לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במכללת נצרת עילית יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על נצרת עילית - הנדסאי אדריכלות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - מכללת נצרת עילית יזרעאל


בונים את פניה של התעשייה הישראלית


חלק בלתי נפרד מכל צוות אדריכלי שייך להנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. הם ממלאים תפקידים משמעותיים בתכנון, בעיצוב ובפיקוח שמתבצע בשטח. הם מלווים את הפרויקטים משלב התכנון ועד לגמר העבודות. באפשרותם להשתלב בעבודות מגוונות, במוסדות עירוניים וממשלתיים, במוסדות ציבור, בוועדות לבניין ערים ובמשרדי תכנון וכן הם יכולים לפעול כעצמאיים בשוק שיש בו ביקוש רב להנדסאים איכותיים ומיומנים.


במסגרת תפקידם, הנדסאים נדרשים להביא בחשבון מגוון רחב של שיקולים יצירתיים, תרבותיים, אמנותיים וחברתיים וכן לשלוט במגוון של טכנולוגיות מתקדמות, כדי להביא את הפרויקט לרמת ביצוע מושלמת. בעידן של תנופת בנייה שמאפיינת את המשק, עולות טכנולוגיות בנייה חדשניות ופורצות דרך לצד שיטות מתקדמות לניהול הבנייה, במטרה לייעל את הפרויקטים ולהביא תוצרים ייחודיים אל השוק.


המעוניינים להשתלב בעולמות הדינמיים והיצירתיים של העיצוב ותכנון והמבנים יכולים ללמוד בלימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים של מכללת נצרת עילית יזרעאל. לימודים אלה מעניקים לסטודנטים שלל כלים טכנולוגיים ויצירתיים שמאפשרים להם לתכנן מבנים ממגוון סוגים, פרטיים, ציבוריים ומבחריים. הבוגרים יכולים למלא תפקידים מרכזיים בתחומי התכנון, הניהול, הייצור והפיקוח על הביצוע בענפי האדריכלות ועיצוב הפנים. תכנית זו מאושרת על ידי מה"ט.


תכנית הלימודים


סטודנטים במסלול לימודי ההנדסאים מתחילים ומתוודעים למושגים בתחומי האדריכלות והעיצוב, הם מכירים סוגים שונים של חומרי בניין ובוחנים את המערכות השונות אשר מרכיבות מבנים. לאחר מכן, הם לומדים בהרחבה על עקרונות בתכנון אדריכלי, על חקיקה בתחום הבנייה, ועל שיטות מקצועיות לארגון ולעיצוב חללים. נוסף על כך, הם דנים באופן התכנון והביצוע של מערכות חשמל, אינסטלציה, תקשורת, תאורה, ריהוט ותכנון אקלים שרלבנטיים למבנים מסוגים שונים.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מתקיימים במסלול בוקר, שאורכו כשנתיים וחצי, או במסלול לימודי ערב שנפרש על פני שלוש שנים, שבו מתקיימים מפגשים בשלושה ערכים במהלך השבוע ובימי שישי. התכנית מורכבת משיעורים עיוניים ומעבודה מעשית בסדנאות המכללה, בהן מכירים תהליכי עבודה בתחומי העיצוב והאדריכלות. נוסף על כך, לקראת סיומם של הלימודים הסטודנטים עורכים פרויקט גמר, בו הם מיישמים את מגוון הכלים שנלמדים דרך תכנון של פרויקט אדריכלי ועיצובי.


נושאי הלימוד


במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים על מגוון רחב של תחומים כגון:

 

 • עיצוב מוצר וריהוט
 • אינסטלציה סניטרית
 • תחיקת בנייה ובטיחות
 • ארגון חלל ועיצוב פנים
 • חשמל, תקשורת ותאורה
 • עקרונות התכנון האדריכלי
 • תולדות האמנות והאדריכלות    
 • חומרי בניין
 • תכנון אקלימי
 • הנדסת אנוש
 • לימודי מבנים
 • אנגלית טכנית
 • יסודות השרטוט    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת נצרת עילית יזרעאל, אשר נוסדה לפני למעלה מ - 30 שנה, שואפת לקדם את התעשייה בארץ בדגש על אזור הצפון, וכך מפעילה מבחר תכניות ללימודי הנדסאים. במסלולים אלה יכולים הסטודנטים לפתח את הכישורים הטכנולוגיים והניהוליים שלהם ולקבל כלים דרכם הם יכולים להשתלב בתעשייה בתפקידים נדרשים ומבוקשים במיוחד. בין מסלולי הלימוד שמתקיימים במכללה נכללים לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי בניין ולימודי הנדסאי תוכנה. במכללה פועלת גם מכינה טכנולוגית שמאפשרת למי שאינם עומדים ברף הדרישות לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים. תכניות הלימודים מותאמות לדרישות התעשייה והן מכינות את הסטודנטים לקראת אתגרים טכנולוגיים עכשוויים ועתידיים עמם מתמודדים הנדסאים בתחומים השונים.


תנאי קבלה


בהתאם לתנאי הקבלה שמציב מה"ט, ללימודי הנדסאים יכולים להתקבל מי שברשותם בגרות מלאה, או בגרות חלקית ובה ציון חיובי בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות, בבגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד ובבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד לפחות. גם מועמדים בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים או מכינה 30+ שעומדים בבחינות הגמר בהצלחה יכולים להתקבל ללימודי ההנדסאי. עבור מועמדים שגילם מעל 35 שנים, יש צורך להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד לפחות.


תעודה


סטודנטים שמשלימים את כל החובות במהלך התכנית, לרבות מעבר מבחני הגמר וסיום פרויקט הגמר, מקבלים דיפלומת הנדסאי אדריכלות מטעם מה"ט ומכללת נצרת עילית יזרעאל. דיפלומה זו מאפרת לתכנן ולחתום על מבנים עד ארבע קומות, על פי חוק התכנון והבנייה. נוסף על כך, הם מקבלים תעודת מעצב פנים המאפשרת להם לעצב חללי מגורים, חללים מסחריים וחללים במבני ציבור.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת נצרת עילית יזרעאל - לימודי תעודה

ssssssssss

פורום הנדסאים

מחשב נייד מומלץ ללימודי הנדסאי תוכנה
יורי
1 תגובות
אחרי שני מבחני מגן
ישי לוי
2 תגובות
לכמה מבחנים מחזיק מבחן מגן?
ישי
1 תגובות
זמן השלמה מטכנאי להנדסאי
מלי
2 תגובות
זמן בדיקה מקסימלי של פרוייקט גמר המותר למכללה
נועם
1 תגובות
קיים מסלול הנדסאי בתחום הבטיחות?
מתן
1 תגובות
ביקוש בשוק להנדסאי אלקטרוניקה או תוכנה
אלכס
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון455 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא הנדסאי

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב מאמינה שלימודי ההנדסאים הם כלי חשוב בהתקדמות המשק הישראלי. "ההשכלה הטכנולוגית היא בסיס למקצועות עתידיים. המומחיות שלימודי ההנדסאים מעניקים הם הבסיס לכל מערכת." לדבריה, הלימודים פותחים דלת למגוון רחב מאוד של אפיקי תעסוקה. "הנדסאים הם ללא תקרת זכוכית, הם מנוף להצלחה."
"הסטודנטים צריכים להתייחס ברצינות ללימודי ההנדסאים, שהם תובעניים אך מגיעים עם המון תפוקה לצדם... הנדסאי טוב הוא איש מקצוע מיומן, ואם התברך גם באישיות המתאימה, הוא יכול לטפס במעלה הסולם ולהגיע רחוק."
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות
Whatsapp Whatsapp