תנאי קבלה


הקורס מיועד לחשבי שכר בכירים בעלי תעודת הסמכה מלשכת רואי החשבון בישראל. הוא מתאים למי שמעוניינים להיכנס בחזרה למאגרי חשבי השכר של לשכת רואי החשבון, לאחר שבמשך מספר שנים חסרו להם שעות ההשתלמות הנדרשות לצורך הישארות במאגר. מעבר לכך, יכולים להשתתף בקורס חשבי שכר בכירים חסרי ניסיון שרוצים להתמחות עוד וכך למצוא עבודה בתחום, וכן מי שברצונם להעמיק את ידיעותיהם ולקבל את הכלים התיאורטיים והמעשיים שנרכשים בעת הלימודים.


תעודה


המסיימים את הקורס בהצלחה ועומדים בדרישות הפדגוגיות. מקבלים תעודת סיום קורס חשב שכר פרקטי מטעם מכללת קול המס ולשכת רואי החשבון בישראל.


אפשרויות תעסוקה


קורס זה נועד למי שרוצים להרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם: בין אם להיכנס בחזרה למאגר חשבי השכר של לשכת רואי החשבון - תנאי עבור העסקה בחלק מהארגונים והגופים העסקיים במשק, ובין אם להעמיק את הבנתם בתחום חישוב השכר ואת שליטתם בתוכנות המחשב השונות המשמשות את אנשי המקצוע, מה שיכול לפתוח דלתות במגוון ארגונים וחברות בתעשייה.

 

למידע נוסף לחצו: קול המס
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp