קורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה בלימודי חוץ אילת

שירות אישי - צור קשר

לימודי חוץ אילת

אהבת? שתף ב:

קורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה ביחידה ללימודי חוץ אילת


המחקר המתפתח בתחום לקויות למידה מציע דרכים חדשות לאבחון וסיוע לתלמידים מתקשים. החוויה הלימודית בבית הספר יכולה להיות קשה עבור תלמידים לקויי למידה, שחווים קושי בהבעה בכתב, קריאה, חשבון ולמידת שפה. עם זאת, בשנים האחרונות עולה המודעות לחשיבות התאמת תכניות הלימוד לצרכי הילד. זאת, בין היתר, בזכות אנשי חינוך מסורים המבינים כי אסור לתת לאף ילד ליפול בין הכיסאות.

 

העיסוק בהוראה מתקנת מתאים במיוחד לאלו שחינוך נמצא בראש מעייניהם, שרוצים לסייע ולעזור לילדים בעלי לקויות למידה לממש את הפוטנציאל שלהם. תושבי העיר אילת והסביבה יכולים לפתח את הקריירה שלהם בתחום באמצעות הכלים הנרכשים בקורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה ביחידה ללימודי חוץ אילת.

 

תכנית הלימודים


מטרת תכנית הלימודים היא להקנות את הכלים העדכניים באסטרטגיות למידה. ההכשרה מתמקדת בהיבטים התיאורטיים והמעשיים של לקויות למידה, ההתמודדות עמן ואבחונן. כך, התכנים העיוניים של הקורס מכילים גם מיומנויות קריאה והבעה בכתב, אנגלית וחשבון, זיהוי המוקדים בהם מתקשה התלמיד, כולל הקושי הרגשי. הפן המעשי של הקורס כולל בניית תכניות עבודה והוראה מותאמות, טכניקות לחיזוק למידת שפה, תהליכי למידה יעילה וכן פרקטיקום מעשי.

 


מתכונת הלימודים


תכנית הלימודים נפרשת על פני 120 שעות אקדמיות ומחולקת ל-5 חלקים עיקריים: דרכים לשיפור תהליכי הלמידה ורכישת שפה, חיזוק אוריינות, הפן הרגשי של לקות הלמידה, איתור הקשיים של כל תלמיד ובניית תכנית לימוד מתאימה, הכשרה מעשית ורפלקציה בקבוצה.


נוסף על הפרקטיקום המעשי שיתקיים במסגרות החינוך הפורמלי השונות, בסיום הקורס יש להגיש פרויקט מסכם.


נושאי הלימוד


נושאי הלימוד מתמקדים בהיבטים השונים של הוראה מתקנת, ומקנים ארגז כלים לעבודה עם תלמידים בעלי לקויות וקשיי למידה:

 

  • ADHD
  • למידה יעילה
  • מוכנות לכיתה א'
  • סגנונות ודרכי הוראה
  • הוראה מתקנת באנגלית
  • בניית תכניות הוראה ועבודה מותאמות
  • עבודה עם תלמידים באופן פרטני ובקבוצות
  • אסטרטגיות למידה, חשיבותן וכיצד להקנות אותן
  • היבטים רגשיים, חברתיים ומשפחתיים של לקויות למידה
  • ועוד


סגל ההוראה


סגל הקורס מורכב ממרצים בכירים, בעלי ניסיון ומומחיות בהוראת אסטרטגיות למידה, הפרעות קשב וריכוז, ואבחון לקויות למידה. המרצים מנוסים בעבודה בשטח, ורבים מהם במסגרת עבודתם מייעצים ומלווים בקליניקות הפרטיות שלהם.

 


על מוסד הלימוד


מסלולי הלימוד ביחידה ללימודי חוץ אילת מתמקדים בהקניית הכישורים המעשיים הנדרשים עבור פיתוח קריירה בשוק העבודה התחרותי של היום. תכניות הלימודים משלבות בין ערכת ספרי לימוד אותה מקבלים הסטודנטים, מערך לימודים אינטרנטי המאפשר תרגול בין השיעורים, פרויקטים בהם ניתן ליישם את התכנים העיוניים והתיאורטיים הנלמדים וכן סדנאות עם מומחים, וסיורי שטח לימודיים. כך ניתנת לסטודנטים ההזדמנות לתרגל ולצבור ניסיון מעשי כבר בעת הלימודים, מה שמסייע להכין אותם לשאלות ולאתגרים שתחום הקריירה שלהם מעלה.


בין הקורסים יש כאלו שמהווים שיתוף פעולה עם התאגדות העסקים, וכאלו שנמצאים בפיקוח ממשלתי וכך מקנים תעודת הסמכה ממשלתית. קיים גם מבחר של מלגות ללימודי תעודה, המיועדות לקבוצות אוכלוסייה שונות: מלגות כלכליות, מלגות לקבוצות גיל שונות, מלגות לעוסקים במקצועות שוחקים ועוד.


תנאי קבלה


הקורס מיועד לאנשי מקצוע ומטפלים בתחום החינוך המעוניינים לפתח את הקריירה שלהם, אך גם מתאים להורים המתעניינים ברכישת כלים לחיזוק היכולות הלימודיות והחברתיות של ילדיהם.


תעודה


התעודה אותה מקבלים מסיימי הקורס בהצלחה היא תעודת בוגרי קורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת, הניתנת מטעם היחידה ללימודי חוץ אילת. התעודה תינתן למי שעומדים בתנאי הנוכחות של הקורס ובדרישותיו, כולל הגשת פרויקט גמר.


אפשרויות תעסוקה


פיתוח תחום ההוראה והמודעות הגוברת לצורך להתאים הוראה לצרכי הילד, יוצרים מגוון של אפשרויות עבור אלו המתמחים בהוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה. מעבר לעבודה במסגרות החינוך הפורמליות, ניתן גם להשתלב במגוון מקצועות קשורים, בייעוץ, אימון והדרכה.


עבור מי שמעוניינים לפתח קריירה כמומחים להוראה מתקנת ולאסטרטגיות למידה, קורס זה יכול לתת את ארגז הכלים הדרוש עבור שיפור וקידום הישגי התלמידים.

למידע נוסף לחצו: לימודי חוץ אילת

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם