לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מלגות > מלגות לכלכלה

מלגות ללימודי כלכלה


מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות
עוד מסלולים ומידע
הגרלת מלגת לימודים בישראל
מלגות לחיילים
עידוד השכלה במדעים ובטכנולוגיה
מלגות לעידוד נשים באקדמיה
מלגת מפעל הפיס
מלגות לעדה האתיופית
מלגות חונכות
מלגת דיור
מלגה לבגרות
מלגות דתיים חרדים
 
 
מלגות פריפריה
מלגות פר"ח
מלגה לתואר ראשון
מלגות תואר שני
מלגות לפוסט דוקטורט
מלגות לקליטת סגל
מלגות לתואר שלישי
מלגות קיום
מלגות חו"ל
פרסום מלגה

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מלגות כלכלה - מלגות לסטודנטים לכלכלה


סטודנטים לכלכלה, חיפשתם מלגות?


סטודנטים לכלכלה שמעוניינים להקל את עלויות שכר הלימוד יכולים למצוא מלגות לימודים שייעודיות לתחום הלימוד שלהם. בין המלגות הללו אפשר למצוא מלגות ללימודי כלכלה וכן מלגות שמתאימות לסטודנטים לתואר שני לכלכלה. מדובר בקשת רחבה של מלגות, אשר ניתנות על סמך קריטריונים שונים, בהם הצטיינות לימודית, מוצא עדתי או צורך כלכלי של הסטודנטים. כמו כן, הסטודנטים יכולים להסתייע במלגות שניתנות מטעם פרויקטים ומיזמים חברתיים, שבאים להנגיש את תחום ההתנהלות הפיננסית הנכונה בקרב אוכלוסיות שונות, מילדים, דרך סטודנטים ועד למבוגרים. הסטודנטים יכולים ליישם את הידע הכלכלי שהם רוכשים בלימודים במסגרת פרויקטים התנדבותיים אלה ועל תרומתם הם מקבלים מלגת לימודים.


חלק מן המלגות ניתנות מטעם מוסדות הלימוד עצמם, לסטודנטים שמחזיקים בהישגים לימודיים גבוהים במיוחד או שמגיעים עם נתוני קבלה גבוהים. כמו כן, אפשר למצוא מלגות מטעם קרנות פרטיות, ארגונים חברתיים בתחום הפיננסי, פירמות עסקיות בענף הכלכלי ומוסדות ציבוריים. כל הגורמים הללו שואפים להעניק סיוע ותמיכה לסטודנטים לכלכלה, מתוף השקפה כי הם ישמשו בהמשך דרכם חוליה חשובה בשדרה הכלכלית והפיננסית של המדינה.

 

להלן המלגות המתאימות לסטודנטים לכלכלה:

 

שימו לב, המלגות עלולות להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי מלגות. כל המסתמכים על המפורט בעמוד זה, עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


מלגות ללימודי כלכלה


מלגת המרכז האזרחי לתרבות, חברה וכלכלה


המרכז האזרחי לתרבות חברה וכלכלה מציע מלגות לימוד לסטודנטים שלומדים מקצועות שלהם יש צורך במדינה, בהם לימודי כלכלה וכן מקצועות נוספים כגון לימודי מנהל עסקים, לימודי עבודה סוציאלית ולימודי הנדסה. מדובר במלגות לסטודנטים לתואר ראשון שלומדים בשנה השנייה והלאה במוסדות מוכרים. המלגות ניתנות בהתאם להישגים לימודיים גבוהים לפי שיקולי הדעת של וועדת המלגות של הקרן, כמו כן נבחנת הנזקקות הכלכלית של הסטודנטים. גובה המלגה הוא עד 5,000 שקלים.


מלגת כנפי כסף


פרויקט "כנפי כסף" פועל כחברה לתועלת הציבור והוא החל כיוזמה של סטודנטים לחשבונאות ומשפטים במטרה לקדם הבנה של נושאים פיננסיים בחברה. בפרויקט יכולים לקחת חלק סטודנטים ללימודי כלכלה, ללימודי חשבונאות או ללימודי מנהל עסקים שיש ברשותם רקע קודם בעמידה מול קהל ובהדרכה. הקבלה לתכנית זו מותנית גם במעבר של יום מיון והכשרה.


במסגרת המלגה, הסטודנטים מעבירים הדרכות בתחום הפיננסי בבתי ספר ברחבי הארץ. סדנאות אלה נפרשות על פני כשעתיים ובדרך כלל מתקיימת סדנה אחת לשבוע. גובהה של המלגה שמוענקת לסטודנטים נקבע בהתאם להיקף שעות הפעילות שלהם כמדריכים וכן לפי זמינותם.


מלגת כנפי הפניקס


מיזם כנפי הפניקס מתאים לסטודנטים ללימודי כלכלה ולתואר ראשון בניהול שלומדים באוניברסיטת בר אילן, היא ניתנת לסטודנטים שלוקחים חלק בעבודה סטודנטיאלית בחברת "הפניקס". למלגה יכולים להתקבל סטודנטים משנה ב' ומעלה, יש לקחת חלק בהכשרה שנמשכת כחודש וכן על הסטודנטים להתחייב לעבודה במוקדי הפניקס למשך שנה לפחות, בהיקף של לפחות שלוש משמרות בשבוע.


מלגת המכללה החברתית כלכלית


המכללה החברתית כלכלית מפעילה את התכנית לכלכלנים חברתיים, שמציעה מלגות לסטודנטים לכלכלה אשר לוקחים בה חלק. המכללה היא גוף שפועל בתחום הצדק החברתי והשינוי החברתי והוא שואף להנגיש ידע בתחום הכלכלה והחברה למגוון אוכלוסיות. הסטודנטים בתכנית זו לומדים בסמינר שנתי בתחום החברה והכלכלה, הכולל מפגשי לימוד שבועיים על כלכלה ומדיניות, וכן מבצעים פרקטיקום במוקדי השפעה בארגונים ומוסדות במגזר הציבורי. המלגה מיועדת לסטודנטים ללימודי כלכלה בשנה ב' או בשנה ג' ללימודיהם, שלומדים באוניברסיטה העברית או באוניברסיטת תל-אביב. גובהה של המלכה הוא כ - 6,000 שקלים.


מלגת פרויקט חינוך פיננסי


סטודנטים שלוקחים חלק בפרויקט לחינוך פיננסי יכולים לקבל מלגות לימודים. מיזם זה מופעל על ידי התאחדות הסטודנטים ופרויקט פר"ח במטרה להעלות מודעות לחשיבות של התנהלות פיננסית מושכלת בקרב סטודנטים. את פעילויות התכנית מעבירים סטודנטים ללימודי כלכלה ולמקצועות נוספים כמו לימודי חשבונאות ולימודי מנהל עסקים. תכניות הדרכה אלה נבנות במיוחד על ידי גופים מקצועיים ומתקיימות כקורסים קצרים. היקף בפעילות הנדרש לקבלת המלגה הוא כ - 100 שעות שנתיות, יש צורך לעבור ראיונות אישיים. גובה המלגה כ - 6,500 שקלים.


מלגת עמותת שביל


עמותת שביל לשקיפות בין לאומית בישראל מציעה לסטודנטים לכלכלה, למשפטים, למדעי המדינה ולמנהל עסקים לקבל מלגה על סיוע בפרויקט לבחינת היושרה במגזר הפרטי. הסטודנטים במיזם עורכים ראיונות ומבצעים עבודה עצמאית שתואמת את ערכי ומטרות העמותה. עליהם להיות בעלי שליטה במיומנויות מחשב, יכולות הנעת תהליכים ועבודה בצוות וכישורי ביטוי גבוהים בשפה האנגלית והעברית. עבור כ - 150 שעות פעילות, בהיקף של כ - 5 שעות שבועיות, הסטודנטים מקבלים מלגה שגובהה כ - 5,000 שקלים.


מלגת קרן בני מערוף


זוהי מלגה לסטודנטים דרוזים, אשר מוענקת מטעם קרן בני מערוף. המלגה ניתנת לסטודנטים ללימודי כלכלה וכן לסטודנטים לתואר ראשון שלומדים מקצועות נדרשים נוספים כגון חשבונאות, רפואה או הנדסה.


המסלול האקדמי המכללה למינהל


סטודנטים ללימודי כלכלה במסלול האקדמי המכללה למינהל שהם בעלי נתוני קבלה גבוהים יכולים לקבל מלגת הצטיינות מטעם מוסד הלימוד. בית הספר לכלכלה מעניק מלגות על סמך הציון בפסיכומטרי של המועמדים (לרוב יש צורך בציון של 700 ומעלה) או על פי ממוצע בגרויות גבוה במיוחד. הסטודנטים שזוכים למלגת ההצטיינות צריכים להתחייב לסיים את הלימודים תוך שישה סמסטרים בלימודי יום או תשעה סמסטרים בלימודי ערב בכלכלה, בתכנית מלאה. גובה המלגה הוא כגובה שכר לימוד אוניברסיטאי לשנה.

 

 

מלגות לתואר שני בכלכלה - תואר שני בכלכלה מלגות


סטודנטים שלומדים לתואר שני בכלכלה יכולים למצוא מלגות ייעודיות לתלמידי המוסמך. חלקן מוענקות על הישגים לימודיים גבוהים בקורסים שונים בעוד מלגות אחרות הן מלגות מחקר שניתנות על סמך נושא עבודת התזה.

