קורס הכנה לוועדת רישיונות חשמל במרכז ללימודי חוץ - המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון

סמי שמעון - לימודי חוץ

אהבת? שתף ב:

קורס הכנה לוועדות רישיונות חשמל במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון SCE

 

המסלול לא פעיל, למסלולים נוספים במכללה האקדמית סמי שמעון - לימודי חוץ לחצו כאן


מגיעים מוכנים אל הוועדה


מהנדסים, הנדסאים וטכנאים שמעוניינים לשדרג את רישיון החשמל ולעלות בסולם הדרגות צריכים לעמוד בפני וועדה ממשלתית מקצועית, אשר בוחנת אותם בבחינה בעל פה וכך בודקת את הידע שברשותם ואת הכשירות שלהם להחזקת סוג הרישיון אותו הם מעוניינים לקבל. עם זאת, מועמדים רבים שניגשים לוועדה זו לא זוכים לקבל בסופו של דבר את הרישיון המיוחל, שכן הם אינם בקיאים די הצורך בנושאים השונים שהוועדה בוחנת, בין היתר מכיוון שעבר זמן רב מתאריך הכשרתם ועד לוועדה.


במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון SCE מתקיים קורס הכנה לוועדות רישיונות החשמל. מסלול זה שם לו למטרה להכין את משתתפיו באופן מקיף בכל הנושאים הרלבנטיים בתחום החשמל ומאפשר להם להתכונן לשאלות אופייניות שנשאלות בוועדה. את הקורס ניתן ללמוד בקמפוס המרכז ללימודי חוץ בבאר שבע ובאשדוד.

 

תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס ההכנה לומדים על נושאים עיקריים בתחום החשמל שנוגעים לשאלות שנשאלות בוועדה לרישיונות חשמלאים, טכנאים, חשמלאי הנדסאי וחשמלאי מהנדס. הם נחשפים לחידושים בחוק החשמל ובמקביל סוקרים טכנולוגיות מובילות בענף החשמל וציוד חשמלי בו משתמשים בתעשייה. כמו כן, הם דנים בסוגי השאלות שיכולים להישאל בזמן הריאיון בוועדה ולומדים להתמודד איתן באופן יעיל ומלא.


מתכונת הלימוד


הקורס מורכז בארבעה מפגשים שמתקיימים משעות הבוקר ועד לשעות אחר הצהריים. במהלך הקורס מתקיימים תרגולים בהם התלמידים עונים על שאלות שנשאלו בוועדות בשנים האחרונות.

 

סגל הוראה


מנחה הקורס הוא אריאל סגל, מהנדס חשמל מנוסה, בודק חשמל ומומחה לבדיקות מתקני חשמל. בעבר שימש מנהל של הדרכות בתחום החשמל עבור חברת החשמל וכן שימש מרצה בתחום מתקני חשמל מתח גבוה ונמוך במוסדות אקדמיים שונים. נוסף על כך הוא מייעץ לגופים ציבוריים ופרטיים בתעשייה בתחום החשמל.

 


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית סמי שמעון פועל מרכז ללימודי חוץ שבו אפשר ללמוד במגוון של הכשרות מקצועיות. אלה מתקיימות בתחומים מבוקשים בתעשייה הטכנולוגית והם מתאימים לאקדמאים ולעובדים בתחום ההנדסה אשר מעוניינים לקדם את הקריירה ולרכוש כישורים חשובים למקצוע. המרכז עורך גם השתלמויות, ימי עיון וכנסים שמאפשרים לבעלי המקצוע להיחשף לחידושים ועדכונים בתעשייה הישראלית.


בין הקורסים שניתן ללמוד במרכז ללימודי חוץ אפשר למנות קורס בקרים מתוכנתים, קורס תוכנת AutoCAD וקורס להכשרת מורשה נגישות מתו"ס (מבנה תשתית וסביבה). תכניות הקורסים מתעדכנות לפי המתרחש בתעשייה והן מותאמות לדרישות של חברות, ארגונים וגופים ממשלתיים, מה שמאפשר לתלמידים להכיר מקרוב את המגמות העכשוויות בתחום הטכנולוגיה וליישם אותן בארגונים שלהם.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לקורס, המועמדים נדרשים להיות מהנדסי חשמל שברשותם וותק של לפחות שנתיים כחשמלאי ראשי. הוא מתאים למהנדסים שעומדים בפני קבלת הרישיון לחשמלאי מהנדס ומעוניינים לקבל הכנה לקראת הועדה.