לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > קורסים > קורס מנהלי פסולת ועודפים

קורס ניהול פסולת - קציני איכות הסביבה ומחזור פסולת


מחפש/ת מידע על לימודים? קורס מנהלי פסולת ועודפים? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
קורסים משרד העבודה
קורס מזכירות
שפות
מקצועות היופי ואיפור
לימודי אופנה
תיווך נדל"ן
קורסי בריאות
קורס רכב
קורס שיווק
לימודי עיצוב
 
 
מוסיקה
לימודי צילום
קורסי ספורט
רפואה משלימה
קורס אינטרנט
קורס תכנות
קורסי מיסטיקה
לימודים לדתיים
הכנה לבחינות
הדרכה בארגונים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מהרו להירשם לקורס חשמלאי מוסמך במכללה הטכנולוגית רופין! הפתיחה בקרוב. למידע>> (בחסות)

קורס מנהל מקצועי פסולת ועודפים - קורס ממונה איכות הסביבה בכיר


שומרים על הסביבה - וגם על המפעל


כמויות הפסולת שנוצרת מדי שנה בישראל היא גדולה ביותר, היא נאמדת במיליוני טונות של עודפי עפר, תוצרי לוואי של ייצור ואפילו רעלים וחומרים מסוכנים. פסולת זו יכולה להוות סכנה מהותית בעת טיפול לא נכון, וליצור מפגע סביבתי גדול עקב חלחול אל הקרקע ואל המים.


כדי למנוע פגיעות אקולוגיות שכאלה מנהיגים במשרד להגנת הסביבה נהלים ברורים שמכתיבים את האופן בו יש לטפל בעודפים ובפסולת בענפי התעשייה השונים. התקנות וחוקי העזר המחמירים הללו מחייבים מגוון של גופים, ממפעלים ועד לעיריות ומועצות מקומיות, ואלה נדרשים להקפיד עליהם בעת ביצוע של פרויקטים ותהליכי עבודה. על מי שאינם עומדים בהנחיות הללו מוטלים קנסות כבדים, שמסתכמים בעשרות מיליוני שקלים.


נוסף על כך, הוגדר תפקיד מנהלי הפסולת והעודפים, שאחראי על ניהול כל התהליכים שנוגעים לטיפול הנכון והבטוח בפסולת, ולפיקוח על תהליכי העבודה והבנייה כדי למנוע יצירה של מפגעים סביבתיים. כדי לקבל הסמכה לעיסוק בתפקיד זה, יש צורך לעבור קורס מנהל מקצועי פסולת ועודפים, קורס זה ידוע גם בשמות נוספים כגון קורס קצין איכות הסביבה וקורס ממונה איכות הסביבה.

 

הקורס בא לרכז את כל הידע בנוגע לחקיקה, נהלים ופעילות בשטח בתחום המחזור והטיפול הבטוח בפסולת, כדי לסייע בקידום הענף בתעשייה. מאז כינון הכשרה זו הצטמצמה כמות המפגעים הסביבתיים שנגרמים על ידי מפעלים ומוסדות תעשייה, אך עם זאת הדרך עדיין ארוכה לשמירה מיטבית על הסביבה. משום כך יש חשיבות רבה ביותר להכשרה של מנהלי פסולת איכותיים, אחראיים ואמינים, שיכולים לפקח על פעילות התעשייה ולדאוג להנהיג רמת איכות גבוהה.


למי מיועדים הלימודים


מסלול זה מתאים לעובדים בתעשייה וברשויות מקומיות, שעוסקים בענפי הסביבה והבנייה ומעוניינים לרכוש כלים מקצועיים להשתלבות בתפקידי מנהלי פסולת או מנהלי איכות סביבה. התכנית יכולה להתאים לממוני איכות הסביבה, למנהלי עבודה בבניין, לקבלני שיפוצים, לבעלי אתרים למחזור ולהטמנת פסולת, לממוני בטיחות בעבודה, למנהלי איכות, למפקחים מטעם עיריות ומועצות, לאחראי רעלים ולמובילי חומרים מסוכנים, שנדרשים לטיפול ולעבודה עם עודפים ופסולת במסגרת עבודתם השוטפת. כמו כן, המסלול מיועד גם למהנדסים, לאדריכלים ולמנהלים שברצונם להרחיב את הידע שברשותם בתחום הטיפול בפסולת והשמירה על איכות הסביבה במסגרת הארגונים שלהם.


תכנית הלימודים


תלמידי הקורס מקבלים ידע מקיף וכלים מקצועיים לניהול של תהליכי טיפול ומחזור לפסולת שנוצרת בתהליכי בנייה או בפעילות השוטפת של מפעלים, במטרה לסייע לשמירה מירבית על הסביבה. המשתתפים מתוודעים לתקינה של המשרד להגנת הסביבה והגופים הרלבנטיים הנוספים שנוגעת להסדרת הטיפול בפסולת וכך הם לומדים כיצד לתכנן פרויקטים ותכניות לטיפול נכון ויעיל בתוצרים ובעודפים. כך הם סוקרים את הפן התפעולי של ניהול הפרויקטים הללו, וכן את ההיבטים הכלכליים שבביצועם ואת האופן בו ניהול נכון של העודפים יכול לסייע לארגוני ולגופי תעשייה לחסוך בעלויות. חלק מן ההכשרות מתמקדות גם בטיפול ובשינוע של חומרים מסוכנים ורעלים מסוגים שונים באופן בטוח ותקני.


מתכונת הלימוד


היקפם של הקורסים משתנה בין מוסדות הלימוד, לרוב אורכם נע בין שלושה חודשים לחצי שנה. ברבים מבין המוסדות, המשתתפים יכולים לבחור בין קורס ערב לבין מסלול בשעות הבוקר, במטרה לאפשר להם לשלב את ההכשרה באופן נוח עם העבודה.


תכניות הלימוד משלבות בין שיעורים עיוניים לבין תרגולים מעשיים בהם מתנסים בעריכת ביקורת על תהליכי ניהול פסולת. כמו כן, הקורסים משלבים סיורים לימודיים שבמהלכם יכולים להכיר את תהליכי העבודה בשטח. בחלק מן התכניות מתקיימים מבחנים מסכמים לקראת סיום הקורס.


נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס זה לומדים מגוון רחב של נושאים, כגון:

 

 • תוצרי מחזור בפסולת בניין
 • מיון וסימון חומרים מסוכנים
 • טיפול במערכות מים
 • ניצול פסולת להפקת אנרגיה
 • בטיחות באתרי בנייה
 • תקנות הגנת הסביבה
 • הטמנת חומרים באתר מורשה
 • תמחור למכירת פסולת
 • היבטים כלכליים במחזור פסולת
 • תכנון פרויקטים בהריסה
 • מערכים לאחסנת עודפים ופסולת
 • בקרה לפליטת גזי חממה    
 • השלכת חוק האריזות על ארגונים    
 • ועוד


תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורסים בתחום, על המועמדים להיות בעלי ניסיון בענפי איכות הסביבה, קבלנות שיפוצים, בנייה או תשתיות. יש צורך להיות בעלי מספר שנים של וותק מקצועי ולהציג המלצות מצד גורמים שמעידים על ההסמכה והרקע בתחומים רלבנטיים. בין היתר, יכולים להתקבל מנהלי איכות הסביבה, מנהלי לוגיסטיקה, מנהלי איכות, קבלנים, ראשי צוותים בבניין, מנהלי אחזקה בכירים, מנהלי רעלים וכן מפקחים מנוסים מטעם מועצות מקומיות וגופי תעשייה. בחלק מן המקרים מתקיימים ראיונות אישיים או מבחני מיון פנימיים לצורך בחינה של מידת ההתאמה של המועמדים לתכנית ההכשרה.

 

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורס זכאים לקבל תעודת הסמכה לניהול איכות הסביבה בכיר מטעם מוסד הלימוד ומטעם המשרד להגנת הסביבה, שמכשירה אותם לניהול פסולת. כדי לקבל את ההסמכה יש לעמוד בכל החובות שמציב המשרד ולעבור בהצלחה את המבחנים בסיום הקורס. חלק מן המוסדות מעניקים לבוגרים תעודות הסמכה נוספות בתום הקורס, בענפים משיקים כגון ניהול חומ"ס או פיקוח על ניקיון.


בוגרי ההכשרה יכולים לעשות שימוש בכלים שברשותם כדי להשתלב בתפקידי ניהול פסולת ותפקידים בכירי נוספים, אלה הם תפקידים שיש להם ביקוש רב בענפי הבניין, ניהול האחזקה, ההנדסה והפיקוח. הבוגרים יכולים להשתלב בין היתר במפעלים ובגופי תעשייה, בחברות בנייה וכן בסקטור הציבורי בעיריות, במועצות מקומיות ובמשרדי ממשלה.


מוסדות

 

 

 • מכללת מישלב (תל אביב וחיפה): מכללת מישלב עורכת קורס ממונה איכות הסביבה בכיר, מסלול זה משלב בין הכשרה של מנהל פסולת ועודפים לבין הכשרה כאחראי הובלת חומרים מסוכנים והכשרה כנאמן פיקוח ניקיון. את הקורס ניתן ללמוד במסלול בוקר שכולל 15 מפגשים, או בתכנית בת 19 מפגשים שבה מתקיימים שיעורים בימי שישי. בין הקורסים הנוספים בתחום הסביבה והאחזקה שמתקיימים במכללת מישלב אפשר למצוא קורס מנהלי אחזקה בכירים, קורס מדבירים, קורס איוד מוסמך, קורס מנהלי משק בכירים וקורס ניהול אבטחת איכות. כמו כן, אפשר לקחת חלק בקורסים בתחומים כגון חשמל, רכב, בטיחות, מים, בניין ומכונות.

 

 

 • מכון התקנים הישראלי - מרכז ההדרכה (תל אביב): במרכז ההדרכה של מכון התקנים מתקיים קורס מחזור פסולת בנייה. מסלול זה מיועד למפקחים ולמנהלים בתחום הבנייה, השיפוצים וההנדסה והוא מציע להם כלים להתמודדות עם פסולת בנייה לפי הנחיות המשרד להגנת הסביבה. בתחום הסביבה, עורכים במרכז ההדרכה מגוון של קורסים נוספים, כגון קורס ליווי בנייה ירוקה, קורס ממונה בטיחות קרינה בלתי מייננת וקורס ניהול אנרגיה והתייעלות אנרגטית. מתקיימות הכשרות נוספות בתחומים כניהול, בטיחות, כיבוי אש, עריכת מבדקים פנימיים ואיכות.

 

 

 • פריזמה הדרכה (תל אביב): זהו מרכז הדרכה אשר מנוהל על ידי חברה שמתמחה בתחום ניהול התפעול והטכנולוגיה. קורס מנהל פסולת - קציני איכות הסביבה כולל 18 מפגשים שמתקיימים אחת לשבוע, בשעות הבוקר. הוא משלב היכרות עם חקיקה ותקנות בתחום הטיפול בפסולת מפעלים וכן מציג את החידושים בענף.

 

 

 • מכללת שבירו (באר שבע): במכללה זו אפשר לקחת חלק בקורס מנהל איכות הסביבה בכיר, שמכשיר לתחום ניהול הפסולת וגם מכשיר את המשתתפים כאחראי רעלים. הקורס מתפרש כל פני 120 שעות והוא נלמד במתכונת בוקר או ערב. במכללה מתקיימים קורסים נוספים בתחומי הבניין, התשתיות והכשרת הטכנאים.

 

רוצה לדעת יותר על קורס מנהלי פסולת ועודפים? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס מנהלי פסולת ועודפים
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד קורס מנהלי פסולת ועודפים

חוות דעת של סטודנטים: קורסים (11 חוות דעת)
התקבלו 11 דירוגים בציון ממוצע: 3.9 מתוך 5    
חסן,מכללת עתיד - לימודי תעודה, עתיד - ראש צוות מדידות, 07/12/2018
דירוג: 2/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
היחס בין התלמידים והמורים
מכללת עתיד יחסית טובה ללימודים

על הקמפוס
טוב מאוד לימודים טובים תלמידים מדהימים יחס טוב גישה טובה מתיחסים לתלמידים כמו הבנים שלהם
איהאב,המכללה הטכנולוגית רופין, הטכנולוגית רופין - בודקי מז``ח, 15/11/2018
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
האווירה היא כל כך נעימה ומתאימה ללימודים, הדאגה של המרצים,הנתינה וגם והעזרה היא ממש בולטת במוסד. זהה ממש מועדד.

על הקמפוס
שוב, השירות אשר מקבלים בקמפוס הוא כל כך מדהים. מתייחד באווירתו הרגועה.
 
פורומים בתחום
פורום ג'ון ברייס הדרכה
פורום לימודי תעודה | קורסים
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורסים בירושלים והסביבה
קורסים בדרום
לימודים בתחום הביטחון - ביקשת קורס ביטחון או לימודים לתואר?
קורס יזמים עסקיים
קורס הכרת המחשב - לשחות בעולם המחשבים
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לקורסים
מכללת אור יהודה
אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ
הקריה האקדמית אונו - לימודי תעודה והמשך
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
HIT חולון - לימודי תעודה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס מנהלי פסולת ועודפים?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד קורסים
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס מזכירות בכירה עם התמחות משפטית וביטוח (לפני 2 שעות, 17 דקות)
האם בסיום קורס מקבלים תעודה בינלאומית? (לפני 14 שעות, 7 דקות)
קורס עיוני לרכב ציבורי (לפני 21 שעות, 27 דקות)
קורס בטיחות ותברואת מזון (לפני 22 שעות, 50 דקות)
קורס שזירת פרחים לגמול השתלמות (לפני 2 ימים, 18 שעות, 10 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD