רוצה פרטים על תואר שני באקולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני באקולוגיה, סביבה ושמירת טבע

מחפש/ת מידע על לימודים? תואר שני באקולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שני M.Sc. באקולוגיה ואיכות הסביבה


חי, צומח ואדם


המערכת האקולוגית שמרכיבה את הטבע שסביבנו מורכבת ממגוון אדיר של בעלי חיים, צמחים ותהליכים שמתקיימים יחד בהרמוניה. שינויים סביבתיים שחלקם מעשה ידי אדם גרמו להפרה של האיזון ששורר בטבע, מה שמביא לפגיעות משמעותיות כמו זיהום האוויר ומקורות המים או ההתחממות הגלובלית. מעבר לאיזון האקולוגי, לסביבה יש השפעה גם על היבטים חיוניים לחיי החברה האנושית, כמו כלכלה ,חקלאות, בריאות ותרבות.


השינויים הסביבתיים דורשים הקמה של תכנית להגנה על המערכות האקולוגיות, כדי למנוע את המשך הפגיעה ולתקן במידת האפשר את הנזקים. המחקר האקולוגי מערב בתוכו דיסציפלינות רבות ומשלב אותן כדי להבין את התהליכים הביולוגיים שמרכיבים את עולמנו. מעבר למחקר במעבדה, האקולוגים גם דואגים לקדם מדיניות וחקיקה בתחום שמירת הטבע והם פועלים במסגרות ציבוריות וחינוכיות כדי להבטיח עולם ירוק יותר בעתיד.


תואר שני באקולוגיה ואיכות הסביבה היא תכנית לתואר שני שבאה להקנות כלים בתחומי שמירת הטבע והסביבה. לעיתים היא מתקיימת כתכנית עצמאית ולפעמים כמסלול התמחות בתוך התואר השני במדעי החיים. בפני הבוגרים נפתחות מגוון של אפשרויות תעסוקה, הם יכולים לעבור במכוני מחקר, בחברות תרופות, חקלאות ומזון, כסוקרים בתחום התחבורה ובארגונים ועמותות בתחום הסביבה וכן במוסדות ממשלתיים כמו המשרד להגנת הסביבה.


למי מיועדים הלימודים


המסלול לתואר שני מיועד לבעלי רקע בתחומי הסביבה והמדעים, שמעוניינים להתמחות בתחום האקולוגיה ושמירת הטבע. התכנית מתאימה במיוחד למעוניינים לכהן בתפקידים בתחומי המחקר או המדיניות שנוגעים לשימור הטבע ולשמירה על משאבים.


תכנית הלימודים


במסגרת התכנית הסטודנטים לומדים לעומק על שלל תחומים מדעיים, כגון אקולוגיה, סטטיסטיקה, מתמטיקה, גנטיקה, שמירת טבע ואבולוציה, ומהם מקבלים כלים ליצירת חברה בת קיימא. הם דנים באתגרים הרבים עמם מתמודדים חוקרים ואנשי ציבור בתהליך השמירה על איכות הסביבה לאור השינויים הגלובליים שמתרחשים בעשורים האחרונים. כמו כן, הם בוחנים דרכים לפעילות לקידום סביבה ירוקה תוך שיתוף פעולה עם גורמים ממשלתיים, חברתיים וקהילתיים.


מתכונת הלימוד


התכנית נלמדת במסלול מחקרי עם כתיבת תזה שאורכו כשנתיים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה, בשיעורי בחירה ובסמינריונים. כמו כן הם משתתפים בסיורים לימודיים ובסדנאות בהם הם מכירים מקרוב היבטים בעולם החי והצומח. ברוב מוסדות הלימוד מדובר בתכנית בשפה האנגלית.


נושאי הלימוד

 

 • אקולוגיה והאוכלוסייה
 • שימור אקולוגי
 • אקולוגיה התנהגותית
 • ביו סטטיסטיקה
 • התנהגות בעלי החיים
 • קהילות אקולוגיות
 • אקולוגיה מיקרוביאלית
 • גיאוגרפיה ביולוגית
 • בסיס מדעי לשמירת טבע
 • אקולוגיה של הצומח    
 • היבטים אתריים בשימור ביולוגי    
 • ועוד


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל בוגרי תואר ראשון B.Sc. בתחומי המדעים, כגון לימודי ביולוגיה, לימודי הסביבה ולימודי מדעי החיים. עליהם לעבור בהצלחה ראיון בפני ועדה וכן להציג מספר המלצות מטעם גורמים מקצועיים או אקדמיים מתאימים. מי שאין בידיהם רקע בתחומים הרלבנטיים יכולים להתקבל בכפוף למעבר של השלמות בענפים כמו אבולוציה, אקולוגיה וסטטיסטיקה.

 


תעודה


לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם במהלך התכנית מוענק בסיומה תואר שני M.Sc. באקולוגיה מטעם מוסד הלימוד.


מוסדות

 

 

 

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): התכנית לתואר שני באקולוגיה, ממשק ושמירת טבע בבן גוריון מתקיימת בבית הספר ללימודי המדבר ובה אפשר לבחור בין שתי התמחויות: שמירת הטבע או אקולוגיה אבולוציונית. כמו כן אפשר ללמוד בתואר שני בכימיה, תואר שני במדעי הגיאולוגיה, תואר שני במתמטיקה ותואר שני בגיאולוגיה של נפט וגז.

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): האוניברסיטה מציעה תכנית לתואר שני באבולוציה, סיסטמטיקה ואקולוגיה. מסלול זה מתקיים בשפה העברית. במהלכו לומדים על טכנולוגיות וכלים סטטיסטיים ומחקריים לשמירה על הסביבה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני באקולוגיה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני באקולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על תואר שני באקולוגיה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני באקולוגיה

מעל 4 סטודנטים
המליצו והצביעו על תואר שני באקולוגיה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן 940 חוות דעת

 • 4.0

  אורט בראודה - לימודי הנדסה 291 חוות דעת

 • 4.2

  המכללה האקדמית עמק יזרעאל 366 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני באקולוגיה

התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם