לימודי הנדסאי בבית הספר הארצי להנדסאים בטכניון
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > מחשבים > הנדסאים בטכניון - קורס אוטוקאד

קורס אוטוקאד בהנדסאים בטכניון

שירות אישי - טכניון - הנדסאים

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

קורס שרטוט בתוכנת אוטוקאד של הנדסאים בטכניון

 

רעיונות טובים מגיעים בתלת ממד


ישנם אינספור רעיונות שצצים במוח בזמן שניגשים לביצוע פרויקט מסוים. הדמיון אמנם שולף מתוכו רעיונות שונים ומתוחכמים, אך כמעט בלתי אפשרי לכתוב אותם על דף נייר באופן שישקף או יפשט את הרעיונות הללו. בשל כך, קם הצורך בהנגשת אמצעים אשר יוכלו להמחיש את הרעיונות וידמו את התוצאות העיצוביות בגרפיקה דו ממדית או בתלת ממד. במרוצת השנים נולדו לא מעט תכנות ממוחשבות שבכוחן להמחיש רעיונות עיצוביים ושרטוטים שונים, התוכנה השכיחה ביותר בשוק היום הינה אוטוקאד (AUTOCAD).


כל מי שעוסק באחד מתחומי השרטוט השונים כגון אדריכלות או הנדסה יכול וצריך להכיר לעומק את תוכנת השרטוט. זוהי תוכנה אשר נועדה ליצירתם של שרטוטי מבנים שונים, שהוקמה על ידי החברה האמריקאית AutoDesk.כיום, התוכנה משייכת לעצמה נתח שוק של כ - 85% מכלל המשרטטים ברחבי העולם, כאשר לא פחות מ - 10 מיליון משתמשים נהנים משירותי תוכנת AutoCAD השולטת בעולם ההנדסה, האדריכלות והבניה ורבים מן העוסקים בה מתייחסים אליה כאל מונופול בתחומה.


אוטוקאד הינה תוכנה מתקדמת ואיכותית ביותר המכילה כלים רבים לשרטוט יעיל ומהיר. זוהי תוכנה המקנה את האופציה למשתמשי הקצה שלה להוציא אל הפועל שלל רעיונות עיצוביים בגרפיקה תלת ממדית, כמו גם מאפשרת שיתוף אינפורמציה ותכנים עיצוביים בין המשתמשים השונים בתוכנה.

 


תכנית הלימודים


מטרת קורס אוטוקאד של בית הספר להנדסאים בטכניון היא לספק בעבור הסטודנטים את הידע ואת מירב הכלים והמיומנויות הנדרשים כדי להתאקלם בשוק העבודה בתחום השרטוט. הקורס מכשיר בצורה מקיפה את הסטודנטים בכדי שידעו להשתמש בתוכנה בצורה האפקטיבית ביותר. שרטוטים בדו ממד, שרטוטים בתלת ממד, היכרות מעמיקה עם סביבת עבודה ממוחשבת של WINDOWS וכן יצירת אובייקטים ומודלים בתחום השרטוט – כל אלו נלמדים בקורס של בית הספר להנדסאים בטכניון.


מתכונת הלימוד


קורס אוטוקאד מסתכם בכ - 90 שעות אקדמיות ומתקיים אחת לשבוע בשעות הערב. הקורס כולל 22 מפגשים שבסיומם מציגים הסטודנטים פרויקט גמר אשר מיישם את כל החומר הנלמד במסגרת הקורס. מסלול הלימודים חושף את משתתפיו לכלל האפשרויות הקיימות בתוכנת אוטוקאד, באמצעות שילובם של לימודים עיוניים ותיאורטיים לצד תרגול מעשי בתוכנה במסגרת מטלות אישיות הניתנות לכל אורך הקורס.


נושאי הלימוד

 

  • אופציות של פקודות
  • אילוצים גיאומטריים
  • כתיבה ועריכת הכתב
  • חישוב שטחים משתנים
  • סגנונות לעריכה ורישום מידות   
  • שכבות
  • רישום מידות
  • שרטוט רכיבים   
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


בית הספר הארצי להנדסאים המשתייך ליחידת לימודי החוץ של הטכניון, קיים עוד משנת 1958. בית הספר נמצא תחת פיקוח של המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, והוא מספק הכשרה עבור סטודנטים השואפים למלא תפקידי מפתח בשוק העבודה הישראלי. לא פחות מעשרים וחמישה אלף בוגרים של בית הספר להנדסאים השתלבו המגזר התעסוקתי בארץ במגוון תפקידים, הודות להכשרה המעמיקה שקיבלו בבית הספר.


תנאי קבלה


המועמדים אשר מבקשים להתקבל לקורס אוטוקאד של בית הספר להנדסאים נדרשים לידע בסיסי במערכת ההפעלה של WINDOWS ושליטה בשפה האנגלית. כמו כן, ידע מוקדם בשרטוט בתחום הבניין, המכונות, האדריכלות או החשמל הינו בגדר המלצה עבור המועמדים.

 


תעודה


עם סיום הדרישות של מסלול הלימודים והגשת פרויקט הגמר, יזכו הבוגרים לתעודת גמר מטעם בית הספר להנדסאים בטכניון.


אפשרויות תעסוקה


ראוי לציין כי בעלי מקצוע אשר עובדים בתעשיות השונות שנוגעות לעולם השרטוט, אשר הוכשרו בשימוש בתוכנת אוטוקאד, זוכים ליתרון משמעותי על פני המועמדים האחרים בעת חיפוש עבודה בתחום. שרטטים, הנדסאים, מעצבי פנים וכן אדריכלים אשר רוצים לעבוד בתחום יזכו לעשות זאת בעזרת ההכשרה שרכשו על תוכנת אוטוקאד המובילה. לפיכך, הסיכוי למצוא עבודה ולהשתלב בה במהירות הוא גבוה ביותר עבור בוגרי הקורס.עוד מסלולי לימוד - טכניון - הנדסאים: 

חוות דעת של סטודנטים: הנדסאים בטכניון - קורס אוטוקאד (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, הנדסאים בטכניון - קורס אוטוקאד, 29/10/2018

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
צפוף, קפיטריה לא מגוונת, חוסר במקומות ישיבה בהפסקות אוכל
על הקמפוס
מורים בעלי נסיון של הרבה שנים, אדריכלים מנוסים בעלי משרדים, כל סמסטר עושים פרויקט חדש, לימודים מגוונים. נפתחה מגמה חדשה - אדריכלות נוף., הנדסאים בטכניון - קורס אוטוקאד, 28/10/2018

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהב הכל כיתות מעולות קפיטריה טובה עם כל טוב מרצים מעולים שעוזרים להבין את החומר הנלמד
לא אוהב את החנייה צריך להוסיף עוד מקומות חנייה

על הקמפוס
קמפוס גדול אבל מלוכד שדואג לאווירה לימודית וחברתית מהנה
גהתלמידים חברותיים המרתים עוזרים תמיד
ובכללי הרגשה ואווירה מעולה

   

פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English