קורס סייבר לתכניתנים בתל חי הנדסאים - לימודי תעודה

שירות אישי - צור קשר
קורס סייבר לתכניתנים בתל חי הנדסאים - לימודי תעודה

קורס סייבר לתכניתנים בתל חי הנדסאים יחידת לימודי תעודה - פיתוח מאובטח SDLC


להתמודד עם איומי הסייבר


תקיפות סייבר הן אתגר גדול ומשמעותי בעולם התוכנה ואבטחת המידע של היום והן מהוות איום רציני על ארגונים עסקיים, חברות הייטק ומוסדות ציבור. אחד הגורמים שמשפיעים באופן ניכר על רמת האבטחה של מערכות הוא הידע שמפתחי המערכות הללו מחזיקים בתחום אבטחת המידע. כאשר מתכנתים כותבים קוד לצורך פיתוח אפליקציה, תוכנה חדשה או אתר, הם נדרשים לשלוט ביישומים של אבטחת מידע ברמת הקוד, כדי להבטיח שהיישומים שפיתחו אינם ניתנים לפריצה ובטוחים לשימוש. מסיבה זו משקיעים בעולם הסייבר של היום משאבים רבים כדי לאבטח את היישומים ולהעניק למפתחים כלי פרקטיים ליישום הגנה מתקדמת במוצרים שלהם.


ביחידת לימודי תעודה של תל חי הנדסאים אפשר ללמוד בקורס סייבר למפתחים - קורס פיתוח מאובטח (Software Development Life Cycle). המסלול הוא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין מכללת See Security למקצועות הסייבר, והוא נבנה לפי החלטת מטה הסייבר הלאומי. תכנית זו שואפת לספק לתכניתנים מנוסים כלים מקצועיים להתמודדות עם אתגרים עכשוויים בעולם הסייבר והפיתוח.

 


תכנית הלימודים


מסלול זה מעניק לראשי צוותים ולמפתחים ידע וכלים חיוניים כדי לפתח קוד החסין בפני מתקפות. לאורך התכנית לומדים לנצל פגיעות באפליקציות שונות ובוחנים דרכים להימנעות משגיאות באבטחת מידע בתהליך פיתוח פרויקטים בתוכנה. כמו כן, הם דנים בשיטות לפריצה של אפליקציות המשמשות תוקפים ובוחנים שגיאות אבטחה נפוצות.


מתכונת הלימוד


בתכנית זו כ - 40 שעות לימוד אקדמיות. היא מתקיימת בשבוע לימודים מרוכז אחד בן חמישה ימים, המפגשים מתקיימים משעות הבוקר ועד הצהריים. במהלכם התלמידים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות, בתרגולים מעשיים ובניתוח של מקרי בוחן אודות תקיפות סייבר בעולם.


נושאי הלימוד

 

  • מחזור חיי תוכנה
  • Google Hacking
  • מתודולוגיות תקיפה
  • קריפטוגרפיה ותקיפות
  • מושגים בתחום ההאקינג    
  • פשעי סייבר
  • פיתוח Agile
  • הנדסת אנוש
  • לוחמת סייבר    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בתל חי הנדסאים מפעילים יחידה ללימודי תעודה בה אפשר ללמוד מגוון של קורסים בתחומים כגון מחשבים, הייטק, סייבר, בניין וניהול תעשייתי. תכניות הלימוד המוצעות כוללות קורס MCSA ניהול רשתות תקשורת, קורס תכנות והפעלת CNC, קורס שרטוט ממוחשב בתוכנת אוטוקאד וקורס טכניקות תקיפה.


תנאי קבלה


לתכנית זו מתקבלים מועמדים שברשותם ידע מעשי בענפי התשתיות, כגון תקשורת ומערכות הפעלה, בעדיפות לבעלי ידע ברמה בסיסית בכלי אבטחה, בתכנות ובפיתוח קוד. יש צורך גם בידע ברמה בסיסית באנגלית טכנית. המועמדים נדרשים לעבור שיחה אישית עם ראש תחום הסייבר. מסלול זה מתאים גם לסטודנטים בשנה השנייה ומעלה ללימודי מדעי המחשב או לבוגרי לימודי הנדסאי תוכנה.


תעודה


משתתפים המסיימים בהצלחה את המסלול מקבלים תעודת בוגרי קורס "SDLC" מטעם תל חי הנדסאים. לשם כך עליהם לעבור מספר מבחנים פנימיים. כמו כן, למי שעוברים את כל הבחינות הפנימיות והמעבדות ניתנת תעודת הסמכה על ידי מכללת See.Security.

עוד מסלולי לימוד - תל חי הנדסאים תעודה