 

 

המרכז הבינתחומי הרצליה

 

במרכז הבינתחומי הרצליה פועלת תכנית לתואר שני בכלכלה פיננסית, מסלול זה מעניק לסטודנטים מלגות לתואר שני, אלה כוללות מלגת הצטיינות מטעם ראש המסלול ואת מלגת דיקאן הסטודנטים לבעלי הישגים גבוהים ומשמעותיים. ההחלטה על הענקת המלגות לתואר שני מתקבלת בדרך כלל לקראת סיום תקופת ההרשמה ללימודים. גובה המלגות משתנה בהתאם לסוגן ולנתוני הסטודנטים. התכנית לתואר שני בכלכלה פיננסית מתמקדת בכלים להתמודדות עם אתגרים בסביבה העסקית והכלכלית בזירה הגלובלית, היא מכשירה את המוסמכים לתפקידי אנליסטים וכלכלנים בכירים בגופים מוסדות פיננסיים ובפירמות עסקיות. הסטודנטים יכולים ללמוד במסלול רגיל שהיקפו כ - 25 חודשים או במסלול מהיר שכולל 14 חודשים, שני המסלולים נלמדים בשפה האנגלית.


אוניברסיטת בן גוריון בנגב


סטודנטים לתואר שני בכלכלה באוניברסיטת בן גוריון יכולים להגיש את מועמדותם למלגת הקרן על שם אלוף יצחק חופי ז"ל, המלגה מיועדת לסטודנטים במסלולים מחקריים שעבודות המחקר שלהם מתמקדות בנושאי המנהיגות בארגונים ציבוריים, בתחום הכלכלה וכן בענפים כגון מדעי המדינה, מדיניות ציבורית, ביטחון ומשפט. ישנה עדיפות לסטודנטים ששירתו בקהילת המודיעין. הקרן בוחנת גם את ממוצע הציונים של הסטודנטים.


אוניברסיטת תל-אביב


באוניברסיטת תל-אביב, יכולים סטודנטים לתואר שני בכלכלה לקבל מלגות לימוד לפי ההישגים שלהם בתואר. מספר המלגות והיקפן נקבע לפי שיקולי המחלקה, חלקן מן המלגות ניתנות בסמסטר א' של השנה הראשונה לתואר לפי הישגים בקורסי חובה באותו הסמסטר, מלגות אחרות ניתנות בשנה ב' - בסמסטר הראשון הן מוענקות על הישגים בשנה הקודמת ובסמסטר ב' לפי ההישגים בסמסטר הראשון בשנה השנייה.

 

רשימת מלגות: מלגות לכלכלה
לכל המלגות
 הדרכה בארגון כנפי כסףהגישו מועמדות
 פרחי מדע בשיתוף משרד המדעהגישו מועמדות
 כנפי הפניקס לסטודנטים לכלכלה או ניהול בבר אילןהגישו מועמדות
 מלגה לסטודנטים דרוזים מצטייניםהגישו מועמדות
 סיוע בפרויקט בחינת היושרה של עמותת שבילהגישו מועמדות
 מלגה תמורת התנדבות במכללה החברתית כלכליתהגישו מועמדות
 מלגה מטעם קרן הוואקף המוסלמיהגישו מועמדות
 מנהיגות עסקית צעירההגישו מועמדות
 עתידים - צוערים לשלטון המקומיהגישו מועמדות
 מלגה למשתתפים בקורס כלכלת שוק וחברההגישו מועמדות
 הקרן לבריאות וסביבה - מלגות פוסט-דוקטורטהגישו מועמדות
 הקרן לבריאות וסביבה - מלגות דוקטורטהגישו מועמדות
 מלגות הילרד פאהן - מלגה ליוצאי אתיופיההגישו מועמדות
 המסלול האקדמי - מלגת מצטיינים - לימודי כלכלההגישו מועמדות
 מלגת לקורס כלכלת שוק וחברההגישו מועמדות
 מכללת תל חי - מלגת לימודים לתלמידי כלכלה וניהול הגישו מועמדות
 המרכז האזרחי - קרן המלגותהגישו מועמדות
 אוניברסיטת תל אביב - מלגת smallהגישו מועמדות
 מלגת המרכז האזרחי לתרבות, חברה וכלכלה הגישו מועמדות
 המרכז האזרחי לחברה תרבות וכלכלההגישו מועמדות
 מלגת לימודים לסטודנטים משנה ב' ומעלההגישו מועמדות
 קרן פולברייט - מלגות לתואר שני בארצות הבריתהגישו מועמדות
 המרכז האקדמי כרמל - חייל/ת משוחרר/תהגישו מועמדות
 מכללת אחוה לחינוך - מלגה מעורבות חברתיתהגישו מועמדות
 קרן שרי בליייר - מלגה להעצמת נשיםהגישו מועמדות
 מלגה לחיילים בסדיר/ בקבע - המרכז האקדמי כרמלהגישו מועמדות
 אוניברסיטת חיפה- קרן בני מערוף לסטודנטים דרוזיםהגישו מועמדות
 קרן המלגות של המרכז האזרחי לתרבות חברה וכלכלההגישו מועמדות
 מלגות מחיה לסטודנטים המתגוררים במרכז ירושלים הגישו מועמדות


שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לכלכלה
כניסה לפורום מלגות
 קבלת מלגה ללימודים כולל מעונות 17/06/2018 20:04:45    (44 צפיות)
 מלגות ללימודי סיעוד מטעם המדינה15/04/2018 15:34:12    (132 צפיות)
 בקשת מלגה עקב מצב סוציו אקונומי22/01/2018 10:16:16    (375 צפיות)
 מלגה להנדסה באריאל - תומך קרבי12/10/2017 13:03:08    (411 צפיות)
 מציאת מלגה לשנת הלימודים הקרובה16/08/2017 15:03:08    (553 צפיות)
 מימון לימודים ללימודי צורפות במוסד המוכר על ידי משרד הכלכלה29/05/2017 12:58:47    (471 צפיות)
 זכאות לשנת לימודים אקדמאית חינם05/04/2017 07:20:03    (303 צפיות)
 מלגות לסטודנטים בגליל מערבי17/03/2017 18:57:12    (278 צפיות)
 מלגות לחיילים משוחררים באוניברסיטה13/10/2016 18:43:12    (391 צפיות)
 מלגה לסטודנט שנה ראשונה באריאל25/09/2016 19:58:41    (423 צפיות)
 מלגה באוניברסיטת בן גוריון - כלכלה וניהול05/03/2016 11:30:51    (356 צפיות)
 מלגה לפריפריה עם מצב סוציו אקונומי נמוך24/02/2016 02:12:13    (612 צפיות)
 מלגת הצטיינות בכלכלה/מנהל עסקים21/01/2016 16:22:25    (437 צפיות)
 מלגות סמסטר אביב באוניברסיטת אריאל14/12/2015 15:20:58    (491 צפיות)
 מלגה באוניברסיטת אריאל על רקע סוציואקונומי13/10/2015 14:15:15    (480 צפיות)
 מלגה ללימודי הסמכה לאם חד-הורית04/05/2015 09:35:52    (543 צפיות)
 מלגת לימודים לתקשורת חזותית08/12/2014 12:06:57    (520 צפיות)
 מלגות לפנסיונר לתואר ראשון27/11/2014 10:01:37    (597 צפיות)
 האם קיימות מלגות למשרתי צה"ל?08/10/2014 16:57:38    (509 צפיות)
 חיפוש מלגות לראיית חשבון במכללת כרמל29/09/2014 19:27:04    (576 צפיות)
 מלגה ללימודי השלמה לראיית חשבון28/09/2014 09:48:37    (533 צפיות)
 מלגות רלוונטיות ללימודי כלכלה באוניברסיטת אריאל 05/08/2014 17:38:30    (652 צפיות)
 מלגות הצטיינות ללימודי תואר שני22/07/2014 17:57:35    (745 צפיות)
 מלגה לשכר לימודי סיעוד במכללת שערי צדק24/02/2014 09:40:40    (666 צפיות)
 מלגה למכללה למנהל תואר משולב משפטים וכלכלה19/02/2014 15:52:35    (764 צפיות)
 
פורומים בתחום
פורום מלגות
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מסלול מצטיינים בפקולטות שונות בישראל
מלגות לימודים לאימהות חד הוריות ולהורים יחידנים
מלגות מצטיינים למועמדים ולסטודנטים
מלגות ללימודי רפואה
מלגות להנדסאים - פרויקטים וקרנות
עוד מאמרים
 סקר גולשים
כמה שעות אתם ישנים לילה לפני מבחן?
מי ישן?! לומדים כל הלילה!
ברור ש-12 שעות! שינת יופי!
2-3, לא נרדמים מרוב לחץ
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
סיוע פיננסי לתואר ראשון לאם חד הורית (לפני 3 שעות, 56 דקות)
מלגה לכיתה יג' - יד' במגמת תעשייה וניהול (לפני 4 שעות, 34 דקות)
תוך כמה זמן מתקבל תשובה לזכאות למלגת הוואקף? (לפני 14 שעות, 57 דקות)
מלגות התנדבות (לפני 18 שעות, 29 דקות)
מלגות לתואר ראשון (לפני 18 שעות, 32 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD