קורס דמיון מודרך ופרחי באך במכללת גבעת וושינגטון לציבור הדתי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על גבעת וושינגטון - פרחי באך ודמיון מודרך.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פרחי באך ודמיון לדתיים במכללת גבעת וושינגטון


פרחים בקנה

 

הרפואה ההוליסטית, המחברת בין הגוף לנפש, מצאה דרכים מגוונות שבעזרתן אפשר להגיע לאיזון נפשי ולבריאות הגוף. בין גישות הטיפול הנפוצות הן טיפול בעזרת פרחי באך וטיפול בעזרת דמיון מודרך. שתי השיטות נוגעות בנפש האדם, מאתרות מצבי חולשה ומחזקות אותן. פרחי באך הם למעשה תמציות של פרחים אשר לכל פרח יש תכונות שביכולתן לסייע לרגשות שונים כמו פחד ואכזבה, לפתוח חסמים רגשיים, וכן הן עוזרות לקשיים שונים כמו ליקויי למידה, הסתגלות חברתית ועייפות כרונית.

 

הדמיון המודרך, לעומת זאת, הוא תהליך אשר מפגיש את האדם עם החלקים החבויים והעמוקים שבתוכו. הדמיון המודרך נסמך על עזרים שונים המאפשרים להעלות קשיים ודילמות בצורה טבעית ולא מאיימת, כמו סמלים, אסוציאציות, דמויות, חלומות ומטאפורות. השילוב הטבעי בין שתי השיטות מקנה למטפל יכולת ראייה רחבה המאפשרת לו להעלות את הגורמים הבעייתיים הנסתרים באמצעות הדמיון המודרך, ולהשלים את הטיפול בעזרת תמציות פרחי הבאך.

 

 

תכנית לימודים

 

במכללת וושינגטון לדתיים מתקיים קורס המשלב בין דמיון מודרך לפרחי באך, אשר מלמד את הסטודנטים את העיקרים של השיטה ההוליסטית, הרואה את הגוף ואת הנפש כשני מרכיבים של יחידה אחת המשפיעים אחד על השני. תלמידי הקורס לומדים מה הם צמחי הבאך, מהן 38 התמציות ואת השימושים השונים של כל אחת ואת השילובים האפשריים ביניהן. הם לומדים כיצד לתשאל מטופלים, כיצד לאבחן אותם וכיצד להתאים להם פורמולת ולרקוח להם את ההרכבים המתאימים למצבים נפשיים שונים, כמו כעס, אשמה, פחד, בדידות ובלבול.

 

נוסף על כך, הקורס מקנה לתלמידים את כל הידע הנדרש כדי להעביר סדנאות של דמיון מודרך ולהיעזר בו כדי להשפיע הן על רגשות פנימיים והן על מצבים בריאותיים. הסטודנטים לומדים טכניקות שונות של הרגעה, של ריכוז ושל יצירת שלווה. הם רוכשים את היכולת לשלוט ביצרים הפנימיים ולנווט אותם לפעולות חיוביות. כמו כן, הם לומדים כיצד לאזן את המערכת ההורמונאלית ואת פעילות הלב באמצעות דרכי הרפיה שונות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 100 שעות, המפגשים נערכים אחת לשבוע למשך שלוש שעות. מתכונת הקורס בנויה מהרצאות פרונטאליות, מעבודה בצוותים ומהתנסויות מעשיות.

 

נושאי הלימוד

 

 • איזון מרכזי אנרגיה
 • דרכי אבחון
 • השוואה בין תמציות
 • מעקב טיפולי
 • חיזוק מערכת החיסון
 • סוגי דמיון מודרך
 • התמודדות עם רגשות
 • הרכבת פורמולות
 • מבוא לרפואה הוליסטית
 • פרחי באך לילדים    
 • השפעת תמציות פרחי באך    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת וושינגטון פותחת את שעריה לקהל הרחב במסגרת היחידה ללימודי תעודה. היחידה מציעה מבחר מסלולי לימוד מקצועיים אשר מעשירים את הידע ונותנים כלים לעבודה יישומית. "אדמה", בית הספר לרפואה משלימה של המכללה, מכשירה מטפלים בתחומים השונים בעזרת שילוב לימודים תיאורטיים עם לימודים מעשיים המותאמים לציבור הדתי. בין הקורסים שבבית הספר אפשר ללמוד קורס רפלקסולוגיה, קורס תזונה טבעית, קורס נטורופתיה וקורס ארומתרפיה.

 

תנאי קבלה

 

הקורס פתוח לקהל הרחב והוא מיועד לכל מי שמעוניין להתמחות בפרחי באך ובדמיון מודרך ולטפל בעזרתם.

 

תעודה

 

תלמידי הקורס אשר נוכחים ב - 80 אחוזים מהשיעורים לפחות מקבלים תעודת מטפל בפרחי באך ובדמיון מודרך מטעם היחידה ללימודי תעודה של מכללת גבעת וושינגטון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גבעת וושינגטון - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp