קורס תכנון מעגלים SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר

סמי שמעון - לימודי חוץ

קורס תכנון מעגלים Board Design ביחידה ללימודי חוץ SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


תחום תכנון המעגלים, הידוע גם בשם Board Design, מתייחס לפיתוח של מעגלים חשמליים לצורכי התעשייה, מעגלים אלה הם רכיב חשוב במגוון של מוצרים, לרוב לענף החומרה והמחשוב. אנשי מקצוע אלה נדרשים לידע טכני נרחב ולהבנה באלקטרוניקה וחשמל. כיום זהו אחד הענפים המבוקשים בתחום החומרה בתעשיית ההייטק, בו קיימת דרישה לעובדים רבים.


כדי לעשות את הצעדים הראשונים בענף זה, יש צורך בידע ובכלים טכניים מתאימים. מי שברשותם רעיונות למוצרים אלקטרוניים אותם הם מעוניינים לפתח, וכן מי ששואפים להשתלב בענף ה – Board Design בהייטק, יכולים לרכוש את הידע הנחוץ בקורס תכנון מעגלים אשר נערך ביחידה ללימודי חוץ של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. במהלך הקורס נרכש הידע הנחוץ ליציאה לשוק עם ניסיון ראשוני בפיתוח מעגלים חשמליים. כמו כן, בתכנית זו ניתן לפתח ידע וניסיון לקראת ראיונות עבודה, הבוגרים יכולים להגיע מוכנים עם פרויקטים שאותם פיתחו וכך ליצור רושם חיובי אצל מעסיקים פוטנציאליים.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס נחשפים לתחום פיתוח המעגלים Board Design ולומדים על תהליכי הפיתוח של מעגלים חשמליים לצורכים שונים בתעשייה. הם מכירים את תהליך הפיתוח של מעגלים אלה, החל משלב התכנון הראשוני ועד להעברה לייצור וכן מתוודעים לשלבי התכנון המכני ולהיבטים בתחום התרמודינמיקה, אשר נחוצים בפרויקטים אלה.


נוסף על כך, ניתנת בקורס הדרכה בתחום היזמות העסקית באופן המותאם לצורכיהם של מהנדסים בענף החומרה. המשתתפים לומדים כלים חשובים בניהול פרויקטים באלקטרוניקה כפי שנדרש היום בשוק. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות כתיבת קורות חיים ומתכוננים לראיונות עבודה בתחום החשמל, תוך היכרות עם שאלות שעשויות להישאל במהלך הראיונות.

 

מתכונת הלימוד


בקורס זה נכללת למידה תיאורטית ומעשית. הידע הפרקטי שהמשתתפים רוכשים במהלך התכנית יכול לסייע להם לפתח פרויקטים משלהם, שיכולים לשמש להם כתיק עבודות בצאתם לראיונות עבודה בתעשייה. כמו כן נכללות בקורס הרצאות הכנה לקראת ראיונות עבודה.

 

סגל הוראה


את התכנית מעביר מהנדס אלקטרוניקה שברשותו ניסיון מקצועי רב בענף הרפואי והצבאי. כמו כן, הוא משמש מרצה בתחום האלקטרוניקה במוסדות אקדמיים שונים ומנחה פרויקטים בתעשייה.

 

על מוסד הלימוד

 

ביחידה ללימודי חוץ של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מתקיימים מגוון קורסים לתעודה שבהם יכולים ללמוד אקדמאים בענפי ההנדסה, הטכנולוגיה והמדעים, וכן הנדסאים וטכנאים באותם ענפים. באותן הכשרות יכולים אנשי המקצוע לפתח את סל הכלים המקצועי ולשדרג את הידע שברשותם, כדי לפתוח דלת לקידום הקריירה, להשתלבות בפרויקטים חדשים ולשכלול של פרויקטים קיימים. במהלך ההכשרות השונות מכירים טכנולוגיות חדשות, שיטות עבודה מתקדמות וכן יישומים ותוכנות ייעודיים שבהם משתמשים כיום בתעשייה.


בין הענפים הנלמדים ביחידה ללימודי חוץ אפשר למנות חשמל, מכונות, תוכנה, אלקטרוניקה ועוד. בין הקורסים אותם ניתן למצוא ביחידה נכללים קורס בקרים מתוכנתים שבו מכירים בקרים של חברת סימנס תוך לימוד תכנות אותם רכיבים לפי דרישות יצרנים בתעשייה; קורס ממונה אנרגיה שבו יכולים מהנדסים להכיר שיטות לבקרה על צריכת חשמל של ארגונים; קורס אוטוקאד שבו ניתן להכיר את תוכנת השרטוט הדו ממדית וללמוד על יישומיה בענפי ההנדסה והאדריכלות; קורס תכנון ומדידות אלמנטים שמתאים לעובדים בתעשייה בעלי ניסיון בתחום המשאבות; והכשרות נוספות.

 

תנאי קבלה


הקורס מתאים למהנדסים בענפי החשמל והאלקטרוניקה, שברצונם לרכוש ידע פרקטי בתחום תכנון המעגלים החשמליים, כדי לקבל יתרון בשוק העבודה. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים המלאים אודות תנאי הקבלה למסלול.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp