קורס טיפול התנהגותי ABA בבית הספר ללימודי המשך - מכללת לוינסקי לחינוך

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לוינסקי - טיפול התנהגותי ABA.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טיפול התנהגותי ABA בבית הספר ללימודי המשך של מכללת לוינסקי לחינוך

 

תחום הטיפול ההתנהגותי ABA , ובשמו בעברית "ניתוח יישומי של התנהגות", מיועד לטיפול בילדים ומבוגרים על הרצף האוטיסטי. מטפלים המתמחים בענף זה, עוזרים למטופלים לחזק כישורים חברתיים, תקשורתיים, לימודיים וכן יכולות כמו שמירה על הגיינה, עמידה בזמנים, ועוד. באמצעות טיפול מסוג זה ניתן לסייע לאנשים על הרצף האוטיסטי להעביר את הכישורים הנלמדים מסיטואציה אחת לאחרת, ואף לצמצם התנהגויות בעייתיות.

 

בקורסים ובהכשרות המקצועיות לניתוח התנהגותי בשיטת ABA, המטפלים לומדים כיצד להעריך את ההתנהגות של המטופלים, ומציעים תכנית טיפול כדי לשפר את הצדדים החיוביים שלה ולצמצם את אלו השליליים. אחת מהאפשרויות שעומדות בפני מי שרוצים להתמקצע כמטפלים התנהגותיים בתחום זה, היא קורס טיפול התנהגותי ABA בבית הספר ללימודי תעודה של מכללת לוינסקי לחינוך.

 

תכנית הלימודים

 

הלימודים מתמקדים בהקניה של העקרונות מאחורי ניתוח התנהגותי יישומי, וכן של הידע התיאורטי והמעשי הנדרש עבור מטפלים בתחום זה. המשתתפים לומדים כיצד לזהות קשיים בהתפתחות ילדים, על האתגרים עמם מתמודדים ילדים ומבוגרים על הרצף האוטיסטי, כגון ויסות חושי, וכיצד להתמודד עמם. הם לומדים את הטכניקות לניתוח התנהגות וכן לחיזוקים שליליים וחיוביים עבור טיפוח התנהגויות שונות. נוסף על כך, המשתתפים בקורס רוכשים הבנה של אופן העבודה לצד הצוות החינוכי והצוות הפרא רפואי ועל דרכים לשילוב של המטופלים, במסגרות החינוכיות והחברתיות השונות.

 

 

מתכונת הלימודים

 

הלימודים נערכים במהלך יום אחד בשבוע בשעות הערב, ומשכם שנת לימודים אקדמית אחת. הם כוללים הרצאות פרונטליות ודיונים בכיתה, שמטרתם פיתוח הידע התיאורטי של המשתתפים, כמו גם התנסות מעשית בתרגולים, סימולציות ומשחקי תפקידים, ניתוח מקרים ועוד.

 

נושאי הלימוד

 

 

 • שילוב חברתי וקהילתי
 • אימון ניסיון מובחן DDT
 • טכניקות למידה בניתוח התנהגות
 • וויסות חושי - אתגרים והתמודדות
 • ניתוח התנהגות יישומי בתור גישה לחינוך
 • חיזוקים חיוביים ושליליים להגברת התנהגות
 • עיכובים התפתחותיים ברכישת שפה בגיל הרך
 • עבודה לצד צוותים חינוכיים וצוותים פרה רפואיים
 • ועוד

 

על סגל ההוראה

 

אנשי המקצוע המרצים בתכנית עוסקים בתחום ניתוחההתנהגות שנים רבות, כמו גם בתחומי קלינאות התקשורת, וריפוי בעיסוק.

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת לוינסקי לחינוך הוקמה בשנת 1912 ופועלת כבר מעל למאה שנה בהכשרת מורים ואנשי חינוך. נוסף על התוכניות המוצעות במכללה לתואר ראשון ושני, מוצעים גם מסלולים שונים ללימודי תעודה במסגרת בית הספר ללימודי המשך.

 

בבית הספר ללימודי המשך, נערכים מסלולי לימוד שונים, השתלמויות והכשרות מקצועיות בתחומי החינוך. בין האפשרויות ללימודי תעודה בבית הספר ניתן למנות הכשרות מקצועיות לגננות פרטיות, למטפלים התנהגותיים, וגם להתמחות של מורים בהוראה מתקנת במקצועות מגוונים: קריאה וכתיבה, אנגלית וחשבון. כמו כן, מוצעים בבית הספר לימודי התמחות באוטיזם ובעיות תקשורת המיועדים למי שרוצים להתמקצע בחינוך ובטיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי.

 

התכניות השונות בלימודי חינוך וטיפול באוטיזם מתקיימות בקמפוס המרכזי של מכללת לוינסקי לחינוך הממוקם בתל אביב. כמו כן, חלק מהקורסים מוצעים גם בקמפוס של המכללה באילת. תכניות הלימוד מתקיימות בנושאים מגוונים בתחום זה, כגון פיתוח מיומנויות חברתיות אצל ילדים על הרצף, חינוך מיני מותאם, חיזוק יכולות קריאה, וכן קורס חינוך כיתה על הספקטרום שמיועד למי שעובד בכיתת חינוך מיוחד ובה ילדים הנמצאים על הרצף האוטיסטי.

 

 • מתעניינים בטיפול מבוסס התנהגות? קראו עוד על קורס CBT

 

תנאי קבלה

 

תכנית הלימודים מתאימה למי שמתעניינים בעיסוק בטיפול מקצועי בילדים על הרצף, כמו גם לאנשי חינוך ולסטודנטים מתחומים רלבנטיים שרוצים להתמקצע בתחום זה. כמו כן, יכולים להשתתף בקורס הורים לילדים שנמצאים על הספקטרום ורוצים לרכוש כלים חינוכיים וטיפוליים מקצועיים כדי להבין את צרכיהם טוב יותר.

 

תעודה

 

מסיימי הקורס בהצלחה מקבלים תעודת סיום מטעם מכללת לוינסקי לחינוך, יחד עם בית ליאור - המרכז לטיפול התנהגותי ABA.

 

קיימת אפשרות לקבל תעודה בינלאומית לטיפול התנהגותי RBT, על סמך תעודת סיום הקורס. זאת בכפוף לקריטריונים של הלשכה העולמית למנתחי התנהגות.

 

 

אפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורס יכולים לעסוק בטיפול התנהגותי במגוון של מסגרות טיפוליות וחינוכיות, במגזר הציבורי וכן במגזר הפרטי. ניתן לעבוד בעמותות שונות כגון אגודת אלו"ט לילדים אוטיסטים, בתור מטפלים רגשיים בבתי ספר, עבודה כפרילנסרים ובמסגרת תכניות ביתיות, ועוד.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי המשך - מכללת לוינסקי לחינוך

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

איזה תפקידים יש בחינוך מיוחד
יהונתן פז
ללא תגובה
מה ההבדל בין תעודה של הוראה מתקנת לתעודה של חינוך מיוחד?
אפרת גרינבלט
1 תגובות
מסלול חד שנתי להשלמת תעודת הוראה
שלי
1 תגובות
מה שואלים בראיון קבלה להוראה?
שרון
1 תגובות
מורה ללא תעודת הוראה
בטי
1 תגובות
מה השכר של גננת?
אביבית
1 תגובות
מסלול הסבה שנפתח עוד שבוע
אילת ברלב
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp