לימודי הנדסאי עיצוב מדיה בשנקר הנדסאים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שנקר הנדסאים - הנדסאי עיצוב מדיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי עיצוב המדיה - שנקר הנדסאים

 

פאר היצירה

 

מדיה היא שם כולל לכל אמצעי התקשורת – רדיו, טלוויזיה, עיתונות ואינטרנט. המדיה החדשה והישנה מצויות בכל מקום, בעיקר בעידן הדיגיטלי שבו עובדים על המחשב רוב שעות היום ובשאר הזמן מחוברים לטלפון הנייד, אלה הפכו למובן מאליו, אך לא הרבה שמים לב לממד החזותי שלהם. מאחורי כל אפליקציה, אתר, פרסומת או לוגו יש אג'נדה עיצובית שלה מטרות שונות – העברת מסרים, בולטות לעין, יצירת אווירה, קידום מטרות ועוד. כך, לדוגמה, הצבע הכחול מסמל חדשנות ואמינות ולכן הוא מצוי באתרים וביישומים רבים כמו סקייפ ולינקדאין, סגול מסמל אלגנטיות ויצירתיות וורוד מייצג נשיות, נעורים ותמימות ולכן הוא בולט במיוחד במוצרים המיועדים לנשים בכלל ולנשים צעירות בפרט.

 

לנראות ולעיצוב של התוצרים השונים הייתה חשיבות עוד הרבה לפני השימוש הנרחב באינטרנט, אך כיום, משום שהמעבר בין דפים ובין אתרים נעשה כהרף עין, להיבטים אלה יש ערך מוסף והם אלה שמכריעים אם הגולש יישאר באתר או יעבור לאתר הבא. על כן, ישנה דרישה הולכת וגוברת למעצבים שנוסף לבנייה ולתכנון של המערכות, יש להם את הידע המקצועי ואת המיומנות לדאוג לעיצוב של האתרים ושל האפליקציות.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסאי עיצוב מדיה בשנקר הנדסאים מכשירים את הסטודנטים להיות מעצבי מדיה עם הכלים והיכולות לפעול באופן עצמאי ויצירתי מצד אחד אך מותאמים להתפתחויות החדשניות ביותר בתחום מצד שני. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים להיבטים השונים של עיצוב המדיה הדיגיטלית, תחילה בלימוד העקרונות של העיצוב ושל המיתוג ולאחר מכן על סביבת האינטרנט ועל עיצוב יישומים ואפליקציות לממשקים השונים, אם מותאמים מחשב ואם מותאמים מובייל.

 

תכנית הלימודים בנויה לפי אמות מידה בינלאומיות והיא מורכבת הן משיעורים תיאורטיים ועיוניים והן משיעורים מעשיים הכוללים שיתוף פעולה עם גופים ועם חברות בתחום המדיה והתקשורת. על כן הסטודנטים לומדים על כלל האספקטים שבהם נוגע עיצוב המדיה, כמו כיצד יראו אתרי האינטרנט בעתיד וכיצד יתפקדו, עיצוב אריזות של מוצרים חדשים, תפריטים של מסעדות, שלטי חוצות, באנרים, פופ - אפס ועוד. הידע והמיומנויות שהסטודנטים רוכשים מאפשרים להם להשתלב באופן מידי בתעשייה הישראלית.

 

הקורסים הנלמדים מחולקים לשלוש חטיבות עיקריות – מקצועות רקע כמו אנגלית טכנית וחשיבה יצירתית, מקצועות יסוד כמו תוכנות גרפיקה ממוחשבת וצילום ווידאו ומקצועות התמחות כמו עיצוב ופיתוח אתרים.


מתכונת הלימוד

 

לימודי ההנדסאים נמשכים שנתיים – ארבעה סמסטרים. מתכונת הלימוד נעשית במסלול יום, השיעורים מתקיימים חמישה ימים בשבוע.

 

נושאי לימוד

 

 • עיצוב לתוכן דיגיטלי
 • רישום ואיור
 • יסודות העיצוב הגרפי
 • פיתוח קונספט
 • אפיון ממשק משתמש
 • תולדות העיצוב
 • חשיבה אינטראקטיבית
 • עיצוב לניו מדיה
 • שיווק ואסטרטגיית פרסום
 • כתב וטיפוגרפיה   
 • פיתוח אפליקציות היברידיות   
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

שנקר הנדסאים היא מוסד ללימודים מתקדמים המתמחה במקצועות ההנדסה. המכללה מהווה חלק אינטגרלי מהמכללה להנדסה, לעיצוב ולאמנות. תכניות הלימוד ללימודי הנדסאים משלבות מקצועיות ברמה גבוהה עם יצירתיות ופתיחות מחשבתית, זאת לצד שימוש בטכנולוגיות מתקדמות אשר יחד מאפשרים חווית לימוד עשירה ומגוונת. מוסד הלימוד מקפיד להתפתח ולהשתכלל לפי דרישות התעשייה בישראל והוא מתעדכן באופן שוטף בחידושים בתחום העיצוב והטכנולוגיה. כל מסלולי הלימוד של שנקר הנדסאים פועלים בפיקוח של מה"ט – המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע, ובהם אפשר ללמוד לימודי הנדסאי אדריכלות נוף, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי הנדסאי תוכנה ולימודי הנדסאי בניין.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי הנדסאי עיצוב מדיה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה. מועמדים שאינם זכאים לתעודת בגרות יכולים להתקבל על סמך תעודת בגרות חלקית הכוללת 3 יחידות בגרות מתמטיקה, 3 יחידות בבגרות באנגלית ו - 2 יחידות עברית והבעה. הקבלה ללימודים מותנית בראיון קבלה אישי שבו על המועמד להציג תיק עבודות.

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים ומגישים את פרויקט הגמר מקבלים דיפלומת הנדסאי עיצוב מדיה מטעם שנקר הנדסאים תחת הפיקוח של מה"ט – המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הנדסאי עיצוב מדיה יכולים להשתלב במגוון רחב של עסקים ושל גופים העוסקים בתחום המדיה, כמו מחלקות תקשורת שיווקיות בחברות הייטק, בחברות הפקה, פרסום ושיווק, בחברות העוסקות בעיצוב מוצרים בתחום התקשורת החזותית, במחלקות הדרכה שיווקית, במחלקות תוכן, בחברות אינטרנט ומולטימדיה ובחברות הכבלים העוסקות בתחום תכני וידאו ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת שנקר הנדסאים - לימודי הנדסאים | תואר הנדסאי בשנקר

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp