מסלול גרפיקה לדפוס ודיגיטל במכללת מנטור

שירות אישי - צור קשר

מכללת מנטור לעיצוב ומחשבים

אהבת? שתף ב:

מסלול גרפיקה לדפוס ודיגיטל במכללת מנטור


מקצוע המעצב הגרפי משלב בתוכו הבנה אסתטית, יצירתיות ויכולות הבעה אמנותיות, לצד שליטה טכנית גבוהה ביישומי מחשב ובתוכנות גרפיות שונות. קיים מגוון אדיר של אפשרויות שתוכנות לעיצוב גרפי כמו פוטושופ, אינדיזיין, ואילוסטרייטור, טומנות בחובן לעיצוב שלל עבודות ופרסום בפלטפורמות שונות. על מנת לרכוש את הידע הדרוש לשימוש בתוכנות אלו, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות, בהן אנשי מקצוע תורמים מניסיונם בשימוש בתוכנה ומסייעים בבניית תיק עבודות שיכול לשמש בחיפושי עבודה בעתיד.


מכללת מנטור מציעה מסלול גרפיקה לדפוס ודיגיטל, המשלב בתוכו קורסים שונים לתוכנות עיצוב גרפי, שיווק דיגיטלי ופרסום. המשתתפים במסלול יכולים לרכוש ידע מקיף במספר תוכנות גרפיות וכך להגדיל את מרחב היצירה שלהם ואת יכולותיהם הטכניות.


תכנית הלימודים


מסלול הלימודים כולל בתוכו קורסים שונים שמכלול הידע הנלמד בהם מאפשר למשתתפים לפתח הבנה טכנית ברמה גבוהה בשימוש תוכנות מרכזיות לעיצוב גרפי, כמו פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדייזן ואדובי XD. כמו כן, רוכשים המשתתפים את הכישורים להפקת גרפיקה מודפסת ודיגיטלית, ומיומנויות בשימוש בתוכנות הללו, כולל היכרות עם הפונקציות השונות שהן מאפשרות: הוספת מלל, שימוש במברשות, עריכת צבע, ועוד. המשתתפים לומדים על השימוש פלטפורמות פרסום שונות (כגון עיצוב אתרים, באנרים, ניוזלטרים, ועוד), ובנוסף רוכשים היכרות עם עולם הדיגיטל ועם הכנה נכונה וייצוא לדפוס של עבודות.

 


מתכונת הלימודים


אורך המסלול הוא כ - 10 חודשים, ובמסגרתו משתתפים התלמידים במספר של קורסים שמספקים את ההיכרות והבקיאות עם עולם הידע הרלבנטי. במסגרת הלימודים, המשתתפים מגישים מטלות וכך בונים פרויקט סיום שיכול לשמש כתיק עבודות, הדרוש לשם מציאת עבודה בתחום.


המסלול מונה 45 מפגשים בני 4 שעות כל אחד, כאשר סך כל שעות הלימוד הוא 376 שעות אקדמיות (276 שעות בפועל), כולל 96 שעות של תרגולים מונחים על ידי מורה. במסגרת הלימודים משתתפים גם בסיורים לימודיים המסייעים להפנמת תכני המפגשים, למשל סיור בבית דפוס, וכן בסדנאות מקצועיות ממוקדות, כגון סדנת עיצוב מגזין.


נושאי הלימוד

 

 

  • מבוא לפוטושופ
  • עקרונות יסוד באינדיזיין
  • הבדלים בין דפוס לדיגיטל
  • טכניקות מתקדמות בפוטושופ
  • שיווק דיגיטלי ורשתות חברתיות
  • שילוב אלמנטים גרפיים באינדיזיין
  • הכנה וניהול נכון של הבאה לדפוס
  • מבוא ומונחים בסיסיים באילוסטרייטור
  • הוספת מלל, שימוש במברשות ואפקטים באילוסטרייטור
  • ועוד

 

על סגל ההוראה


צוות המרצים במסלול כולל אנשי מקצוע ומומחים לתחומי העיצוב הגרפי, התקשורת החזותית, בניית האתרים והדיגיטל והפרסום. רבים מהמרצים מוסמכים רשמית על ידי חברת אדובי, והם מתמחים בתוכנות עיצוב גרפי כמו פוטושופ, After Effects, אילוסטרייטור, לייטרום; ביניהם מעצב ומרצה המתמחה בהדמיות תלת מימד ו - Motion Graphics; מעצב ומנהל מחשוב במשרד פרסום; בעלת סטודיו לצילום; מנהל הדרכת העיצוב הגרפי במכללת מנטור; מרצה בעלת ניסיון המרכזת את תחום אינדיזיין והבאה לדפוס במכללת מנטור; מעצב גרפי ובונה אתרים, ועוד.


על מוסד הלימודים


במכללת מנטור, הממוקמת ברמת גן, מתמקדים בתחומי הצילום, הניו מדיה, והעיצוב על ענפיו השונים. מוצעים במכללה מגוון של קורסים וכן מסלולי לימוד הכוללים בתוכם מספר קורסים ומעניקים הכשרה מקיפה יותר. בין המסלולים ניתן למנות מסלול עיצוב פנים, מסלול עיצוב גרפי, מסלול עיצוב ופיתוח משחקים, מסלול גרפיקה, עיצוב דיגיטל ובניית אתרים, מסלול עיצוב לדיגיטל ובניית אתרים, ועוד.


תנאי הקבלה


המסלול מתאים למי שמתעניינים בעיצוב גרפי ללא רקע קודם, כמו גם למי שרוצים לעבוד בתחום הפרסום או העיצוב לדיגיטל. נוסף על כך, מעצבי ממשקים כגון אפליקציות, משחקים, ועיצוב תעשייתי יכולים לרכוש ידע רלבנטי במסגרת הקורסים הנלמדים במסלול.
על המועמדים למסלול להיות בעלי רמת שליטה בסיסית באנגלית, וכן להחזיק בהיכרות בסיסית עם יישומי מחשב.


אפשרויות תעסוקה


מעצבים גרפיים הם מצרך מבוקש, הן בקרב חברות וארגונים גדולים והן בעסקים בינוניים וקטנים שמבקשים להגדיל את מאגר הלקוחות שלהם. הם יכולים לעבוד במסגרת משרדי פרסום ועיצוב, לפתוח סטודיו שלהם או לעבוד כפרילנסרים.
בוגרי מסלול גרפיקה לדפוס ודיגיטל מקבלים סט של כישורים ומיומנויות שיכול לשמש לעיצוב במגוון פלטפורמות, באינטרנט ובפרינט; הם יכולים לעצב אתרים, באנרים, קמפיינים דיגיטליים, וגם לעצב פוסטרים, פליירים, ספרים, וחומרים מודפסים נוספים.
 

עוד מסלולי לימוד - מכללת מנטור לעיצוב ומחשבים

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם