לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > קורס עבודה > קורס ממונה בטיחות קרינה

קורס ממונה בטיחות קרינה מייננת


מחפש/ת מידע על לימודים? קורס ממונה בטיחות קרינה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
קורס מלגזה
קורס דפוס
קורס עגורן
קורס מצילים
קורס ריתוך ומסגרות
קורס מפעילי זיקוקי דינור
קורס בודקי מעליות
לימודי אינסטלציה
קורס דוגם מי שתייה
מפעילי דודי קיטור והסקה
 
 
בודקי מכונות ואביזרי הרמה
קורס דיני עבודה
לימודי ביקורת פנים
ניהול משאבי אנוש
קורסי ניהול
קורס מנהלי עבודה
קורס סטארט אפ
קורס פקידי רישוי
קורסים משרד העבודה
קורס מנהל עבודה בבניין

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס ממונה בטיחות קרינה - ממונים לבטיחות קרינה בתעשייה


להתמקצע בתחום הקרינה


מכשירים וחומרים פולטי קרינה נמצאים בסביבתנו הקרובה כל הזמן גם אם אנו לא מודעים לכך בהכרח, כגון מכשירי חשמל ומכונות שיקוף. למעשה, חומרים רדיואקטיביים נמצאים באופן טבעי בסביבה, במים ובאטמוספרה של כדור הארץ אך הם פולטים כמויות מזעריות ביותר של קרינה שבדרך כלל אינן מזיקות לאדם.


בתעשייה, עומת זאת, ישנן מערכות מורכבות שפולטות כמויות משמעותיות של קרינה. אלה נמצאות בתחנות כוח ובמתקני חשמל, בכורי מחקר שבהם מתכננים ובוחנים חומרים חדשים, בתעשייה הגרעינית, בתחום הרדיוגרפיה והדימות הרפואי וכן במוסדות ובמפעלים ציבוריים. כמויות הקרינה במסגרות אלה היא גבוהה במיוחד ובמקרים של חשיפה ממושכת רמות אלה עלולות אף להשפיע על בריאותם של העובדים במקום.


כדי לשמור על בטיחות העובדים ולמנוע בפגיעה בחיי אדם, רשויות המדינה ביססו תקנות וחוקים בתחום ההגנה מפני קרינה מייננת. חוקים אלה מתמקדים באופן השימוש הבטוח והנכון בחומרים רדיו אקטיביים והם באים להגביל את ההשפעות של אותה קרינה על הסביבה ועל הציבור. החקיקה בתחום זה מעוגנת בתקנות הבטיחות בעבודה והגיהות התעסוקתית לעוסקים בקרינה מייננת משנת 1992. תקנות אלה מתייחסות למקומות עבודה שבהם פועלים מכשירי קרינה או שהעובדים בהם מעבדים חומרים רדיואקטיביים במסגרת העבודה השוטפת. התקנות קובעות שמעסיקים במקומות עבודה אלה חייבים למנות ממונה בטיחות קרינה, שהוא עובד מיומן ובקיא בתחום הקרינה המייננת, שיכול לסייע למעסיק לפקח על הפעילות במפעל ולמנוע נזקי קרינה.


כדי להשתלב בתפקידים אלה, עובדים צריכים לעבור הכשרה מקצועית ייעודית במכון מוסמך. הקורסים מעניקים למשתתפים בהם ידע מקיף על הקרינה המייננת ועל נזקיה ובמהלכם לומדים על התקנות והחוקים בתחום ועל עקרונות להגנה מפני הנזקים במסגרת המפעל או הארגון. מסלולי ההכשרה המקצועית מאפשרים לעובדים בתחום האנרגיה, הקרינה והאלקטרוניקה לקדם את הקריירה ולהרחיב את תחומי הסמכות והאחריות שלהם במקום העבודה, מה שיכול לסייע להם גם להעלות את הרמות השכר שלהם.

 


תפקיד ממונה בטיחות קרינה


תפקיד ממונה הבטיחות בקרינה מעוגן בחוק ומותאם לתקנות הבטיחות בעבודה. הם פועלים במגוון של מסגרות בתעשייה, כגון במעבדות, במרכזי מחקר, במפעלים ובמוסדות בתחום הביטחון, הרפואה וכן במשרדי ממשלה. במסגרתם תפקידם, הם אחראיים על פיקוח וביקורת על רמות הקרינה במקום העבודה ועל ביצוע של בדיקות קרינה מתאימות שבאות להבטיח את שלומם של העובדים. התפקיד מצריך אותם להתנהל מול מנהלי המפעל ולוודא כי הוא עומד בכל דרישות החוק בתחום הבטיחות.


ממונים אלה מכינים תכניות שנתיות שונות שבהן הם מפרטים את המידע על סיכוני קרינה בנמצאים בסביבת המפעל. הם גם עורכים תכניות להדרכת העובדים שבהם מפרטים איך להתגונן מפני הקרינה. התפקיד כולל גם ביקורת על ציוד וביגוד המגן של העובדים וכן על מכשור המדידה שבא לנטר את רמות הקרינה. נוסף על כך, הם אחראיים על הזמנה של בדיקות מקצועיות להגדרת רמות הסיכון לעובדים ועל ניהול של יומני מעקב אחרי תוצאות הבדיקות הללו.


זהו תפקיד שכרוכה בו אחריות רבה, שכן ביטחונם ושלומם של העובדים במפעל מוטל על כתפיהם של ממוני הקרינה. כמו כן, העבודה מתקיימת לרוב בסביבות סיכון שבהן רמות קרינה גבוהות.


ממונה בטיחות קרינה משכורת


שכרם של ממוני בטיחות בקרינה משתנה בהתאם למקום התעסוקה, לרוב רמות השכר נעות בין 6,000 - 10,000 שקלים אך ניתן להגיע גם לשכר גבוה יותר עם צבירת ניסיון וותק בתפקיד. העובדים יכולים גם לשדרג את השכר דרך השתתפות בהשתלמויות מקצועיות שונות דרכן הם יכולים להרחיב את תחומי האחריות שלהם במפעל או בחברה שבה הם פועלים.


טופס מינוי ממונה בטיחות קרינה מייננת


כדי לקבל את ההסמכה כממונה קרינה, על העובדים לעבור תהליך בן מספר שלבים. כחלק מתהליך זה, על המעסיקים של אותם עובדים למלא ולהעביר טופס מינוי ממונה בטיחות קרינה, באופן מקוון דרך אתר משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים (לשעבר משרד הכלכלה). אל הבקשה יש לצרף את תעודות הסיום של העובדים שקיבלו מקורס ממונה בטיחות קרינה מייננת, תעודות הסמכה שניתנות מטעם מינהל הבטיחות התעסוקתית, פרטים אודות הניסיון המקצועי והרקע הלימודי של העובדים, וכן הצהרה חתומה על ידי אותם עובדים.


קורס ממונה בטיחות לייזר


עובדים בתחום הקרינה שמעוניינים להמשיך ולהרחיב את הסמכתם יכולים לבחור ללמוד גם בקורס ממונה בטיחות לייזר. זוהי הכשרה מקצועית שמכינה את תלמידיה לתפקידים במעבדות, במפעלים תעשייתיים ובמתקנים בתחומי האלקטרוניקה והאלקטרו אופטיקה. ממוני הבטיחות בלייזר אמונים על תקינות הציוד ועל פיקוח למניעה של תאונות במקום העבודה שנוגעות למכשור הלייזר, בהתאם לתקני הבטיחות הממשלתיים בתחום זה.


קהל יעד


קורס ממונה בטיחות קרינה מייננת מתאים לעובדים בתחום הקרינה בתעשייה ובמיוחד לעובדים שמיועדים להשתלבות בתפקידי ממונים על הקרינה אשר מעוניינים לקבל את כל הכלים לקראת הסמכתם. בין היתר, המסלול מתאים לעובדים בתעשייה הגרעינית, בתעשייה האלקטרונית וכן לטכנאים, הנדסאים ומהנדסים שנדרשים במסגרת תפקידם לתפעל מכשור פולט קרינה, מכונות שיקוף ומערכות נוספות. כמו כן, הקורס יכול להתאים לעובדים בתפקידי ממונה בטיחות, אשר רוצים להרחיב את הסמכתם ולשדרג את הקריירה במפעל.


מכללות קורס ממונה בטיחות קרינה


קורס ממונה בטיחות קרינה נחל שורק (יבנה)


המרכז למחקר גרעיני שורק (ממ"ג) - בית הספר לבטיחות קרינה על שם פייגה הממוקם ביבנה, מתמחב בתחום בטיחות הקרינה והוא נוסד לפני כ - 45 שנה. בית הספר מופעל על ידי הוועדה לאנרגיה האטומית והוא שם לו למטרה לשמש מרכב הדרכה לעבודה בטוחה עם קרינה. בבית הספר מתקיימים קורסים מקצועיים שמתאימים לקהלי יעד מגוונים, כגון חוקרים, טכנאים, מהנדסים וכן רופאים ואנשי הוראה. הקורסים מרוכזים במספר ימים רצופים, לרוב בין יומיים לשמונה ימים והם כוללים התנסות מעשית במעבדות לצד תרגילים והרצאות.


אוניברסיטת אריאל - היחידה ללימודי חוץ

 

ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל ניתן למצוא קורס ממונה בטיחות קרינה לעבודה עם מדים גרעיניים ועם מקורות ר"א ומכונות שיקוף בקרינת X. קורס זה מתקיים בפיקוח של משרד הכלכלה, מינהל הבטיחות, והוא מסמיך עובדי קרינה וממוני בטיחות לעבודה בטוחה עם מקורות רדיואקטיביים ולניהול של הקרינה במוסדות שלהם בהתאם לתקנות המחייבות. הקורס כולל כ - 52 שעות לימוד והוא מחולק ל - 6 מפגשים. המסלול כולל גם יום מרוכז המעבדה לחומרים ובמעבדות קרינה מייננת.


מכללת מישלב (רמת גן וחיפה)

 

מכללת מישלב מציעה קורס בודקי קרינה בלתי מייננת, המסלול מתקיים בפיקוח של האגף למניעת קרינה של המשרד להגנת הסביבה ולפי התקנות לקרינה בלתי מייננת. הקורס מתקיים במסלול בוקר והוא כולל כ - 8 מפגשי לימוד, המשלבים גם תרגולים בשטח למדידת קרינה. במכללה מתקיימות עוד מגוון של הכשרות, כגון קורס ממונה אנרגיה וקורס ממונה בטיחות אש. בתחום החשמל והקרינה נערכים גם מסלולים להכשרת חשמלאי מתח גבוה, קורס מנהלי מערכות מיגון, קורס בודקי רעש מעבדתי ומסלולים נוספים.


אורון בקרת קרינה (ירושלים)

 

הקורס מוצע על ידי מכון מוסמך להדרכות בתחום בטיחות הקרינה המייננת והבטיחות בלייזר. בין הקורסים שנלמדים במכון זה אפשר למצוא קורס להכשרה של ממוני בטיחות קרינה, המתאים לעובדי קרינה שברצונם להעמיק את הידע המקצועי ולשפר את שיטות העבודה שלהם במקורות הקרינה. נוסף על כך, במכון אורון בקרת קרינה אפשר ללמוד בקורס בטיחות קרינה במכשירי רנטגן לטיפול רפואי, קורס בטיחות בעבודה עם חומרים רדיואקטיביים, קורס בטיחות קרינה ברדיוגרפיה תעשייתי וקורס בטיחות עבודה עם גלאי אש רדיו אקטיביים.

רוצה לדעת יותר על קורס ממונה בטיחות קרינה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס ממונה בטיחות קרינה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד קורס ממונה בטיחות קרינה

חוות דעת של סטודנטים: קורס עבודה (5 חוות דעת)
התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע: 3.0 מתוך 5    
שירה ציונה,לימודי המשך - האקדמית גליל מערבי, ניהול משאבי אנוש - מכללת גליל מערבי, 14/12/2017
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
חלק מהמרצים מעוררי השראה בינהם עוז גוטרמן ורם הרשטיין. החלק שאני פחות אוהבת זה שלעיתים אין חפיפה בין מה שנלמד בשיעור לבין התרגולים שנעשים על ידי המתרגלים

על הקמפוס
שירותי חנייה נוראיים! כמו כן אין גישה לוואי פיי, אין מתקני מים ראויים לשירות הסטודנטים,חלק מהכיתות לא ראויות ללימוד. יחד עם זאת צוות המתרגלים נותן את כולו להצלחת הסטודנטים, חלק מהמרצים מעוררים השראה ומקנים ערך מוסף לקורסים הנלמדים. מערכת מודל שמקנה גישה כוללת ועשירה למטלות ולכלל החומר הנלמד.
דנה,המכללה למינהל, קורס ניהול משאבי אנוש - המכללה למינהל, 14/11/2017
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את הרצון של המרצים להעביר את החומר בצורה שתתחבר לחיי היום יום. כמה טוב להיות שם!

על הקמפוס
אווירה טובה, מקום שכייף לבוא ללמוד, המרצים מרתקים ונותנים תחושה לבוא ולרצות לשמוע עוד.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי תעודה | קורסים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי ניהול מערכות משרדיות
לימודי הדברה בישראל - היכן?
קורס נהיגה בטרקטור
הכשרת ממוני בטיחות בעבודה עם מערכות לייזר
קורס ממוני אנרגיה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לקורס עבודה
מכללת מלט"ש
סטטוס סקול
עמל הישגים
מכללת אי אל די
רסקיו 1
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס ממונה בטיחות קרינה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד קורס עבודה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
היכן נערך קורס מפעילי עגורנים? (לפני 1 ימים, 7 שעות, 3 דקות)
קורס גישור משפחה בהרצליה (לפני 2 ימים, 4 שעות, 51 דקות)
קורסי בוררות ואימון אישי מוכרים לשבתון (לפני 3 ימים, 49 דקות)
תנאי קבלה ללימודי שמאי אומנות (לפני 4 ימים, 5 שעות, 30 דקות)
קורס ביטוח (לפני 4 ימים, 5 שעות, 42 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD