קורס סקצ`אפ במכללה האקדמית סמי שמעון - המרכז ללימודי חוץ אשדוד

סמי שמעון - לימודי חוץ

קורס סקצ'אפ במרכז ללימודי חוץ של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - אשדוד

 

חולמים בתלת מימד


ראיתם את הסרט 'אווטאר' ועדיין לא התגברתם על המציאותיות המדהימה של האנימציה? שיחקתם GTA במחשב או בקונסולה ואמרתם לעצמכם 'הייתי מוסיף עוד אפשרויות? ההתלהבות שלכם רק עולה כשאתם רואים איך העולם הממוחשב מחקה באופן מושלם את זה האמיתי? משמע הדבר הוא שגרפיקת התלת - ממד הוא תחום שקרוב מאוד לליבכם. גרפיקת תלת ממד זהו תחום של גרפיקה ממוחשבת. בתחום הזה משתמשים במחשבים ותוכנות כדי ליצור אנימציה ממוחשבת ותמונות בעלות פרספקטיבה המחקה מראה תלת - ממדי. בגרפיקה הזו עושים שימוש בין היתר לעיצוב סרטי קולנוע, משחקי מחשב, או להדמיה ממוחשבת כגון הדמיה רפואית, הנדסית ועוד נגזרות היוצאות מהעולם המהפנט של גרפיקת התלת - ממד.


תוכנת SKETCH UP היא תוכנה מתקדמת ומובילה לעיצוב והדמיה בתלת ממד. השימוש בתוכנה הספציפית הזו מאוד מבוקשת בשוק כיום. בתור תוכנה אשר נרכשה על ידי גוגל, היא ניתנת בחינם ובכך מאפשרת לכל מי שמעוניין ללמוד אותה להתנסות במגוון הפעולות הנדרשות על מנת ליצור תמונה בשלושה ממדים. לחברה יש ספריית קוד פתוח שבה משתמשים יכולים לשתף פעולה לתרום ולשתף מודלים.


כיום בעולמנו המתקדם טכנולוגית רבים הם המקצועות אשר מבקשים לעצמם הדמיה בתלת ממד, על מנת שיוכלו לתכנן ולעצב לעצמם תוכניות מוחשיות ברמת הדיוק הגבוהה ביותר. קורס סקצ'אפ מאפשר לכם להגיע לרמות הגבוהות של הדיוק המוחשי הזה. בעזרתו תוכלו לעצב את משחק המחשב הבא, ליצור להיט קולנועי שובר קופות או לעזור לבעלי מקצועות שונים אשר זקוקים להדמיה ברמה הגבוהה עבור התכנונים שלהם. באמצעות קורס SKETCH UP המתקיים במרכז ללימודי חוץ ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, ניתנת לכם האופציה לשלב בין התשוקות שלכם לבין תחום העיסוק העיקרי שלכם. הקורס מיועד לקהל הרחב ולאנשי מקצוע שונים: אדריכלים, מעצבים, מהנדסים, מעצבים תעשייתיים , הנדסאים וסטודנטים. בנוסף, הקורס מתאים גם לכל איש מקצוע ששואף לפתח כישורים בתכנון והדמיה.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים של קורס SKETCH UP, מקנה לסטודנטים כלים רבים אשר ניתן ליישמם בדרכים רבות מחוץ למסגרת הלימודים, בשוק העבודה הפתוח והרחב של תחום הגרפיקה הממוחשבת. המטרה בלימודי קורס Sketchup שבסיום הקורס התלמיד ישלוט באופן מוחלט בתוכנה ויוכל לסרטט, לבנות ולהציג כל מודל תלת ממד שהוא חפץ בו בשיטות ויזואליות רבות.

 

במסגרת הלימודים הסטודנטים מקבלים הכשרה מעשית על התוכנה מבית גוגל, כאשר הם מתבקשים לבצע משימות והגשות גם בזמנם הפנוי. תכנית הלימודים המקיפה כוללת בתוכה מבוא לעקרונות עבודה בתלת ממד, למידה של כלי מידול (יצירת אובייקטים ויזואליים בתלת ממד), סגנונות ויזואליים רבים ומגוונים, עבודה בשכבות תלת ממד, יצירת סרטוני אנימציה שיכנסו גם אל תיק העבודות של הסטודנטים, חומרים ויישומם, תאורה וצל ועוד נושאים אשר יכשירו את הסטודנטים להציג תוצרים נקיים ומקצועיים על תוכנת הSKETCH UP המבוקשת בשוק הרחב.

 

מתכונת הלימוד


קורס זה נפרש על גבי שמונה מפגשים כאשר אורכו של כל מפגש הוא ארבע שעות לימוד, הקורס כולל כ - 32 שעות לימוד אקדמאיות. הקורס מתקיים במסגרת קורס ערב בקמפוס שבאשדוד.

 

נושאי הלימוד

 

 • סגנונות ויזואליים
 • אנימציה של מבטים
 • כלי מידול מתקדמים
 • יצירת סרטוני אנימציה
 • חומרים ויישומם במודל
 • עקרונות עבודה בתלת ממד
 • אובייקטים תלת ממדיים ועריכת שינויים בהם   
 • תאורה וצל
 • הפקת תמונות
 • חתכים דינמיים
 • עבודה בשכבות
 • עקרונות ההדפסה   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


המרכז ללימודי חוץ של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מפעיל תכניות לימוד רבות, אשר שואפות לקדם את הסטודנטים שלה בעזרת הכשרה מקצועית, איכותית ועדכנית, כזו אשר תעזור לקריירה שלהם להתפתח למחוזות חדשים. במרכז ללימודי חוץ ניתן ללמוד מגוון של קורסים מקצועיים. המרכז מתמחה בפיתוח ובארגון של תכניות עבור אקדמאים בענפי ההנדסה השונים, כמו גם עבור עובדים מעולמות המנהל וההנדסה של התעשייה הישראלית. הסגל במרכז ללימודי החוץ מכיל בתוכו מרצים מן הסגל האקדמי במוסד הלימוד וגם מחזיקים במומחים למקצועות השונים הקשורים לתעשייה.


תנאי קבלה


קורס סקצ'אפ מיועד בעיקר לאדריכלים, מעצבי פנים, מעצבים תעשייתיים, הנדסאים, אדריכלי נוף וסטודנטים לאדריכלות או לעיצוב. על מנת להתקבל לקורס יש צורך לעבור ריאיון אישי, בו תתבקשו להציג ידע בסיסי בהבנת מחשבים ובשפה האנגלית.

 

תעודה


עם תום הלימודים הסטודנטים מקבלים תעודת הסמכה מטעם SCE, המרכז ללימודי חוץ מטעם SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון.

 

אפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורס בדרך כלל מגיעים לקורס על מנת להגדיל את היצע הכישורים שלהם במקום עבודה קיים. לבוגרי הקורס נפתחת האפשרות להמשיך ללימודים נוספים, כאלו אשר יקנו להם עוד כלים להשתלבות בשוק העבודה. בין הכלים הללו ניתן למצוא קורס אוטוקאד, קורס מורשה נגישות מתו"ס ומסלולים נוספים.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp