לימודי הנדסאי בניין במכללת נצרת עילית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על נצרת עילית - הנדסאי בניין.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי בניין במכללת נצרת עילית יזרעאל - הנדסאי הנדסה אזרחית


בונים תעשייה משגשגת


תחום הבניה הוא בעל משקל רב בקידום כלכלת המדינה והוא מסייע לפתח ולשמר את התשתיות שהכרחיות להתפתחותה. ממבני ציבור, דרך בנייני מגורים ועד לתשתיות וכבישים, תהליכי המסחר, הייצור והתחבורה תלויים כולם בעולם הבניין כדי לפעול כשורה. תחום זה נמצא בשנים האחרונות בתנופה משמעותית ואנו עדים לפרויקטים גדולים שיוצאים אל הפועל בכל חלקי הארץ.


מכללת נצרת עילית מציעה תכנית לימודי הנדסאי בניין שמתאימה למעוניינים להשתלב בתפקידים משמעותיים בענף הבניין הישראלי. בוגרי המגמה יכולים להירשם במדור ניהול בניה של פנקס הנדסאים, הם רשאים לשמש הנדסאים אחראיים באתרי הבניה וכן להשתלב בתור נציגים של מזמיני עבודות, כמפקחי בניה ובתור הנדסאים מטעם הקבלן.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית ללימודי הנדסאים מתחילים ומתוודעים לכישורי שרטוט, חישוב ותכנון שנחוצים בתחילת הפרויקטים וגם מכירים את חומרי הבניין ואת נהלי הבנייה בישראל. כמו כן, הם לומדים על שיטות להקמה של קונסטרוקציות פלדה, בטון ועץ. בהמשך, הם רוכשים כלים ניהוליים לניהול וארגון מוצלח את אתרי בנייה ולפיקוח למניעה של ליקויים שעלולים להתרחש לאורך התהליך. הם סוקרים גם טכנולוגיות ויישומים ממוחשבים שיכולים להקל את העבודה בתחום הבניה.


מתכונת הלימוד


תלמידים במסלול זה יכולים לבחור בין תכנית לימודי בוקר שהיקפה כשנתיים, לבין מסלול משולב שנפרש על פני שלוש שנים. מתקיימים שני מפגשי לימוד בימי השבוע ומפגש נוסף בימי שישי בבוקר. הלימודים משלבים שיעורים תיאורטיים עם סדנאות שונות, בהן יכולים להתנסות באופן פרקטי בנושאים כגון תכנון קונסטרוקציות ואתרי בניה. הלימודים משלבים גם פרויקט גמר בתחום הבניה אותו עורכים הסטודנטים קרוב לסיום לימודיהם.


נושאי הלימוד

 

 • קונסטרוקציות בטון
 • חומרי בניין
 • הנדסת קרקע וביסוס
 • תורת הבניה והמבנים
 • בטיחות בבניה
 • עבודות כבישים ותשתית
 • דיני תכנון ובניה
 • יישומי מחשב לניהול אתר
 • פיקוח על הבניה
 • חוזק חומרים וחישוב סטטי
 • ארגון וניהול בניה    
 • הנדסה תיאורטית ושרטוט טכני    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה, הממוקמת בצפון הארץ, שואפת לקדם את התעשייה הטכנולוגית הישראלית וכך מפעילה מבחר תכניות ללימודי הנדסאי. אלה כוללות לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות רכב, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה ומחשבים ולימודי הנדסאי תוכנה. נוסף על כך, אפשר ללמוד בתכניות להכשרה מקצועית בתחומים מבוקשים בשוק הטכנולוגי.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל ללימודי הנדסאי בניין צריכים להיות בעלי בגרות מלאה. מי שאין בידם בגרות מלאה יכולים להתקבל על סמך בגרות חלקית אם בידיהם ציון עובר בבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות, בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות ובמקצועות העברית ברמה של 2 יחידות לימוד. גם בגרים של מכינה טכנולוגית מוכרת על ידי מה"ט יכולים להתקבל.


תעודה


המסיימים בהצלחה את הלימודים, שעוברים את כל הבחינות ומגישים את הפרויקט המסכם, זכאים לקבל דיפלומת "הנדסה אזרחית" מטעם משרד הכלכלה והתעשייה ומה"ט.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת נצרת עילית יזרעאל - לימודי תעודה

ssssssssss

פורום הנדסאים

מחשב נייד מומלץ ללימודי הנדסאי תוכנה
יורי
ללא תגובה
אחרי שני מבחני מגן
ישי לוי
1 תגובות
לכמה מבחנים מחזיק מבחן מגן?
ישי
1 תגובות
זמן השלמה מטכנאי להנדסאי
מלי
1 תגובות
זמן בדיקה מקסימלי של פרוייקט גמר המותר למכללה
נועם
1 תגובות
קיים מסלול הנדסאי בתחום הבטיחות?
מתן
1 תגובות
ביקוש בשוק להנדסאי אלקטרוניקה או תוכנה
אלכס
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,158 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא הנדסאי

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב מאמינה שלימודי ההנדסאים הם כלי חשוב בהתקדמות המשק הישראלי. "ההשכלה הטכנולוגית היא בסיס למקצועות עתידיים. המומחיות שלימודי ההנדסאים מעניקים הם הבסיס לכל מערכת." לדבריה, הלימודים פותחים דלת למגוון רחב מאוד של אפיקי תעסוקה. "הנדסאים הם ללא תקרת זכוכית, הם מנוף להצלחה."
"הסטודנטים צריכים להתייחס ברצינות ללימודי ההנדסאים, שהם תובעניים אך מגיעים עם המון תפוקה לצדם... הנדסאי טוב הוא איש מקצוע מיומן, ואם התברך גם באישיות המתאימה, הוא יכול לטפס במעלה הסולם ולהגיע רחוק."
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות
Whatsapp Whatsapp