מלגות לסטודנטים עבודה סוציאלית

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


מלגות עבודה סוציאלית

 

לימודי עבודה סוציאלית הם חוליה חשובה בתהליך הפיתוח של שירותי הרווחה בישראל. זוהי התחנה הראשונה בהכשרתם של עובדים סוציאליים שיכולים לסייע בקידום מדיניות רווחה חדשנית ופורצת דרך וכך לסייע ליצור שינוי חברתי אמיתי. כדי לסייע לסטודנטים מבחינה כלכלית במהלך הלימודים, מוסדות הלימוד השונים וקרנות פרטיות מציעים מלגות מגוונות לסטודנטים במטרה להקל על עלויות שכר הלימוד.


רבות מן המלגות לסטודנטים לעבודה סוציאלית ניתנות על השתתפות בפעילות חברתית משמעותית, או לחלופין על כתיבה של עבודה מחקרית או פיתוח פרקטיקות התערבות בתחומים חברתיים אקטואליים שונים. לצד מלגות אלה אפשר למצוא מלגות הצטיינות לסטודנטים עם הישגים לימודיים גבוהים במיוחד, מלגות סוציו אקונומיות לתמיכה כלכלית ומלגות לאוכלוסיות ייעודיות כגון יוצאי אתיופיה או סטודנטים תושבי הפריפריה.


הגשת הבקשה למלגה נעשית לרוב מול המוסד עצמו או מול הקרן המסוימת, לעיתים מתקיימים דיונים בפני וועדות או ימי מיון לצורך קבלת המלגה. ברבים מן המקרים יש צורך לבצע פעילות חברתית בענפים נבחרים בתחום הרווחה כאחד התנאים לקבלת המלגות, אם כי ניתן למצוא גם מלגות ללא התנדבות.


הנה היצע המלגות שמתאימות לסטודנטים לעבודה סוציאלית:


לתשומת לבך, מלגות הלימוד משתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי המלגות. כל המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


מלגות עמותת מטב


עמותת מטב מעניקה מלגות לימוד לסטודנטים ללימודי עבודה סוציאלית וכן מלגות לסטודנטים לסיעוד. זהו ארגון שמתמקד בתחום פיתוח השירותים לקשישים ובמתן שירותי רווחה לגיל השלישי. תכנית המלגות מתאימה לסטודנטים לתואר ראשון שנמצאים בשנה השנייה או השלישית ללימודים ובמסגרתה הם מתנדבים עם קשישים במסגרות קהילתיות שונות. כדי לקבל את המלגה, על המועמדים להציג קורות חיים ולהשתתף בשני ימי עיון, כמו כן, יש לבצע את הפעילות ההתנדבותית שהיקפה הוא כ - 120 שעות אשר כוללת גם הנחיות של עמותת מטב. גובהה של המלגה הוא כ - 6000 שקלים.

 

מלגת עמותת עלה


עמותת עלה, שפועלה לקידום סטודנטים כבדי ראייה ועיוורים, מציעה את מלגת הלימודים על שם שירלי סייפר ז"ל. זוהי מלגה שמתאימה לסטודנטים ללימודי עבודה סוציאלית, שברשותם תעודת עיוור ושמגיעים מרקע סוציו אקונומי נמוך.

 

מלגת הקרן על שם ד"ר הרמן נפתלי צבי מרקס ופאולה מרקס


קרן זו הוקמה לקידום תחום התרבות והסיוע לאנשים עם מוגבלות. היא פועלת במספר מסלולים, אחד מהם מעניק מלגות לסטודנטים לעבודה סוציאלית שלומדים לתואר ראשון או שני. מלגות אלה ניתנות במשך כשלוש שנים וגובהן הוא עד 80 אחוזים משכר הלימוד האוניברסיטאי. המלגה מחולקת מדי שנה, בשיתוף עם קרן קיימת לישראל. את הקריטריונים להענקת מלגה זו קובע הוועד המנהל של הקרן מדי שנה. קרן זו מעניקה גם מלגות ליוצאי אתיופיה, כאשר מדי שנה ניתנות מספר מלגות לסטודנטים מהקהילה האתיופית שלומדים לימודי עבודה סוציאלית או לימודי אמנות.

 

מלגת הקרן על שם אליהו לבנה ז"ל ויונה לבנה


זוהי מלגה שניתנת על ידי קרן פרטית לסטודנטים שלומדים באוניברסיטת בר אילן, שהם תושבי עיירות ספר בצפון הארץ, בהן קריית שמונה. קרן המלגות מעניקה עדיפות לסטודנטים ללימודי עבודה סוציאלית וכמו כן, מציעה מלגות לסטודנטים לחינוך שלומדים בבר אילן.

 

אוניברסיטת בר אילן - מלגת ניבה וייסבול ז"ל


סטודנטים שלומדים בבית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן יכולים להיעזר במלגת הקרן על שם ניבה וייסבול ז"ל. זוהי מלגה לחיילים קרביים משוחררים, ששירתו כלוחמים ביחידות קרביות או כתומכי לחימה. הקרן מביאה בחשבון גם את הנזקקות הכלכלית של אותם סטודנטים. המלגה מיועדת לסטודנטים בשנה השנייה או השלישית ללימודים, בהצגה של תעודת לוחם או תעודת שחרור שמעידה על שירות קרבי.


מלגות לתואר שני בעבודה סוציאלית


סטודנטים שלומדים לתואר שני בעבודה סוציאלית יכולים למצוא מגוון של מלגות לתואר מוסמך. חלק ממלגות אלה מוענקות על ידי המוסדות עצמם ואחרות מטעם קרנות פרטיות. לרוב, מדובר בקרנות שבאות לעודד כתיבה של עבודות מחקריות והן ניתנות בהתאם לתחום המחקר, למשל מחקר שעוסק בסוגיה חברתית בוערת מסוימת או בגישת התערבות ספציפית.


אוניברסיטת חיפה


סטודנטים שלומדים לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה יכולים להסתייע במלגות שונות שמציע מוסד הלימוד, רובן מטעם קרנות שונות. בין היתר, הם יכולים להיעזר במלגת הקרן על שם מאירהוף, לסטודנטים מצטיינים לתואר שני בשנה הראשונה והשנייה; מלגת הקרן על שם זוסמן שניתנת לעבודת תזה מצטיינת; מלגת הקרן על שם בטשא אשר מוענקת לסטודנטים שכותבים את עבודת התזה על נושאים חברתיים וקהילתיים; וקרן המלגות על שם משפחת רוס, מלגת פריפריה שמעודדת צעירים מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית להמשיך לתואר שני בעבודה סוציאלית.


כמו כן, מציעה אוניברסיטת חיפה מלגות לסטודנטים לתואר ראשון בחוג ומלגות לדוקטורנטים שלומדים לתואר שלישי בעבודה סוציאלית. אלה כוללות מלגות לסטודנטים מצטיינים ולסטודנטים שמצטיינים בעבודת השדה. בבית הספר מעניקים גם מלגות מחקר לעבודות מחקר מצטיינות במיוחד.

 

האוניברסיטה העברית


בית הספר לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית של האוניברסיטה העברית מציע מלגות לתואר שני, אלה כוללות מלגות הצטיינות פנימיות של בית הספר, שמתאימות לסטודנטים מצטיינים בשנה א' שממשיכים לשנה ב'. נוסף על כך, בית הספר מציע מלגות ללומדים במסלול עם תזה אשר מיועדות לסטודנטים מחקריים מצטיינים במיוחד. מלגה זו מוענקת בשני חלקים, המחצית הראשונה באישור הצעת המחקר והמחצית השנייה לאחר הגשת התזה עצמה.


כמו כן, הסטודנטים בבית הספר יכולים להסתייע במלגות חיצוניות מטעם קרנות פרטיות שונות, כגון קרן הנרי צוקר שמיועדת לסטודנטים במסלול המחקרי ונרשמים למסלול ישיר לדוקטורט; מלגת המחקר על שם נירה שנהר לסטודנטים שכותבים את עבודת התזה בתחום קליטת העלייה או החברה האזרחית; מלגת סופי רגולסקי לסיוע בכתיבת עבודת הגמר; מלגה על שם יהודה אלקון ויפה טובלי אלקון לסטודנטים שכותבים את עבודת הגמר על תחום הרווחה בגישת העבודה הסוציאלית; מלגת לואיס ורבקה שנפילד לסטודנטים שעבודת הגמר שלהם מתמקדת בתחום הזקנה והטיפול בקשישים; ומלגות נוספות.

 

אוניברסיטת תל-אביב


ישנן שלל מלגות שמתאימות לסטודנטים לתואר שני אשר לומדים באוניברסיטת תל-אביב. אלה ניתנות על ידי קרנות שונות, חלקן מתאימות לסטודנטים במסלול המחקרי בלבד ואחרות לסטודנטים בשני המסלולים. בין המלגות הללו אפשר למצוא את מלגת הסיוע הכלכלי עם שם קרמר לוינסון ז"ל; המלגה על שם אינגה גוטפארב לסטודנטים אשר מבצעים את מחקר התזה שלהם בתחום ההתערבות המקצועית בגיל השלישי; מלגת ציפורה ובצלאל שחר בוים שמתאימה לסטודנטים לתואר שני ולתואר ראשון אשר לוקחים חלק בפעילות התנדבותית בתחום הסיוע לילדים או לקשישים במצוקה בתחום העיר תל אביב; מלגה לזכר פישל ומרים יצחקי בתחום הגרונטולוגיה, שמתאימה לסטודנטים שמקדמים את המחקר בתחום זה במסגרת התואר השני; מלגת ענת גל ז"ל לסטודנטים שכותבים את עבודת התזה בתחום הילדים והנוער או שמפתחים פרקטיקת התערבות בענף זה; ומלגת פרופסור יוסי קטן ז"ל שמיועדת לסטודנטים שתחום המחקר שלהם נוגע לשכול או נכות בעקבות מלחמה או אירועי טרור.


הסטודנטים צריכים להגיש את כל המסמכים המתאימים לוועדת הקרן, לרבות הצעת המחקר, גיליונות ציונים וטפסים נוספים במקרה הצורך. וועדת הקרן ומוסד הלימוד דנה בכל מקרה לגופו ומחליטה על הענקת המלגה בהתאם.

 

רשימת מלגות: מלגות לעבודה סוציאלית

לכל המלגות

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לעבודה סוציאלית

כניסה לפורום מלגות
אריאל
מלגה בתוכנית השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית
71 צפיות
שרון
מלגה ללימודי תעודה לאם חד הורית
84 צפיות
מלי
מלגה מלאה לעבודה סוציאלית
105 צפיות
טובי
מלגות לנשים חרדיות חד הוריות
157 צפיות
מרים
מלגות לאמהות חרדיות ללא התנדבות
457 צפיות
דר
מלגות אפשריות לקצין קרבי משוחרר
160 צפיות
ליז ביטון
מלגות להסבה לתואר ראשון בעבודה סוציאלית
148 צפיות
אסתי
מלגת שיקום שכונות ללימוד עבודה סוציאלית
216 צפיות
רבקה ורהפטיג
מלגות ללימודים עבור חרדים
310 צפיות
אלמנש וונדה
מלגת לימודים לתואר שני
265 צפיות
מאי גזלה
מלגה בלי התנדבות ללימודי עבודה סוציאלית
342 צפיות
סלאם ג
מלגות לנגמלים בעבודה סוציאלית
337 צפיות
שקד
מלגות לסטודנטים יתומים מאב ואם שלא עובדת
488 צפיות
חנה גרוסמן
מלגה לעולות חדשות אמהות
465 צפיות
שרי
מלגה לחרדים ללימודי עבודה סוציאלית
200 צפיות
לאה לונדון
לימודי עבודה סוציאלית וזכאות למלגה
241 צפיות
יובל
סטודנטים נשואים - מלגות לימוד
625 צפיות
אילונה ויינבלט
מלגה למסיימי שירות לאומי מלא
1207 צפיות
אביגיל לוי
מלגה לעו"ס לאם עולה חדשה
627 צפיות
שמחה
מלגות לסטודנט שאינו ישראלי
657 צפיות
אושרה אוזן
מלגה לסטודנטים של עבודה סוציאלית במכללת אשקלון
665 צפיות
ורד פיינה
מלגה הסבה לעבודה סוציאלית
696 צפיות
מותון
מלגה לדוקטורנט עו"ס עם הצעת מחקר מאושרת
644 צפיות
ספיר חוזה
מציאת מלגה לשנת 2017-2018
2969 צפיות
ברכאת פאדיה
מלגות מתאימות לנשים דרוזיות
694 צפיות

מעל סטודנטים
המליצו והצביעו על מלגות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    האוניברסיטה הפתוחה 1,243 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה 1,560 חוות דעת

  • 3.9

    המכללה האקדמית אחוה 447 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם