תואר שני בחינוך לדתיים במכללת גבעת וושינגטון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על גבעת וושינגטון - תואר שני בחינוך.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחינוך למגזר הדתי במכללה האקדמית גבעת וושינגטון


ללמד באחריות ובאהבה


עולם החינוך וההוראה אינו קופא לעולם במקום ושואף להתאים את עצמו לתהליכים ולשינויים שמתחוללים בחברה בה פועלים המורים והמורות. ילדים ובני נוער היום חשופים למגוון טכנולוגיות ולמקורות מידע רבים יותר וגם הדילמות שעומדות בפניהם כאזרחים לעתיד השתנו רבות בעשרות השנים האחרונות. מורים שמעוניינים לעמוד בקצה המהיר של החברה ולהרחיב את המיומנויות שבידיהם יכולים ללמוד בתואר שני בחינוך, ודרכו להיחשף להיבטים אקטואליים של מערכת החינוך ולכלים פרקטיים לייעול ולקידום ההוראה.


במכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון ניתן ללמוד בתכניות לתואר שני בחינוך, במסלולים מגוונים. מדובר בתכניות לתואר שני בחינוך למגזר הדתי, שמאפשרות למורים ולמורות דתיים להרחיב את המיומנויות שברשותם ולהתקדם בעולם ההוראה, בדגש על ערכים ותהליכים שאופייניים למערכת החינוך הממלכתית דתית. תואר שני בחינוך יכול לסייע רבות למורים לפתח את הקריירה, הן דרך אפשרות לעלייה בדרגות הסמכה והן באפשרויות להעלאת רמות השכר. מורים בעלי תואר שני מחזיקים גם בכלים מתקדמים יותר, בעזרתם הם יכולים לסייע לקדם שינוי משמעותי במערכת ההוראה של היום.

 


מסלולי הלימוד


בין המסלולים לתואר שני בחינוך אשר נערכים במכללת גבעת וושינגטון פועלים המסלולים הבאים:

 

 

  • תואר שני בהוראת תנ"ך: במסגרת המסלול לתואר שני בהוראת תנ"ך, מחקרו, פרשנותו וערכיו הסטודנטים מקבלים מגוון של כלים פדגוגיים ודידקטיים ללימוד התנ"ך בשכבות גיל שונות, תוך שהם עוסקים בשאלות אמוניות ורוחניות עמן מתמודדים תלמידים במערכת החינוך הממלכתית דתית של היום. מסלול זה בא לענות על חוסר משמעותי במורים למקרא, הן בחינוך הממלכתי והן בחינוך הממלכתי דתי ובדגש על אזורי פריפריה גיאוגרפית וחברתית. החוג משלב לימודים מעשיים והתנסות בבתי ספר, לצד סיורים לימודיים ומפגשים עם חוקרים, במטרה לחשוף את הסטודנטים להיבטים רבים עד כמה שניתן בעולם המקרא וכך להעשיר את יכולות ההוראה שלהם את התחום.

 

 

  • תואר שני בחינוך גופני: הסטודנטים בתכנית התואר השני בחינוך גופני רוכשים ידע נרחב המשלב בין מדעי הבריאות ומדעי החברה. מסלול זה מיועד למורים מנוסים לחינוך גופני אשר מעוניינים להרחיב ולהעמיק את הכלים והכישורים שבידיהם. הם מעמיקים את הידע בענפי מדעיים ובעקרונות דידקטיים אשר מותאמים להוראת בני נוער בשכבות גבוהות בבתי ספר תיכוניים. נוסף על כך, הם מקבלים מיומנויות להדרכתם של מורים מתחילים לחינוך כגופני וכישורים לפיתוח תכניות לימוד שיכולות להוביל שינוי בבתי הספר, הם לחינוך הפורמלי והן למערכת החינוך הלא פורמלית. כמו כן, הם דנים בתפיסות שנוגעו למקומו של החינוך הגופני בשילוב של אורח חיים דתי.


מתכונת הלימוד


היקפם של המסלולים לתואר השני הוא לרוב שנתיים. הם משלבים בין קורסים בתחום החינוך וקורסי בחירה וחובה של תחום ההתמחות. כמו כן, הסטודנטים לוקחים חלק גם בסמינריונים, בסדנאות ובדיונים כיתתיים אודות נושאים מרכזיים בעולם ההוראה. לקראת סיום התכנית הם גם מבצעים פרויקט גמר יישומי שבו הם בוחנים לעומק תופעות חינוכיות ומציעים פתרונות לבעיות נפוצות בענף. סטודנטים במכללה יכולים להסתייע במגוון של מלגות לימוד, חלק מן המלגות ניתנות על ידי מוסד הלימוד בעוד אחרות מוצעות מטעם קרנות וגופים חיצוניים למכללה, לפי קריטריונים שונים.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתואר שני בחינוך בגבעת וושינגטון כוללים דרישה ללימודי חינוך בממוצע ציונים של לפחות 80 בתואר הראשון. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי תעודת הוראה ולהחזיק בניסיון מעשי של לפחות שלוש שנים בעבודה בהוראה בבתי ספר. מי שעומדים בתנאים הללו מוזמנים לראיון שמתקיים מול וועדת קבלה ובו נבחנת ההתאמה למסלולים.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית גבעת וושינגטון היא מוסד לימוד בתחום החינוך, שבו לומדים כ - 1,000 סטודנטים בשלל מסלולי לימוד. נוסף על התכניות לתואר שני בחינוך, פועלים מסלולים ללימודי חינוך לתואר ראשון B.Ed., תכניות הסבת אקדמאים להוראה ומסגרות שונות ללימודי המשך לאנשי הוראה. מוסד הלימוד מתמקד בהכשרת מורים מן המגזר הדתי, הלימודים בו מתקיימים באווירה דתית ובהפרדה בין נשים לגברים ושמים דגש על דילמות ואתגרים ייחודיים למורים ולאנשי חינוך במערכת החינוך הממלכתית דתית.


נוסף על כך, מוסד הלימוד מפעיל מספר מרכזים ללימודי תעודה, בהם ניתן ללמוד בקורסים בתחום הספורט והבריאות, בקורסים בתחום האמנות, או בקורסים בתחומי התרפיה והטיפול. מסלולי לימוד אלה מתאימים למורים ולמטפלים שמעוניינים להעשיר את סל הכלים שברשותם ולקדם את הקריירה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גבעת וושינגטון - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp