לימודי חינוך לגיל הרך במכללה הערבית לחינוך

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הערבית לחינוך - חינוך לגיל הרך.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך לגיל הרך B.Ed. במכללה האקדמית הערבית לחינוך


מומחיות מהרגע הראשון


תהליך הצמיחה וההתפתחות של ילדים מרגע לידתם הוא מורכב ואינטראקטיבי, שתלוי רבות בסביבה שמקיפה את הילד. דרך תקשורת תומכת ובונה עם המבוגרים שבחייו, ובתוכם גם הצוות החינוכי בגן הילדים או במעון, יכולה לסייע לחיזוק של הביטחון האישי, לבנייה של כישורים חברתיים וכן לביטוי של הכישרון והפוטנציאל האישי.


המכללה הערבית לחינוך מציעה תכנית לימודי חינוך לגיל הרך אשר מכשירה גננות וגננים לגילים לידה עד שש שנים להשתלבותם במערכת החינוך הערבית בישראל. מוסד זה שם דגש על תפישה חינוכית הומניסטית ששמה את טובת הילד במרכז ומתחשבת בצורכים ההתפתחותיים וביכולות שלו. במהלך לימודי החינוך במסלול זה הסטודנטים מבינים לעומק את עולמם של ילדים ולומדים איך לקדם תהליכי למידה וחשיבה במהלך הילדות המוקדמת.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה שמים דגש על תהליכי התפתחות של ילדים בגיל הרך ובמקביל מעמיקים בתכנים חינוכיים ופדגוגיים שנוגעים לעבודת הצוות החינוכי בגן. לאורך הלימודים הם בוחנים מגוון של סוגיות מעולמם של פעוטות וילדים צעירים וכן דנים בתהליכים כגון שיתוף של ההורים בעבודה החינוכית, איתור מאפיינים מיוחדים ולקויות בגיל מוקדם, שילוב של יצירה ואמנויות שונות בתהליכי ההוראה וכן ארגון של סביבה לימודית שמותאמת לשלבי ההתפתחות של הילדים ולצורכיהם.


מתכונת הלימוד


לימודי חינוך לגיל הרך מתקיימים במתכונת להכשרת גננות מגיל לידה עד שש או במסלול המשלב הרחבת הסמכה לכיתות א' ו - ב'. על הסטודנטים לבחור בהתמחות נוספת, הוראת הערבית או התמחות כוללת בחינוך. הסטודנטים משלבים מגוון של שיעורים מעשיים, סדנאות וסמינרים וכן לוקחים חלק בהתנסות מעשית במוסדות חינוך וגנים. כמו כן, הם מבצעים סטאז' בשטח בשנה האחרונה לתואר.


נושאי הלימוד

 

 • מושגים מספריים בגן
 • משחקי מדע
 • הפעלת ילדים בתנועה
 • ביבליותרפיה
 • התפתחות שפה תקינה
 • שירה וספרות ילדים
 • מעבר מהגן לבית הספר
 • פעילות יצירתית בגן
 • אופרציות חשיבה לגיל הרך
 • תזונה וחינוך לבריאות    
 • תהליכים רגשיים וחברתיים בגיל הרך    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הערבית מציעה תכנית נוספת לגיל הרך, להכשרת אנשי הוראה לחינוך מיוחד לגיל הגן. כמו כן פועלות תכניות לימודים נוספות רבות כגון לימודי הוראת תיאטרון, לימודי הוראת מדעי המחשב, לימודי הוראת מוזיקה, לימודי הוראת מתמטיקה, לימודי הוראת פיזיקה, לימודי הוראת אנגלית ולימודי הוראת ערבית. המכללה ממוקמת בחיפה.


תנאי קבלה


הקבלה למכללה היא לבעלי ציון משולב של 540 ומעלה שברשותם בגרות מלאה ובה בגרות בערבית ברמת 3 יחידות בציון 80 או ברמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה. בעלי בגרות איכותית במיוחד שהממוצע המשוקלל שלהם מעל 100 יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי, יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות ובציון במקצוע מורחב נוסף (להתמחויות מדעיות ומתמטיות נדרש מקצוע ריאלי). כל המועמדים עוברים מבחני מיון פנימיים בערבית אותם יש לעבור בציון של לפחות 75.

 


תעודה


בוגרי החוג מקבלים תואר ראשון בחינוך B.Ed. ושתי תעודות הוראה, האחת להוראה בגיל הרך והשנייה לפי תחום הבחירה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הערבית לחינוך בישראל בחיפה

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp