לימודי הנדסאי אדריכלות נוף בשנקר הנדסאים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על שנקר הנדסאים - הנדסאי אדריכלות נוף.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי אדריכלות נוף - שנקר הנדסאים

 

נוף מולדתו

 

בני האדם הם יצורים מלאי סתירות, מצד אחד הם משתלטים על כל שטח פתוח ובונים עליו כמה שיותר בניינים אבל מצד שני הם כמהים לטבע ורוצים לשלב אותו בסביבה המידית שלהם. כיום, הנוף, בעיקר בסביבה עירונית, אינו תוצר טבעי אלא אנשים משפיעים עליו, הם מתכננים ומעצבים אותו לפי משאלות לבם.

 

תנופת הבנייה והפיתוח הסביבתי אינו עוצר מלכת ורק ממשיך לצבור תאוצה, ואיתם עולה החשיבות של אדריכלות הנוף, רק כך אפשר לשמור על איזון בין השטחים הבנויים לבין השטחים הירוקים, אם במרחבים ציבוריים ואם במרחבים פרטיים. האמונים על עבודה זו הם אדריכלי הנוף, תפקידם לקרוא את הסביבה ולתכנן את המרחבים הירוקים שאפשר לשזור בה. התכנון של הנוף אינו מהווה רק תכנון משלים או פיצוי לבטון, אלא הוא מייצר מרחב נשימה, מקום שבו אפשר לנוח, גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית, זאת נוסף לחשיבות של שטחים אלה מבחינה אקולוגית וסביבתית.

 

 

תכנית הלימודים

 

בלימודי הנדסאי אדריכלות נוף שמתקיימים בשנקר הנדסאים לומדים לתכנן ולעצב גנים ומרחבים חיצוניים בסדרי גודל שונים. הסטודנטים לומדים לפתח אתרי נוף ושטחי גן מתוך התייחסות למשתנים השונים, כמו איכות הסביבה, החי והצומח, התנאים המקומיים והסביבה המקיפה את האזור. לשם כך, הם לומדים את המקצועות השונים שעל בסיסם אפשר לבצע את אדריכלות הנוף הלכה למעשה, כמו הנדסה, גיאולוגיה, אקולוגיה, עיצוב, טכנולוגיה ומדעי הטבע.

 

הסטודנטים לומדים תחילה את העקרונות הבסיסיים של תכנון הנוף, כמו עקרונות בשימוש בצמחיה, שרטוט אדריכלי ורישום וציור. לאחר מכן הם לומדים נושאים מתקדמים ומורכבים יותר של התחום כמו תכנון חצרות בבתים משותפים ובבתים פרטיים, תכנון של שטחים פתוחים ועיצוב של מתחמים חיצוניים של מבנים ציבוריים.

 

תכנית הלימוד מקנה לסטודנטים ידע מעמיק על סביבת העבודה של הנדסאי אדריכלות הנוף, הם לומדים לנתח את ההקשרים השונים של שטחי העיצוב, כמו תרבות, חברה ואקולוגיה, זאת לצד בנייה הקשורה לעיצוב הסביבה והנוף כמו סלעיות, שבילים, קירות, בריכות ורחבות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הלימוד הוא ארבעה סמסטרים הנפרשים על פני שנתיים אקדמיות. מתכונת הלימוד כוללת קורסי יסודי, קורסי התמחות וקורסים של מקצועות רקע.

 

 

נושאי לימוד

 

 • עיצוב טופוגרפי
 • תחיקת בניה
 • גיאומטריה תיאורית
 • עיבוד תכניות
 • תכנון בעזרת צמחייה
 • תכנון השקיה
 • כימיה ותורת הקרקע
 • תכנון אקולוגי
 • תולדות אדריכלות נוף
 • הכרת הצומח    
 • יסודות תכנון אדריכלות נוף    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת שנקר הנדסאים היא מוסד לימוד ללימודי הנדסאים המהווה חלק בלתי נפרד מבית הספר לעיצוב ולהנדסה. המסלול ללימודי הנדסאים מאופיין במקצועיות לצד יצירתיות, בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובד בבד חווית לימודים עשירה. תכניות הלימוד של המכללה פועלות תחת הפיקוח של מה"ט – המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע. המכללה מקפידה להשתכלל ולהתפתח לפי הצרכים של השוק בישראל והיא מתעדכנת באופן תמידי לפי החידושים הקיימים בתחום עיצוב והטכנולוגיה. בין מסלולי הלימוד של המכללה אפשר ללמוד לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי עיצוב מדיה ולימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסאי אדריכלות נוף מתקבלים מועמדים שלהם תעודת בגרות מלאה עם 3 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה או תעודת בגרות חלקית עם 3 יחידות לימוד מתמטיקה, 3 יחידות לימוד אנגליתו - 2 יחידות לימוד בבגרות בעברית. כמו כן, מתקבלים בוגרי מכינה אקדמית ובוגרי מכינה טכנולוגית שעברו את הבחינות החיצוניות בהצלחה. הקבלה ללימודים מותנית בראיון אישי שבו המועמד מציג את תיק העבודות שלו, אשר מטרתו לשקף את היכולת העיצובית של המועמד, את היצירתיות שלו, את העולם הפנימי והעומק האינטלקטואלי.

 

מועמדים שהתקבלו ללימודים נדרשים להשתתף בקורס מבואות שיתקיים לפני תחילת הלימודים. הקורס נמשך שבועיים והוא כולל נושאים כמו שרטוט, מבוא לעיצוב בדו-ממד ומבוא לעיצוב בתלת-ממד. מטרת קורס המבואות היא להקנות לסטודנט את הכלים הבסיסיים להצלחה בלימודים, ההשתתפות בקורס היא חובה.

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים דיפלומת הנדסאי אדריכלות נוף מטעם שנקר הנדסאים בשיתוף מה"ט – המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הנדסאי אדריכלות נוף משתלבים בשוק העבודה במקומות שונים ומגוונים, כמו בצוותי תכנון במשרדי הנדסה, אדריכלות ואדריכלות נוף, תכנון, ביצוע ופיקוח על עבודות גינון, תכנון גנים פרטיים וגנים ציבוריים, תכנון ופיקוח ברשויות מקומיות וגופים ממשלתיים כמו קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת שנקר הנדסאים - לימודי הנדסאים | תואר הנדסאי בשנקר

ssssssssss

פורום הנדסאים

תעסוקה לבוגרי לימודי הנדסאי תוכנה
אנונימית
ללא תגובה
רמת מתטיקה בלימודי הנדסאי בניין
מאי
1 תגובות
התחשבות בלימודים קודמים והתיישנות להנדסאי
משה רייז
1 תגובות
הנדסאי חשמל או בניין?
אייל
1 תגובות
השלמה למהנדס חשמל
מנחם
1 תגובות
באיזה תחום הנדסאי יש יותר עבודה - תוכנה או מכשור רפואי?
עבדאללה
1 תגובות
הוספת תחום מקצועי להנדסאים
מוריה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,263 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא הנדסאי

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב מאמינה שלימודי ההנדסאים הם כלי חשוב בהתקדמות המשק הישראלי. "ההשכלה הטכנולוגית היא בסיס למקצועות עתידיים. המומחיות שלימודי ההנדסאים מעניקים הם הבסיס לכל מערכת." לדבריה, הלימודים פותחים דלת למגוון רחב מאוד של אפיקי תעסוקה. "הנדסאים הם ללא תקרת זכוכית, הם מנוף להצלחה."
"הסטודנטים צריכים להתייחס ברצינות ללימודי ההנדסאים, שהם תובעניים אך מגיעים עם המון תפוקה לצדם... הנדסאי טוב הוא איש מקצוע מיומן, ואם התברך גם באישיות המתאימה, הוא יכול לטפס במעלה הסולם ולהגיע רחוק."
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות
Whatsapp Whatsapp