רוצה פרטים על שכר מנהל אחזקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלאות שכר מנהל אחזקה - שכר ממוצע מנהל אחזקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר מנהל אחזקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר מנהלי אחזקה


מבין העובדים בשרשרת התפעולית והטכנית של ארגונים, למנהלי האחזקה יש תפקיד חשוב בקידום יעילות בארגון. היבט זה מתחדד במיוחד בתעשייה הטכנולוגית, שבה מנהלי האחזקה במפעלים אחראיים בין היתר על טיפול בתקלות שיכולות לגרום לפגיעה גדולה ברווחים. מנהלי אחזקה משולבים במגוון של ענפים במשק, כגון מבנים ותשתיות, מלונאות, התעשייה הכימית, ענף המכונות ואף תחום ההייטק.

 

בדומה למקצועות טכניים אחרים, גם בתחום האחזקה ישנה דרישה רבה למדיי לעובדים. לאחרונה אף נרשם חוסר בעובדי ומנהלי אחזקה בתעשיות שונות, כך שהביקוש לאותם עובדים עלה. ביקוד זה לעובדים מתבטא גם ברמות השכר שלהם, העובדים יכולים להגיע לרמות שכר גבוהות למדיי אחרי צבירת וותק מקצועי בתפקיד.


שכר ממוצע

 

ישנם מספר קריטריונים שמשפיעים על שכרם של מנהלי אחזקה. בין היתר, לתחום בו פועלים המנהלים ישנה השפעה משמעותית על השכר וכך מנהל אחזקה בתחום הבניין והתשתיות יגיע לרמות שכר שונות משל מנהלי שכר במפעלים או בחברות הייטק. כמו כן, גם רמת הוותק ומספר שנות הניסיון בתפקידים רלבנטיים יכולים להשפיע על שכר העובדים.

 

באופן כללי, ניתן לומר כי שכרם של מנהלי אחזקה בתחילת דרכם נע בין 10,000 - 15,000 שקלים לחודש בממוצע. אחרי צבירת ניסיון של כחמש שנים, רמות השכר עולות משמעותית. מנהלי אחזקה בכירים ומנוסים בתפקידם יכולים להגיע לשכר של כ - 20,000 שקלים לחודש בממוצע ולעיתים אף למעלה מכך.

 

טבלאות שכר

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מנהל אחזקה 12,000 - 15,000 שקלים לחודש 14,000 - 18,000 שקלים לחודש 18,000 - 22,000 שקלים לחודש
מהנדס אחזקה 12,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 17,000 שקלים לחודש 17,000 - 25,000 שקלים לחודש
מנהל אחזקה בכיר לא צוין 16,000 - 18,000 שקלים לחודש 18,000 - 25,000 שקלים לחודש
טכנאי אחזקה 7,000 - 9,000 שקלים לחודש 12,000 - 10,000 שקלים לחודש לא צוין

 

שימו לב, רמות השכר משתנות מעת לעת.

 

כמה מרוויח מנהל אחזקה בכיר?

 

מנהלי אחזקה בכירים לרוב מגיעים לתפקיד לאחר צבירת ניסיון רב בתחום האחזקה. עובדים אלה אחראיים לרוב על צוותי עובדים ומפקחים על פעילות האחזקה שמתקיימת במוסד או במבנה שבו הם פועלים. השכר בלוגיסטיקה עבור תפקידים גבוהים כגון מנהלי אחזקה בכירים יכול להגיע עד טווח של 18,000 - 20,000 לעובדים ותיקים ובעלי ניסיון בתפקידם. בדרך כלל מספר שנות הוותק הוא בין הקריטריונים לקביעת רמות השכר למנהלי אחזקה בכירים.

 

כמה מרוויח מנהל מחלקת אחזקה?

 

מנהלי מחלקות אחזקה הם בדרך כלל הסמכות העליונה בהתנהלות מחלקת האחזקה של מוסדות. הם אחראיים על תכנון של תכניות האחזקה לטווח הקצר והארוך ואמונים על הפעלה של כוח האדם בארגון ועל טיפול בנהלי עבודה, חוזים והתנהלות מול קבלנים ונותני שירות. הם פועלים גם מול מנהלי החברה ומתריעים בפניהם על תקלות או בעיות שמצריכות טיפול מיוחד.

 

במרבית המקרים, שכרם של מנהלי מחלקת האחזקה משתנה בהתאם לגודלו של הארגון ושל מחלקת האחזקה שבו, אולם בממוצע, מנהלים אלה יכולים להגיע לרמות שכר שבין 16,000 - 22,000 שקלים לחודש בהתאם לניסיון קודם רלבנטי.

 

כמה מרוויח מנהל אחזקת מבנים?

 

מנהלי אחזקת מבנים אחראיים על טווח רחב של תהליכים במבנה, כגון בית מגורים רב קומות או מבנה ציבורי. הם אחראיים על הניהול הכולל על מערכות המבנה כגון ניקיון, תחזוקת מערכות, טיפול במעליות, שרברבות, שירותי וועד הבית ופיקוח על היבטים נוספים. במרבית המקרים הם מועסקים במסגרת חברת אחזקת מבנים. חברות אלה אחראיות על הקשר עם מגוון נותני השירות שאחראיים על תחזוקת הבניין בשטח כגון עובדי ניקיון, גננים, מדבירים, חשמלאים, קבלני שיפוצים ועובדים נוספים.

 

בתחום אחזקת המבנים, רמות השכר מתחילות לרוב בטווח של 7,000 - 8,000 שקלים לחודש בממוצע. לאחר צבירת וותק של מספר שנים ישנה אפשרות להעלות את השכר ולהגיע למשכורות שנעות בין 10,000 - 12,000 שקלים.


כמה מרוויח מנהל אחזקה בבית מלון?

 

שכרם של מנהלי אחזקה בתחום המלונאות משתנה בהתאם לרקע הטכני שברשות העובדים ולניסיון הקודם שלהם בענף. בחלק מן המשרות בתחום זה ישנה עדיפות לבעלי ניסיון קודם כמנהלי אחזקה במלונות חמישה כוכבים, או לחלופין בארגונים גדולים. עובדים אלה נדרשים לניסיון בניהול פרויקטים וכן צריכים להכיר את תהליכי התפעול של מערכות המלון לרבות חדרי קירור, מערכות בקרת מבנים, חדרי מכונות ומערכות נוספות. רמות השכר למתחילים הן בסביבות 8,000 שקלים לחודש, עובדים ותיקים יכולים להגיע לרמות שכר של 15,000 שקלים בחודש ומעבר לכך.

 

כמה מרוויח מנהל אחזקה במפעל?

 

בתעשייה ובתחום הייצור, מנהלי אחזקה אחראיים לרוב על תקינותן של התשתיות בתחומי המים, החשמל וקירור האוויר במפעל. הם נדרשים לבנות אסטרטגיות שדרכן ניתן לייעל את הפעילות של המחלקה, לצמצם עלויות ולמזער תקלות תוך הגדלה של התפוקה. כמו כן, הם עוסקים בטיפול בתקלות מכניות ותפעוליות במתקני המפעל השונים וכן בניהול קשר עם ספקים ומנהלים במחלקות אחרות וניהול של צוותי העובדים.

 

שכרם של מנהלים אלה משתנה בהתאם לגודלו של המפעל ולתחום המומחיות שלהם וכן לפי ניסיונם הקודם בתעשייה. השכר נע בין 10,000 - 12,000 שקלים לעובדים מתחילים ועד ל - 15,000 לעובדים מנוסים. בדרך כלל, עובדים שיש ברשותם רקע אקדמי, כגון לימודי הנדסה או לימודי הנדסאים, זכאים לרמות שכר גבוהות יותר.


אפשרויות תעסוקה

 

בשוק העבודה ישנה היום דרישה רבה למדי למנהלי אחזקה, בענפי משק שונים כגון תעשייה, מכונות, תחזוקת מבנים, פארמה וכן במגזר הציבורי. הדרישות מן המועמדים לתפקידים אלה משתנות, אך ברוב המקרים ישנה דרישה לניסיון מקצועי קודם בתחום האחזקה ולרקע בניהול עובדים, בעבודה בענפים כגון רכש ולוגיסטיקה והובלת תהליכים בארגונים. עם זאת, קיימות גם משרות שמתאימות לחסרי ניסיון קודם שעושים את צעדיהם הראשונים בענף.

 

במגזר התעשייתי, חלק מן הארגונים מקבלים לתפקיד זה בעיקר מהנדסי מכונות או הנדסאי מכונות בעלי הסמכה אקדמית רלבנטית. בענפים אחרים, אין צורך בדרך כלל בתואר אקדמי אך ישנה עדיפות למועמדים שברשותם רקע טכני וניסיון בענפים כגון חשמל, אינסטלציה, עבודות עץ ומתכת וגינון.

 

חלק מן המשרות מתקיימות בשעות גמישות, לרבות שעות הערב ועבודה בלילות. מדובר בעבודה טכנית באופייה שמבוססת על עבודה בשטח. בחלק מן החברות ניתנים לעובדים בונוסים ותוספות על כוננויות מעבר לשכר הבסיס.


מה צריך ללמוד כדי לעסוק בתחום?

 

קיימות מספר דרכים שדרכן ניתן להגיע לתפקידי ניהול אחזקה, ישנם מי שמשתלבים בתפקידים אלה לאחר ניסיון רב בתפקידים אחרים בתחום האחזקה, אולם ישנם גם רבים אחרים שמגיעים לתפקידים דרך קורס ניהול אחזקה. מדובר בקורסים ייעודיים לעוסקים בתחום האחזקה שמתמקדים בכלים הפרקטיים שנדרשים לעוסקים במקצוע.

 

הקורסים מתאימים לעובדים בתעשייה כגון טכנאים וראשי צוותים ומחלקות שברצונם להשתלב בתחום האחזקה. כמו כן, הם יכולים להתאים גם לעובדים בתחום האחזקה שמעוניינים לשכלל את הידע המקצועי שלהם כדי להתקדם לתפקידים ניהוליים. חלק מן המוסדות מציעים קורסים להכשרת מנהלי אחזקה בכירים, שמותאמים במיוחד למי שמגיעים מן התחום ומעוניינים לשדרג את הקריירה.

 

במהלך הקורס נלמדים עקרונות טכנולוגיים וניהוליים כאחד. המשתתפים לומדים על הדרכים בהן מנהלי האחזקה יכולים לתרום להשגת יעדי הארגון ודנים בהרחבה בטכניקות מקצועיות לניהול תחזוקת ארגונים, מבנים ומוסדות. היקפי הקורסים משתנים בין המוסדות, לרוב הם נפרשים על פני כחצי שנה עד שנה. רוב המוסדות מאפשרים לבחור בין קורס בוקר לקורס ערב וכך מותאמים למעוניינים לשלב את ההכשרה עם העבודה.

 

יש לציין כי מנהלי אחזקה שמעוניינים לקדם את הקריירה יכולים להמשיך ללמוד בתכניות נוספות ללימודי תעודה ודרכן לצבור ידע וכלים מקצועיים. באפשרותם להרחיב את הסמכתם דרך לימוד קורסים בתחום ניהול התפעול או ניהול לוגיסטיקה. כמו כן, הם יכולים ללמוד לקבלת הסמכות רשמיות בענפים טכניים כגון חשמל, אינסטלציה ובניין.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מנהל אחזקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp