קורס הוראה מתקנת באנגלית במכללת לוינסקי - לימודי תעודה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על לוינסקי חוץ - הוראה מתקנת באנגלית.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הוראה מתקנת באנגלית במכללת לוינסקי לחינוך - לימודי המשך ותעודה


משרד החינוך משקיע לאחרונה משאבים רבים בפיתוח הוראת האנגלית בבתי הספר. לצד פיתוח שיטות ההוראה, שמים דגש גם על קידום של תלמידים עם לקויות למידה בהוראת האנגלית. מורים ומורות שמחזיקים בידע בהוראה מתקנת יכולים לסייע לתלמידים שלהם להתמודד עם הקשיים בלימוד שפה חדשה ולהדריך אותם בדרך להצלחה בשיעורים.


במכללת לוינסקי פועל קורס הוראה מתקנת באנגלית במסגרת בית הספר ללימודי תעודה. תכנית זו מותאמת למדיניות משרד החינוך. במהלך הקורס יכולים אנשי הוראה וטיפול להכיר כלים פרקטיים בתחום ההוראה המותאמת בדגש על כלים להתמודדות עם לקויות למידה בשיעורי האנגלית בבתי הספר. הידע הנרכש במהלך הקורס יכול לסייע לבוגריו להרחיב את תחומי הסמכות שלהם בבית הספר או לפתח קריירה באפיק חדש כמומחים להוראה מתקנת. תכנית זו נלמדת באחת משתי מתכונות - כמסלול עצמאי או במסגרת תכנית בהוראה מתקנת שבה קורסים נוספים.

 


תכנית הלימודים


במהלך התכנית, המשתתפים מתוודעים לגישות ואסטרטגיות פרקטיות בתחום ההוראה המתקנת. הם לומדים כיצד ניתן לסייע לתלמידים עם לקויות למידה לשפר את ההישגים ולפתח דרכים יעילות יותר ללמידת אנגלית.


בתחילת התכנית, הם מכירים את אבני היסוד של הקריאה באנגלית ולומדים על התהליכים לרכישת השפה בגילים צעירים. לאחר מכן, הם לומדים כיצד לזהות קושי בלמידה בקרב תלמידים וכיצד להתמודד עם מצבים אלה בכיתה. במשך התכנית הם גם בוחנים כיצד לקויות הלמידה משפיעות על תהליכי רכישת שפות זרות. נוסף על כך, הם דנים בחשיבות שיתופי הפעולה שבין ההורים, התלמידים והמורים מתוך תפישת עולם הוליסטית שמניחה כי להיבטים הרגשיים בקשרים אלה יש תפקיד בתהליכי הלמידה וביכולת ההתמודדות עם לקויות הלמידה.


מתכונת הלימוד


הקורס מהווה חלק מתכנית הוראה מתקנת, הכוללת שלושה קורסים שנלמדים יחד. ניתן ללמוד את קורס הוראה מתקנת באנגלית בלבד כמסלול העומד בפני עצמו, או ללמוד את הקורס במסגרת התכנית להוראה מתקנת יחד עם כמה קורסים נוספים הנלמדים באופן מודולורי.


במסלול המלא בהוראה מתקנת מתחילים מלימוד הבסיס בתחום לקויות הלמידה ולאחר מכן ממשיכים לקורס הוראה מתקנת בכתיבה ובקריאה. הקורס השלישי הוא הקורס בהוראה מתקנת באנגלית.


על מוסד הלימוד


כאמור קורס הוראה מתקנת באנגלית נכלל בקבוצת קורסים בתחום ההוראה המותאמת המתקיימים בבית הספר ללימודי התעודה של המכללה. בקורסים הללו יכולים מורים, יועצים חינוכיים ופסיכולוגים חינוכיים לקבל כלים פרקטיים לסיוע לתלמידים המתמודדים עם קשיים בלמידה וכך לבנות עבורם תכניות לימוד מותאמות ומעצימות. הקורסים מבוססים על מחקרים עכשוויים בחינוך ובמהלכם יכולים אנשי החינוך להיחשף לכלים חדשניים בהוראה ולפתח עצמם מבחינה מקצועית.


במכללה נערכות הכשרות מקצועיות נוספות בתחומי החינוך והטיפול. ביניהן ניתן למצוא קורס אבחון דידקטי, קורס הכשרה בתחום האוטיזם, קורס יועצי משפחה, קורס התאמה להוראה לעובדים פרא רפואיים, קורס ניתוח התנהגות ועוד. נוסף על כך, במוסד הלימוד נערכות שלל תכניות ללימודי חינוך, לתואר שני בחינוך ולתעודת הוראה - מסלולי הסבת אקדמאים להוראה שבהם יכולים אקדמאים לרכוש את ההסמכה הנדרשת להשתלבות במערכת החינוך.


תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה במיוחד לאנשי חינוך והוראה שברצונם להנחות ילדים עם קשיים בהבנת הנקרא בשפה האנגלית ולעבודה עם ילדים עם לקויות למידה. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המפורט אודות תנאי הקבלה.


תעודה


בוגרים שמשלימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל החובות במהלכו מקבלים אישור סיום קורס שמוענק על ידי מכללת לוינסקי לחינוך. מורים שנמצאים בשנת שבתון יכולים במקרים מסוימים לקבל הכרה לפי תעריף קרן ההשתלמות. כמו כן, מורים שעומדים בתנאים יכולים להגיש בקשות להכרה בשעות התכנית לתכנית אופק חדש, יש לברר מול מוסד הלימוד את התנאים המדויקים לקבלת גמול הרפורמה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי המשך - מכללת לוינסקי לחינוך

פורום לימודי חינוך

מעבר ממחנכת למורת שילוב
הדס
ללא תגובה
איזה תואר אני צריכה ללמוד?
אגם ויינטראוב
ללא תגובה
התלבטות בין כמה מוסדות לימוד להוראה מתקנת
אפרת
ללא תגובה
האם חובה לעשות סטאז' כדי לקבל את התואר?
בר
ללא תגובה
יועצת אקדמית במכללה או אוניברסיטה
eynav
ללא תגובה
הסבה לאקדמאים עם MA
אבישג
1 תגובות
התלבטויות ושאלות לגבי תואר בחינוך מיוחד
שלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,753 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל983 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp