קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 במכללת נצרת עילית יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס חשבונאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על נצרת עילית - הנהלת חשבונות 1 + 2.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 במכללת נצרת עילית יזרעאל - לימודי תעודה


ידע פיננסי וכלים מקצועיים


בכל מוסד או ארגון, מעסק קטן ועד לחברה ממשלתית גדולה, יש צורך בניהול חשבונות תקין ושיטתי. פעילות תקינה של מנהלי החשבונות מאפשרת הקצאה נכונה יותר של משאבים, תכנון נבון של תהליכי פעילות פיננסית ומעקב אחרי ניתוב המשאבים הכספיים של החברה. בין תחומי האחריות של מנהלי חשבונות במסגרת החברה, הם נדרשים לתרגל יעדים ומטרות למונחים כספיים ולהתחקות אחרי הדרכים בהן הארגון יכול לעמוד ביעדים אלה. את התוצאות הכספיות הם מסכמים ומציגים באופן שניתן להפיק ממנו לקחים להמשך הפעילות העתידית ולייעול של המערך הפיננסי של החברה. במשק משתנה ודינמי כמו זה של היום, תפקידם של מנהלי החשבונות הופך למאתגר ומורכב יותר, כאשר יישומים, תוכנות וטכנולוגיות משפיעים על תהליכים יום יומיים ועל קבלת החלטות.


מכללת נצרת עילית יזרעאל מציעה קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 (בסיסי ומתקדם), מסלול שמאפשר למשתתפים בו לרכוש ידע וכלים שמהווים תשתית לתחום החשבונאות. תכנית זו מעניקה לתלמידיה ידע מקצועי חשוב ומכינה אותם לקראת מעבר של מבחני סיווג מקצועיים שנערכים על ידי משרד הכלכלה, לשם קבלת תעודת המקצוע בהנהלת חשבונות. לאחר מעבר של מבחנים אלה נפתחות אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות בפני הבוגרים. מנהלי חשבונות הם משאב מבוקש במגוון של מסגרות עסקיות, ציבוריות ופרטיות כאחד. הם יכולים גם להמשיך ולהעמיק את הכשרתם בתחום הנהלת החשבונות דרך השתתפות בקורסי הכשרה מתקדמים יותר וכן דרך צבירת ניסיון וותק בעבודתם.

 


תכנית הלימודים


משתתפים בתכנית זו לומדים כל מגוון רחב של מיומנויות וכלים שנדרשים מן העוסקים בתחום הנהלת החשבונות. הם לומדים על תהליכים מקצועיים ועל אופן הביצוע של חישובים מסחריים שונים אשר נדרשים במסגרת הפעילות השוטפת של חברות וארגונים. כמו כן, נלמדות במהלך הקורס סוגיות מרכזיות בתחומי החשבונאות הפיננסית ובתורת המסחר והמשק. המשתתפים גם מפתחים את המיומנויות בחשבונאות ממוחשבת ומכירים יישומים ותוכנות מענף הנהלת החשבונות, דרכם אפשר לייעל את הפעילות הפיננסית ולהפיק מסקנות לגבי שיפור וקידום שלה.


מתכונת הלימוד


קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 נפרש ע פני פרק זמן של כ - 350 שעות אקדמיות. מפגשים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע בשעות אחר הצהריים והערב וכך התכנית מתאימה למשתתפים שמעוניינים לשלב את ההכשרה עם עבודה. התכנית כוללת שיעורים תיאורטיים לצד תרגולים מעשיים שמטרתם להכין את המשתתפים לקראת מבחני הסמכה להנהלת חשבונות, מבחנים מעשיים ועיוניים שבוחנים את הכישורים והידע החשבונאי של המשתתפים.


על מוסד הלימוד


במגמת החשבונאות של המכללה אפשר למצוא קורסים נוספים כגון קורס הנהלת חשבונות סוג 3, קורס חשבי שכר וקורס יעצי מס. נוסף על כך, פועלות מגמות כגון מגמת ניהול תעשייתי, מגמת מזכירות, מגמת מחשבים, מגמת שפות, מגמת רכב ומגמת מנהל, שבהן מתקיימות עוד שלל הכשרות מקצועיות. מטרתם של הקורסים השונים היא לסייע למשתתפים לרכוש כלים להשתלבות בתפקידים מבוקשים במשק. רבים מן הקורסים מכינים את המשתתפים לקראת בחינות הסמכה חיצוניות שבאמצעותן ניתן להשיג תעודות מקצוע ממשלתיות. מוסד הלימוד מפעיל קשרים ושיתופי פעולה עם גופים ומוסדות באזור הצפון במטרה לסייע בהשתלבות המקצועית של הבוגרים לאחר תום ההכשרות השונות.


במכללת נצרת עילית יזרעאל אפשר ללמוד גם בתכניות להכשרת הנדסאים בענפים מבוקשים בתעשייה, המוכרות על ידי מה"ט. בין התכניות להכשרת הנדסאים אפשר למצוא לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי הנדסאי מכונות רכב, לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית ועוד תכניות נוספות שמקנות ידע טכנולוגי וכלים מקצועיים.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לקורס זה נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, עליהם להיות בעלי שליטה ברמה טובה בשפה העברית, או לעבור מבחן כניסה. יכולים להתקבל גם מועמדים שהם בוגרי 11 שנות לימוד, שעוברים מבחן כניסה במתמטיקה ברמת 11 שנות לימוד.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס זכאים לקבל תעודת גמר שמוענקת על ידי מכללת נצרת עילית יזרעאל ומטעם משר הכלכלה. כדי לזכות בדיפלומה זו, הם צריכים לעבור מבחני גמר חיצוניים שמתקיים בסיום הקורס. המבחנים כוללים בחינה תיאורטית בהנהלת חשבונות בתחומי החשבונאות הפיננסית, תורת המסחר וחישובים מסחריים וכן מתקיימת בחינה מעשית בחשבונאות ממוחשבת.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת נצרת עילית יזרעאל - לימודי תעודה

כלים שיעזרו לך לבחור